Kadri Luik: armastus pole kohustus, see on kingitus

Kadri Luik oli armastatud blogija, kellel oli julgus mõelda ja ka julgus öelda. Hingedepäeval, mil on Kadri Luige sünniaastapäev, ilmub tema viimane raamat ” Julgus mõelda, julgus öelda 3″, kus on kirjas ülipopulaarse blogia viimased julged mõtted ja soovid oma lugejatele, mida ta jõudis kirja panna ja kirjastajale ära saata enne oma ootamatut lahkumist tänavu 25. veebruaril. Alkeemia pakub inspiratsiooni Kadri armastuseteemalise mõttearendusega tema esimesest raamatust.

On inimesi, kes lõputult otsivad seda härra­ või proua Õiget. Nad on kohanud palju häid ja ilusaid inimesi, tundnud armastust, armastanud, aga ikkagi pole nad suutnud luua toimivat suhet. Nii võib igaveseks otsima jääda. Ma pole kunagi õigeks pidanud umbropsu suhtesse tormamist ning esimese ettejuhtuva rõngastamist, aga kõige selle juures on üks oluline aspekt, mida tuleb silmas pidada. Iga suhe on eeskätt otsus ja kui me ei otsusta suhtesse astuda, kui me ei taha seda sammu teha, siis iseenesest ei sünni ükski suhe ega ratsuta õuele ka härra või proua Õiget. Neid “õigeid ja valesid” on terve ilm täis, aga ühise elu loote ikka sellega, kellele olete otsustanud vabal tahtel pühenduda ja tema ongi see Õige.

Teie ise lootegi selle õige suhte. Me tihtilugu otsime seda õiget tunnet – tundeid me tunneme läbi elu erinevate inimeste vastu, aga tunnetest ei piisa, kui ei tule ühist otsust, et koos rajatakse ühine elu. Nüüd tekib küsimus, et mille alusel see otsus teha? Kust ma tean, kes on see õige valik? Mina siiralt usun, et nii olulist otsust saab teha vaid ühe väärtuse baasil ja see on armastus. Kui kaks inimest tunnevad ühte ja sama, kui kahe inimese süda lööb harmooniliselt kooskõlas, siis see on ainus põhjus, miks luua suhe. Selle kooskõla puudumine aga ei vaja lisapõhjust, et suhe või abielukooslus loomata jätta.

Suhtes ei saa olla suhtumist “mina tahan”, vaid see tahe peab olema kahepoolne “meie tahame”. Mitte kunagi ei hakka tööle kooslus, kus üks on kelgul istuja ja teine kelgu vedaja. Vedaja väsib ja istuja naudib lõbusõitu, kuid ei panusta kunagi sellesse, et mõlemal oleks meeliköitev kelgutamiskogemus.

Otsustega kaasneb alati risk. Garantiid, et otsus tuleb õige, ei anna keegi. Aga kes ei vali teed, olgu siis kasvõi vale teed, ei jõua ka mitte iialgi pärale. Kui sina tunned ja tema tunneb, siis on kõik ilus vaid ühe sammu ehk otsuse kaugusel. Kui pole otsust, ei tule ka õiget valikut ega härra või proua Õiget ja te jäätegi otsima… Otsima seda, mida te ise pole oma ellu kunagi lubanud.

Pühenduda jäägitult kellelegi või millelegi pole kunagi lihtne – see nõuabki tahet, sihikindlust ning ego kaotamist, aga seni, kuni see kõik käib käsikäes armastusega, on kõik imeline. Armastus pole kohustus, see on kingitus.

Autor: Kadri Luik

Allikas: Kadri Luige raamat “Julgus mõelda, julgus öelda” kirjastuselt Pilgrim

Hingedepäeval, mil on Kadri Luige sünniaastapäev, ilmub tema viimane raamat “Julgus mõelda, julgus öelda 3”, kus on kirjas tema viimased julged mõtted ja soovid oma lugejatele, mida ta jõudis kirja panna ja kirjastajale ära saata enne oma ootamatut lahkumist tänavu 25. veebruaril.

Seotud