Just seda tahab mees kodus üle kõige!

Rahu. Kordan veel kord – RAHU! Selgitan, mida sellega silmas pean. See ei tähenda, et kodus peab valitsema samasugune vaikus nagu tuhat aastat järjest maganud Dracula katakombis. Küll aga tähendab see seda, et mehed on tihti kodust väljaspool sunnitud olema sõdalased – neil on oma lahingud pidada tööl, sõpradega, isiklikus eneseteostuses jne. Pidev stressiseisund ja adrenaliin, et kõigega toime tulla, saak koju tuua ja armsam naeratama panna, ning rahulik kodu ja õnnelik naine on see, millest mees uut jõudu ammutab, kirjutab Margus Vaher.

Kui mees tuleb koju, siis selleks, et ta energia jõuaks taastuda, ta suudaks ümber häälestuda ja et tal oleks naisele kodus tähelepanu ja armastust anda, vajab ta kodusesse keskkonda sissesulandumiseks kahte võrratult lihtsat asja – veidi aega (umbes pool tundi) rahu ja vaikust! Kuigi mehele on samuti antud organ nimega kõrv, siis enamasti selleks, et kuulda elu täisväärtuslikuks ja õnnelikuks kulgemiseks hädavajalikke asju ja fakte. Mida mees ei vaja esimese asjana, kui ta koju sisse astub, on kuulda näiteks klatši; seda, kuidas pesukorv on Bauhofis üks euro odavam kui Jyskis, millised täpselt on teie naabrite abieluprobleemid jne. Mehel on neist asjust enamasti siiralt ükskõik! Ta üldiselt ei taha sellest üksikasjalikult kuulda, aga on naisi, kes sunnivad neid kuulama.

Aga kuidas naisele endale meeldiks pärast pikka tööpäeva kuulata esimese asjana koju sisse astudes mehe suust pool tundi katkematut sõnarahet spordiennustuse tänastest tulemustest, homsetest panustamissoovitustest ja nende põhjustest? Suuremale osale naistest väga nagu ei meeldiks ju?

Mees on viisakas ja kuulab ära, sest enamasti ta armastab sind, kui ta sinuga suhtes on. Proovi siis talle samaga vastata ja teda ka armastada – arvestades mehe loomust ja rääkides talle asjadest, mida soovid jagada, pärast seda, kui mees saanud veidi aega rahulikult kodulainele häälestuda, ning eluliselt või emotsionaalselt mitte üliolulisi teemasid käsitledes teha seda minimaalse lühikirjeldusena.

Enamikule meestest meeldib konkreetsus ja ratsionaalsus, mis puudutab asjade kirjeldamist ja nendest teada saamist, sest see on efektiivne ja tema jaoks optimaalseim viis infot omastada. Seda pikka asjade kirjeldust saate sõbrannadega viljeleda, sest nemad – nagu sinagi naisena – on huvitatud detailidest ja sellest, kuidas mingi asjade seis või olukord sind täpselt tundma pani jne.

Mõni ekstra emotsionaalselt intelligentne ja kannatlik mees võib tõenäoliselt isegi olla suuteline sinu tunniajast kirjeldust šoppamisest kuulama nii, et ta pea ei plahvata, aga see teine ja suurem osa meestest tõenäoliselt valaks end parema meelega Raekoja platsil bensiiniga üle ja tõmbaks, naeratus näol, tikku.

Aga nagu öeldud, kui mees sind armastab, siis ta kannatab ära. Aga see põletab õudselt palju ta energiat ja ütle nüüd ausalt, kas sa ei sooviks, et ta rakendaks seda energiat, tähelepanu ja armastusejõudu, mille ta kannatamisele kulutab, mõnel muul moel, mis teile mõlemale rõõmu valmistab. Sama põhimõte muidugi ei kehti teemade puhul, mis on sügavamad, puudutavad tundeid ja on teie suhte seisukohalt palju olulisemad kui need teemad, mida eelnevalt siin välja tõin. Nendest lausa peab rääkima.

Autor: Margus Vaher

Katkend on pärit kirjastuselt Pilgrim ilmunud Margus Vaheri raamatust „Tee mehe südamesse“.

Seotud