KARANTIINIHOROSKOOP: kuidas erinevate päikesemärkide esindajad kodusistumisele reageerivad?

Praegu on kodus istumise aeg! Igaüks meist kohaneb uudse elurütmiga omal moel ja enda tempos, kirjutab astroloog Maria Angel Eesti Horoskoop Facebooki lehel. Loe, kuidas erinevate päikesemärkide esindajad selles olukorras reageerivad ning mil moel saavad nad end aidata. Kas tuleb tuttav ette?

Hoidkem ennast ja teisi, püsigem kodus ja kasutagem aega parimal viisil!

♈️JÄÄR♈️
21. märts – 19. aprill

Kodus istumine on sinule suur väljakutse – tegutsemistahet on sul tohutult, eriti nüüd, mil Päike kevadtaevas Jäära märgis liigub. Võid end tunda kui puuris loom, rahutu ja kärsituna. Kui sa endale sobivat tegevust ei leia, kipud pinget maandama kaaslastega tüli norides. Niisiis – sul on vaja leida tegevus, mis sind tõeliselt haarab, millesse saad täiega panustada. Kindlasti pead hoolt kandma füüsilise vormi eest. Kui võimalik, mine õue ja võta ette tugevat pingutust nõudev treening või lõhu suvekodus valmis järgmise talve puud. Kui aga oled sunnitud nelja seina vahel olema, sea endale kõrge eesmärk ja tee kodus korralikku jõutrenni. Võid enda jaoks (taas)avastada arvutimängud – neis saad enda kiiruse ja osavuse proovile panna! Eriti hea, kui saad üle neti teiste mänguritega jõudu katsuda.

Midagi pole parata – sel aastal ei ole võimalik sünnipäeva puhul kõiki sõpru kokku kutsuda ning raju pidu korraldada. Kas aga oled kunagi üritanud koosolekute ja koolituste pidamise veebikeskkonda hoopis pidutsemise eesmärgil kasutada? Tee proovi – sulle ju meeldib uudseid asju organiseerida ja vägesid juhtida!

♉️SÕNN♉️
20. aprill – 20. mai

Tunned end koduses miljöös mugavalt – oled ju nii palju panustanud sellesse, et enda kodust mõnus ja turvaline pesake kujundada. Sind ei kisugi linna peale kolama, poodigi pole vaja minna, sest toidutagavara ja WC-paberivaru kodus hoidmine on sinu jaoks elementaarne. Auto püsib ka poriste ilmadega puhas ning kütust kulub õige vähe. Kui saad olla kallimaga koos, kujuneb karantiiniaeg õige mõnusaks ja naudingurohkeks. Rõõmu toob ka kodu kaunistamine, kunstiga tegelemine. Võimalusel käi metsas jalutamas, sinililli noppimas ja proovi kasemahla kogumise võtteid! See looduslik neste teeb ju nii terveks kui ilusaks!

Kui sul on aialapike, tegeled selle korrastamisega ning seemnete mulda paneku ning taimekeste ettekasvatamisega; korteris elaval Sõnnil teeb meele rõõmsaks potipõllumajandus. Tasub end taimekasvatuse vallas harida, uusi asju õppida ning nippe proovida. Astroloog soovitab muidugi tõhusa abimehena kuukalendri kasutusele võtta.

Ära endale liig palju maiustusi koju varu – muidu ilmselt kannatus katkeb ning ühel õhtul paned nahka terve nädala tagavara! Sinusugune elunautlejast maiasmokk võib tubase eluviisi korral igavusest maiustades kiirelt kosuda.

♊️KAKSIKUD♊️
21. mai – 21. juuni

Su rahutu meel ja tohutu infonälg võib viia selleni, et jälgid hommikust õhtuni uudiseid, loed kommentaare ja toodad neid lennukalt juurde… Loed läbi kõikvõimalikud arvamusavaldused ja vandenõuteooriad, arstide ja nõidade soovitused… see kõik teeb sind paganama närviliseks! On aeg aru saada, et suur hulk levivast infost on tühi mull! On aeg endale piirangud kehtestada – piisab, kui loed/ kuulad/ vaatad uudiseid korra päevas. Saa üle ka aeg-ajalt kummistavast soovist salamisi ikka keelatud asju teha, ringi kolada, inimestega kohtuda jne. Sa oled sellises olukorras ju nagu väike laps, kelle silmis muutub keelatud tegevus eriti paeluvaks! Too fookus väliselt maailmalt, mida sa muuta ei saa, enda väikesele maailmale, mille peremees oled sa ise! Otsi aktiivset mõttetegevust, näiteks lahenda ristsõnu või mängi kaaslastega sõnamänge. Kui sisepinge on suur, pane oma mõtted ja tunded kirja, kirjuta kiirelt ja intensiivselt – see mõjub teraapiana. Rahustavalt mõjuvad sulle ka hingamisharjutused.

♋️VÄHK♋️
22. juuni – 22. juuli

Kui oled pereringis, on kodune elu sulle täitsa meeltmööda. Siis on sul käed-jalad tööd täis – hoolitsed hea meelega lähedaste eest, koristad ja kraamid, teed korda köögikapid ja panipaigad. Korraldad menüü oludest lähtuvalt ümber, pakkudes maitsvat ja vaheldusrikast sööki, jäädes seejuures säästlikuks. Proovid uusi retsepte, katsetad toiduga. Rõõmuga toetad lapsi kodustes õpingutes.
Muremõtted kipuvad sind haarama siis, kui oled kallitest inimestest eemal. Sel juhul hoia nendega pidevalt sidet telefoni või interneti teel, hoides seejuures positiivset tooni! Ära võta endale vabatahtliku terapeudi rolli, kes kuulab teiste mured ära, aga enda valu ja ärevuse surub alla. Ka sinul on õigus enda tundeid tunnistada ja väljendada. Suhtle inimestega, kes mõistavad sindki toetada. Tasub kirjutada vanadele sõpradele-tuttavatele, kellega ammu pole aega olnud suhelda ning pärida kaugemate sugulaste käekäigu järele. Eriti tore on koos vanu häid aegu meenutada ning ammuseid fotosid vaadata või üksteisele saata.

Tuleta meelde, millega sulle lapsepõlves tegeleda meeldis ning proovi taas samu asju! Lapsemeelsus loob siirast rõõmu ja tuleb keerulises olukorras kasuks. Kui kipud enesehaletsusse langema, mõtle sellele, milliseid keerulisi aegu elasid läbi su (vana)vanavanemad. Nad said sellega hakkama, nad suutsid elu jätkata – tänu sellele oled sina siin ilmas olemas! Praegu on rahu aeg, tuba on soe, toit laual ja interneti kaudu ühendus maailmaga olemas ja kevadki käes – oska sellest rõõmu tunda.

♌️LÕVI♌️
23. juuli – 22. august

Oled loomu poolest mugav inimene ja oma ilusas kodus peesitamise vastu ei oleks sul iseenesest midagi, küll aga tekitab vastuseisu see, et pead alluma kellegi käskudele-keeldudele. Ka pole kuigi lihtne hakkama saada kõigi pereliikmete tujude ja vajadustega. Kisub närviliseks, kui pead ühtaegu tööd tegema, majapidamist ohjama ning koolilapsi kodutöös aitama. Aga sa ju ometi tahad, et ohjad oleks alati sinu peos? Mõtle vaid – nüüd saad korraga olla nii perepea, boss kui koolidirektor! Pärast kohustuste täitmist lase valla oma lapsemeelsus ja loomingulisus – mängi, meisterda joonista, mölla koos lastega.

Kui oled üksi, mõtle sellele, mida meeldis sulle teha siis, kui olid väike? Millest siis unistasid? Ehk on võimalik midagi neist asjadest võimalik teha ka siin ja praegu? Õnneks lubab ilmateade ohtralt kevadist päikesepaistet ning see on sinu jaoks parim viis ennast laadida – pööra aga nina päikese poole ja naudi selle soojust! Edeva inimesena tahaksid ilmselt poodides kevadkollektsioone imetleda, selle asemel saad aga enda garderoobis põhjaliku sorteerimise ette võtta. Proovi mõnele vanale riideesemele uus nägu ja tegu anda või ise ehteid teha. Kui aplausi ootad, tee endast ägedaid šelfisid, jaga neid sotsiaalmeedias ja sisuta aega läikide lugemisega. Kui oled vallaline, löö hoogsalt laineid tutvumisportaalides.

♍️NEITSI♍️
23. august – 22. september

Tüüpiline Neitsi on sodiaagi suurim muretseja. Sind häirib see, et sa ei saa kontrollida maailmas toimuvat ja et sa ei tea ette, mis tuleb, nii kipud välja mõtlema erinevaid musti stsenaariume. Proovid kõigest hingest turvalist tulevikku kindlustada, samas mõistes, et garantiid pole – ja see tekitab ärevust! Küllap jälgid teravsilmselt ka lähedaste tegevust ja pead neile pikki loenguid desinfitseerimisest ja isikukaitsevahendite kasutamisest.

Sul tuleb enda mõtete nõiaringist välja murda, sest liigse muretsemisega rikud enda tervist, mille eest sa oled igapäevaselt nii korralikult hoolt kandnud. Pidev tegevuses olek, koristamine ja kraamimine ju rahustab sind veidi, ent veelgi olulisem on tegeleda enda emotsioonidega. On ülim aeg õppida end kõrvalt vaatama ja tähele panema, millal ja miks mingid mõtted tekkivad ning milliseid emotsioone need valla päästavad. Õpi enda tundeid märkama ja mõtteid suunama. Vaja on omandada praeguses hetkes püsimise kunst. Kasuta selleks mindfulnessi, tee joogat või hingamisharjutusi. Praegu pakutakse võimalusi teha selliseid asju koos grupiga, veebi vahendusel ja täitsa tasuta! Sulle on abiks ka see, kui enda muremõtted sõnadesse paned, paberile kirjutad ning selle paberi siis hoogsalt puruks rebid või ära põletad. Suurepäraselt mõjub sulle lemmikloomadega tegelemine (kui sa just ei arva, et armsa loomakese kallistamine on ütlemata ebahügieeniline).

NB! Eestis palju selliseid inimesi, kelle sünnikaardis on Neitsi tõusumärk – eelpool öeldu kehtib ka nende kohta!

♎️KAALUD♎️
23. september – 23. oktoober

Sinusugusel seltskondlikul inimesel on päris keeruline kodus püsida. Kui ka oled koos pereliikmetega, kipub suhtlusring ahtaks jääma ja see võib su paarisuhte proovile panna. Pinnapealne suhtluse silumine enam ei aita, nüüd tuleb suhetes sügavuti minna. Harmooniat ei saa saavutada vaid teisele meele järele olles – on aeg ausat ja avameelselt oma vajadustest rääkida. Südamest südamesse vestlused kallimaga ka valusatel teemadel aitavad suhet tugevdada. Õpi teist inimest kuulama, õpi ennast avama, õpi aktsepteerima nii enese kui teise tundeid ja valukohti – vaid nii saab luua turvalise ühenduse ja tõelise läheduse!

Päris raske on juhul, kui pead karantiini üle elama üksinda. Õnneks saad interneti kaudu sõpradega pidavalt ühendust hoida. Liitu ka erinvate gruppidega, vaheta infot, kogemusi ja ideid inimestega, kes on sinuga sarnases olukorras. Kui oled vallaline, loo tutvumisportaali konto. Võid avastada, et veebis on ütlemata vahva flirtida!

Kuula head muusikat, tantsi kodus peegli ees. Võta ette põhjalikud iluprotseduurid, hoolitse enda eest hästi. Jälgi toitumist – ärevas olukorras on nii mõnelgi Kaalude esindajal kombeks end magusasöömisega rahustada. Kui kipud muretsema, räägi sellest usaldusväärse sõbraga, julge vajadusel abi küsida.

♏️SKORPION♏️
24. oktoober – 21. november

Sinu kodu on su isiklik turvapaik. Vaikust, rahu ja omaette olemist vajad rohkem kui paljud teised, seega ei ole eraldatus sulle hirmutav. Igav sul juba ei hakka, saad segamatult süveneda sind haaravatesse põnevatesse teemadesse, olgu siis raamatute kaudu või läbi interneti. Keerukam on juhul, kui sul on suur pere ning kõik asjaosalised kodus omi asju toimetavad. Justkui avastad, et su kodus elab rohkem inimesi, kui sa oodanud oleks! Väga raske on töösse süveneda, kui järeltulijail samal hetkel kodune koolitund käib – sina vajad süvenemiseks vaikust ja rahu. Kui sa muud võimalust ei leia, eelistad mõttetööd teha öisel ajal. See pole siiski parim variant – ka sinu keha vajab, et puhkaksid siis, kui õues on pime ning oleksid aktiivne ajal, mil Päike kõrgel. Korralik ööuni on immuunsüsteemile ülitähtis. End saad ümbritsevast melust välja lülitada ka siis, kui kõrvaklapid pähe paned, diivaninurka poed ja silmad suled, samas head muusikat või lõdvestavat hüpnoosi kuulad.
Eriti õnnelik oled juhul, kui oled armastatud inimesega kahekesi. Kõige mõnusam on karantiini üle elada voodis, kallima kaisus. Kui kohustused takka ei sunni, võite vabalt päevade viisi armurõõme nautida. Hea seks on parim viis hetkes püsimiseks ning lõdvestumiseks, tervise tugevdamiseks.

♐️AMBUR♐️
22. november – 21. detsember

Sina armastad vabadust ja avarust. Muutud rahutuks ka juhul, kui pead kuude viisi ühes linnas viibima, korteriseinte vahel paigal püsimine on sinu jaoks täielik nöök! Sulle võib tunduda, et olukorda maalitakse kordades hullemaks ning tegelikult on ringi käimine ohutu. Optimistlik lähenemine on nii mõneski eluolukorras pool võitu, ent praegu tuleb sul end seadusekuulekusele manitseda. Sul võib olla enda teooria ja sa võid sellele kindlaks jääda, ent ühiskonnas seatud norme tuleb sul sellegipoolest austada.

Küllap avastad, et koosolekuid pidada ja suurema publiku ees esineda saab edukalt ka interneti vahendusel. Tunned end nii õppija kui õpetaja rollis hästi, pealegi avastad, et sul on vabadus ise kodus huvitavatel õpetlikel teemadel videoid teha ja neid rahvale vaatamiseks/ kuulamiseks( kommenteerimiseks paisata. Entusiasm võib sind vallata ka siis, kui oma lastele kodustes koolitundides abiks oled.

Reisimisest tunned muidugi puudust. Samas saad nüüd aega võtta, ent kõik oma reisipildid süstematiseerida ning selle tegevuse käigus reisidel kogetud head emotsioonid taas läbi elada. Võid ka oma lemmikpaikades virtuaaltuuritada.

Sind võib köita arvutimängude kaasahaarav maailm. Kui ehk varem suhtuti arvutisse sukeldumisse taunivalt, siis nüüd on võistlemine virtuaalsel tasandil hea alternatiiv sportlikule jõukatsumisele. Sulle meeldib võita, see innustab sind ja nii saad end sajaga välja elada isegi juhul, kui pead nelja seina vahel istuma.

♑️KALJUKITS♑️
22. detsember – 19. jaanuar

Küllap oled nagunii harjunud 24/7 tööd vuhkima ja meili ning telefoni teel kättesaadav olema – kodus töötamine on sinu jaoks varemgi olnud igapäevane tegevus. Kui vähegi võimalik, jätkad uljalt oma töid ja tegemisi. Majanduse vabalangus tõmbab sul kulmu kipra ning otsid kainelt ja kaalutlevalt viise, kuidas kriisist võitjana välja tulla. Praeguse aja taevaseisud annavad niigi sitkele Kaljukitsele veel ohtralt jõudu ja tegutsemistahet juurde, seega on eriti tähtis kogu see energia otstarbekalt ära kasutada. Kui sa endale rakendust ei leia, kipud vinguma, virisema, poliitikuid kiruma ja kõiki sind ümbritsevaid inimesi käsutama – see ei tule kasuks ei pere- ega töösuhetele.

Kui sinu töö praegu paraku seisab, otsi endale rakendust kodustes tingimustes – paranda ära kõik, mis veidigi ligadi-logadi, tee remonti või tegele ümberehitustöödega. Kui midagi muud tõesti teha pole, paiguta mööbel tubades ümber. Aiatöödest sobib Kaljukitsele kõige paremini maa kaevamine.

Otsi internetiavarustest koostöövõimalusi oma ala inimestega. Mõtle sellele, mis on su nõrgad kohad – nüüd on aeg õppida, enda oskusi lihvida ja nõrkused tugevusteks muuta! Ära ole karantiinitingimustes enda vastu liiga range – puhkamine mahtugu ikka ka su päevaplaani.

♒️VEEVALAJA♒️
20. jaanuar – 18. veebruar

Suureks õnneks ja õnnistuseks on meil internet! Sina oled ju juba ammu seda rääkinud, et tagumikutunde kontoris ei ole mõtet teha ning palju asju saab korda ajada kaugtöö vormis. Saad rahuloleva pilguga jälgida, kuidas maailm ometi kord su mõtteid teostama hakkab ning teisedki inimesed taipavad, et kodus töötamine ongi tõhusam. Küllap on sul käed-jalad tööd täis, sest sinult küsitakse pidevalt nõu – kõik ju teavad, et seda tehnikavärki jagad sa paljudest paremini!
Vaevalt sa end hirmutada lased, pigem oled uudishimulik. Mõtiskled selle üle, milleks maailmal praegu sellist viirust vaja on ning kuidas inimkond selle kaudu areneb. Loed põnevusega erinevaid arvamusavaldusi, luues siiski enda teooria selle põhjal, mis sind kõnetab.

Oled harjunud inimeste keskel olema, vaatlema, kuulama, mõtteid vahetama ja seda kõike saad ka karantiinitingimustes jätkata. Nüüd on aeg otsida üles tegelased, kes sinuga sarnaselt maailma näevad ning liituda suhtlusgruppidega, kes sulle meelt mööda olevaid ideid jagavad. Ja muidugi lugeda ka teistsugustest, risti vastu käivatest vaadetest. Ikka ilma vihastamata, ainult imestades! Elu on pidev areng ning praegu tunned arengutempo kiirenemist.

On oluline, et sa end terveks päevaks ekraani taha ei unustaks, vaid ka füüsilise keha eest korralikult hoolt kannaks ning tube tuulutaks. Jalutuskäik õues võiks ikka igasse päeva mahtuda. Ka siis, kui põhjamaine kevad kehva suusailma pakub.

♓️KALAD♓️
19. veebruar – 20. märts

Suudad uudsete oludega hästi kohaneda. Sulle sobib, kui saad enda aega ise planeerida ja teha tööd siis, kui vaim peale tuleb. Kui kodune elu võimaldab, magad hommikuti kauem ning vaatad eriti värvikaid unenägusid. Need alateadvusest kerkivad pildid annavad aimu sellest, mis toimub sügaval su sisemaailmas. Juhul, kui end päeval rahulikuna tunned, ent unenägudes koroonapaanika küüsi langed, tuleb sul enda mahasurutud hirmudele otsa vaadata. Oled osav endale valetama ja teistelegi luiskama, ent nüüd on aeg ausa pilguga peeglisse vaadata, enda tunnetega tegeleda.

Oskad ehk teiste eest paremini hoolt kanda kui enda eest. Pühendud kaaslaste aitamisele ja ärakuulamisele, teed rõõmuga vabatahtlikku tööd. See kõik on tore, kuniks sa ennast unarusse ei jäta! Kindlasti hoidu enda tunnete maha surumisest alkoholi abil, pigem mediteeri, püsi teadvel hetkes.

Luba endale kunsti ja loomingu nautimist, vaata kontsertide ülekandeid ja virtuaaltuurita muuseumides. Võimaluse korral liigu palju looduses, mine metsa ja mere äärde. Looduses viibimine ei tähenda tingimata RMK matkaraja läbimist, sul on annet leida vaikseid ja hingematvalt ilusaid kohti. Oskad märgata looduse tärkamise imet ja sellest jõudu ammutada. Joo palju vett (või veel parem – kasemahla), käi vannis ja saunas ning naudi romantilist õrnutsemist kallimaga.

Autor: Maria Angel, maria.angel@eestihoroskoop.ee

Allikas: Eesti Horoskoop Facebooki leht

Seotud