Just need on asjad, mis kiirendavad vananemist!

Kes meist ei sooviks olla noor ja kaunis! Dr Nigma Talib selgitab ladusalt ja lihtsalt, mis on need põhitegurid, millele tasub tähelepanu pöörata, kui soovid jääda kauniks ja terveks.

Need neli toiduainete gruppi kahjustavad su keha ja kiirendavad vananemist. Need on

  • gluteen
  • piimatooted
  • suhkur
  • alkohol

Kui sa tahad vananemise märke tagasi pöörata, kui soovid tervena püsivat soolestikku, kui tahad võidelda põletiku vastu, kui tahad lihtsalt hästi elada, siis soovitan tungivalt need toidud oma toidusedelist eemaldada.

Vananemist kiirendavad tegurid:

Ravimid. Ma ei ütle, et sa ei tohi kunagi ühtegi ravimit võtta, aga kui võtad regulaarselt mittesteroidseid põletikuvastaseid ravimeid nagu aspiriini või ibuprofeeni pea- või seljavalu vastu, siis oleks parem püüda leida selle valu põhjus ning tegeleda sellega, mitte lihtsalt sümptomitega. Kui valu ründab, võid proovida ka mõnda looduslikku alternatiivi, et selle vastu võidelda. Selleks võib olla:

➣ Akupunktuur, mis võib aidata valuga seotud seisundite puhul, kaasa arvatud selja- ja peavalud. Ma olen aidanud paljusid patsiente akupunktuuriga ning nad on saanud hiljem hakkama ilma valuvaigistiteta.

➣ Arnika, homöopaatiline ravim, mida võib kasutada tableti, kreemi, võide või tinktuuri kujul. Seda saadakse arnikataimest ja see on eriti hea, kui võitleme nikastuste, lihase- või liigesevaluga. Samuti aitab see siniste plekkide korral.

➣ Viirukipuu, looduslik põletikuvastane ravim, mida valmistatakse puukoorest. Aitab vähendada ka artriidivalu.

➣ Kuradiküüs, taimeravim, mis leevendab valu ja on saadaval looduspoodides. Põletikuvastane. Tarvita vastavalt pakendi juhisele.

➣ Tiigripalsam või mentoolil põhinevad valu vaigistavad pulgad ja geelid. Nahale määrides tekitavad need kuumatunde, mis segab keha valusignaale. Toimivad eriti hästi peavalu korral. Määri kuklale või laubale.

Piira ka antibiootikumide võtmist. Paljud võtavad neid, kui pole tarvis – köha ja nohu on klassikaline näide. Antibiootikumid ründavad ainult baktereid, aga köha ja nohu põhjustavad viirused, nii et need ei mõju sümptomitele kuidagi, ent igal talvel paluvad tuhanded inimesed arstidel neid välja kirjutada. Hea uudis on see, et kasvav antibiootikumide resistentsus tähendab, et arstid kirjutavad antibiootikume välja vaid äärmisel vajadusel. Nii et kuula arstide nõuandeid ja kasuta antibiootikume ainult siis, kui need on olulised infektsiooniga võitlemiseks.

Stress. Oluline on püüda sellega toime tulla. Eriti krooniline stress on kahjulik tervele kehale, kaasa arvatud soolestik ja nahk. Samuti on see peamine põletiku vallandaja.

Toidud, mis vallandavad talumatust või allergiat. Nende leidmine ja toidusedelist eemaldamine aitab kaasa keha tervisele.

Alkeemia lugemisnurk | Kuidas saada nooruslikku ja säravat nahka ning peatada vananemise märke?

Kauni naha saladus: ilu algab soolestikust

Seotud