Karmalised suhted – hingeliselt valusad, kuid vajalikud kogemused

Me kõik tahame kogeda armastust “esimesest silmapilgust”, mil kohtame oma printsi või printsessi, kellega elame õnnelikult elu lõpuni. See on eesmärk, mille poole on meist kõik suundunud mingil eluetapil. Otsime oma hingesugulast, kellega meil oleks “klikk” ning intuitiivne üksteise mõistmine. Omavaheline keemia on kirjeldamatu. Sellest soovist pimestatuna kogeme ka teist tüüpi suhteid, milleks on karmalised suhted. Samal ajal kui Universumis eksisteerib igaühe jaoks keegi, ei saa hingesugulane olla igaüks. On väga oluline mõista erinevust hingesuguluse ja karmalise seose vahel, vahendab Indiaastroloogia.ee.

Karmalised suhted on midagi, läbi mille meie hing areneb ja kasvab. Nad on väga sõltuvusttekitavad, seega on vajalik, et me neid kogeksime. Karmalised suhted omavad endas teatavat õppetundi ja põhjuslikkust, milleks on hinge evolutsiooni kohaselt tähtis kohtuda teise hingega. Igal hingel, ka meie endi hingel, on karmaline pagas, millest tuleb vabaneda. See ongi selliste suhete peamine põhjus.

Hoolimata sellest, kui palju me ka neis suhetes proovime probleeme lahendada, ei suuda me lahendada mitte midagi. Karmalised suhted ei peagi olema harmoonilised ja õndsad. Sellised on hingesugulussuhted, mille käigus ei koge me traumasid ja valu. Sellised paarid on need, kes armastavad üksteist tingimusteta. Sellistes suhetes on tähtis partneri heaolu ja õnn. Üksteise armastamine toimub intuitiivselt, ilma ootuste ja eeldusteta. Sa ei pea analüüsima põhjuseid, miks armastatakse, see tunne on lihtsalt olemas.

Karmalised suhted on intentsiivsed, kirglikud ja mürgised. Need tulevad ja lähevad. Me kogeme selliseid suhteid oma elus põhjusega, mis ilmneb siis kui suhe on läbi. Me kunagi ei tea ette oma teadvuses, milliseks saab karmaline suhe olema ning astume suhtesse oma ootuste ja eelduste baasilt. Nii toimivad mõlemad partnerid. Paljud olulised inimsuhted on karmaliselt tähtsad. Läbi selliste suhete me avastame ja õpime iseennast tundma, õppides hingeliselt tähtsaid õppetunde ja liikudes suurema tõe poole. See on rada, mida mööda kõnnime. Me astume sellistesse suhetesse eeldusel leida oma partneris suuremat tõde. Tihti sellised paarid abiellusid ja lahutavad noores eas. Sellest ka kõrge lahutamiseprotsent.

Tekib küsimus, kas ajal, mil polnud kombeks abielusid lahutada, ei esinenud karmalisi suhteid? Esines küll, kuid tänaseks on muutunud abielu mõiste kardinaalselt. Varasemalt oli abielu mõte majandusliku ja sotsiaalse staatuse kinnistamine, kuid tänaseks on saanud abielust romantikal põhinev ristiretk, mille peamiseks eesmärgiks on individuaalse õnne otsimine.

Me küsime endalt sageli “Miks?”. Miks on mu elu selline nagu ta on? Miks partner teeb mulle haiget? Miks ma kohtasin inimest, et temast ilma jääda? Kui me mõistame oma hinge karmalist pärandust ning saame aru, kuidas toimub hingeline areng, muutub ka elu lihtsamaks. Meie hing on igavene, ta reinkarneerub erinevates vormides ja kujudes. Selle elu kogemused on ette määratud, põhinedes mineviku elude karmale. Piltlikult öeldes on iga inkarnatsioon nagu film lindil, milles oleme ise peaosalised. On see film põnevik, draama, komöödia või romantiline, seda me ei tea. Sa ei tea iial, mis elu toob. Iga hing, keda oma teel kohtame, mängib meie filmis kõrvalosa ja ka meie ise mängime teiste eludes teatud kõrvalosa. On see on suur või väike, ei ole tähtis.

Kui hinge teekond on ettemääratud, kas siis vaba tahet kui valikuvõimalust ei ole olemas? On küll. On meie valik, kuidas me olukordadele reageerime. Jah, me ei saa kontrollida olukordi, mis on ettemääratud, kuid me saame kontrollida, mida me välja anname – mõtted, emotsioonid, sõnad ja teod. Siin peitud põhjus, miks on Kuu kõige olulisem planeet astroloogias. Kõik saab alguse mõtlemisest, tunnetest ja tajust. Ükski tegu ei saa materialiseeruda, kui teole pole eelnenud mõtet. Kõige ehedam ja elulisem näide ettemääratud karmast on sünnipere – isa, ema, õed/vennad, kellega peame tahest tahtmata koos elama ja olema, vähemalt mingi osa elust. Me ei saa valida, kes on meie vanemad või õed/vennad.

On arusaam, et abielus partnerid olid eelmises elus vaenlased, kes said selles elus kokku armastusekeemia vahendusel, et teha üksteisega “karmaline tagasiarvestus”. Võimalik, et üks partneritest tegi teisele eelmises elus haiget. Võimalik, et nad olid abielus ning toimus petmine, reetmine. Nüüd, selles elus, kohtuvad hinged taas, abielluvad ja hakkavad koos elu looma. Abielu lõppeb, sest nüüd toimus ka petmine, kuid seekord vastupidi – eelmises elus petta saanu pettis ise.

Alles siis kui suhe või abielu puruneb, saame aru, mis tüüpi suhtega oli tegu. Selle protsessi käigus ja ise kogedes ei ole võimalik adekvaatselt olukorda analüüsida. Alles aastaid hiljem, mil oleme tervenenud hingehaavadest, on meil võimalik tõeliselt mõista oma kogemuste põhjuseid.

Me sünnime siia ilma isiksustena, me areneme kellekski, kes on kompleksne vaimne konstruktsioon – hing. Meil on ootused, eeldused, hoiakud ja väärtused, mis kujundavad meie elu. Nimetame neid põhimõteteks – hoiakuteks, mis kujundavad meie elu tähtsaid valdkondi. Inimsuhted, töö, olme, eneseareng, mis iganes. Näiteks inimsuhted – me väärtustame truudust, lojaalsust, lugupidamist ja loome oma tuleviku suhted, järgides neid põhimõtteid. Me teeme oma elus otsuseid, lähtuvalt nendest põhimõtetest, teades, et nii kogeme suuremat tõde. Üks levinud arusaamasid on, et teine inimene peab meid õnnelikuks tegema. Suurem tõde on õnn, mida me taga ajame. Soov olla õnnelik pimestab meid.

Iga hinge ülim eesmärk on valgustatus, moksha, et astuda välja samsarast. Samsara tähendab sanskriti keeles uitamist, ringi liikumist. See viitab taassünni teooriale ja reinkarnatsioonile ning on aluseks kõikides peamistes Hindu religioonides.

Jyotish on teadusharu, mis on vahendiks elutsükli uurimisel. Jyotish ehk “valguse teadus” näitab meile teed, mis aitab meil mõista hingelist arengut. Horoskoop on karmaline jalajälg, mida analüüsides on võimalik tuletada minevikku ja prognoosida tulevikku. Selleks meie sünniandmed – aeg, koht ja kuupäev, mis defineerivad täpselt, kes me oleme ja kuhu liigume. Hetkel, mil sa sündisid, tehti taevakehade positsioonidest “pilt”, millest sai sinu sünnikaart. Ükski laps ei sünni, kui tema hinge karmapagas ei ole kooskõlas planeetidega. Kui hinge eesmärk on saada tulevas inkarnatsioonis rikkaks ja varakaks, siis ta ei sünni hetkel, mil planeedid soosivad vastupidist.

Allikas: 12 karma seadust, mille tundmine muudab su elu

Mis on sinu tähemärgi karmajärgne ülesanne selles elus?

Numeroloogia: millist karma õppetundi näitab sinu nimenumber?

Kas oma karmat on võimalik muuta?