Käes on maasikaaeg: 10 head põhjust, miks nautida maasikasöömist

Aedmaasikas on üks paremaid ja vanemaid loodusande. Arvatakse, et seda marja oskas hinnata juba kiviaja inimene ja seda mitte asjata, sest lisaks mõnusale maitsele on maasikas ka tervisele väga kasulik. Loe, millised on aedmaasika tervislikud omadused.

“Majas, kus süüakse maasikaid ja mustikaid, pole arstil midagi teha,” ütles kunagi vesiravi isa Sebastian Kneipp.

Siin on 10 põhjust, miks võiksid praegusel maasikahooajal neid mõnusaid punaseid marju täiel rinnal nautida:

1. Maasikas sisaldab rohkelt c-vitamiini, B-rühma vitamiine, foolhapet, E-vitamiini ja karotiini.

2. Rikkalikult on maasikas ka rauda, kaalimit, koobaltit, mangaani, magneesiumit, fosforit ja kaltsiumit.

3. Maasikas aitab leevendada südame- ja veresoonkonnahaiguseid, kuna neis leiduvad ained suurendavad südame tööjõudlust, viivad organismist välja kolesterooli, kusi- ja oblikhapet.

4. Maasikas eemaldab tõhusalt organismist vett ja vähendab öiseid higistamishoogusid.

5. Vererohkete menstruatsioonide puhul pakub maasikas tõhusat leevendust.

6. Seedeelundite põletike ja soolte loiduse puhul soovitatakse maasika ravikuuri.

7. Maasikaõitest valmistatud tõmmis sobib samuti organismi üldtugevdamiseks ja suu loputamiseks igemepõletike korral. Tõmmist valmista nii: võta 3 supilusikatäit ürti, lisa klaas keeva vett, hoia nõrgal tulel 10 minutit ja siis lase seista kuni jahtumiseni. Seejärel kurna ja tarvita pool klaasi korraga, enne sööki.

8. Maasikas parandab mälu. Aed- ja metsmaasikates leidub aineid, mis aitavad ära hoida vanusest tulenevaid mäluhäireid ja põletikke.

9. Maasikad sisaldavad maleiinhapet, mida leidub ka valgendavates hambapastades. Hammaste valgendamiseks võib maasikaid vastu hambaid purustada või hõõruda hambaid poolitatud marjaga, jätta mahl üheks minutiks hammastele ja loputada seejärel hoolikalt veega.

10. Maasikas tõstab testosterooni taset, mis omakorda suurendab seksuaaltungi. Küps maasikas on täiuslik armuroog – maitsev ja seksikas.

Allikas: Aili Paju “Aed kui apteek”

Seotud