Jooga teaduslikult tõestatud positiivne mõju: immuunsüsteem tugevneb, lümfiringe paraneb ja meelerahu suureneb

Jooga on india traditsioonilise maailmakäsitluse põhimõiste, mis väljendab inimese püüdu reguleerida ja korrastada oma käitumist, hoiakuid ja mõtlemist senise teadvuseseisundi ületamiseks ning teatava ideaalse seisundi saavutamiseks. Loe lähemalt, kuidas jooga meie keha ja meelt mõjutab.

1. Püsiv joogatamine vähendab depressiooni ja suurendab oluliselt serotoniini ehk heaoluhormooni taset ning vähendab kortisooli ehk stressihormooni taset organismis

2. Jooga stimuleerib vereringet; hemoglobiini ja punaliblede tase veres tõuseb; väheneb südamerabanduse ja insuldi oht. Jooga hoiab ära liigesehaigused ja seljavalud ning tugevdab lihaseid. Jooga alandab veresuhkrut ja halba kolesterooli ning suurendab hea kolesterooli taset.

3. Joogapoosid aitavad lümfisüsteemil tugevdada haigustele vastupanu ja väljutada jääkaineid ning hävitada vähirakke.

4. Jooga alandab kõrget vererõhku. Ühes uurimuses osalesid need, kes puhkasid kolme kuu jooksul joogalõdvestus- ehk laibaasendis ning need, kes lihtsalt lesisid diivanil. Joogalõdvestuse grupil langes nii ülemine kui alumine vererõhk ning mida kõrgem oli algne vererõhk, seda suurem oli langus.

5. Jooga parandab und, rühti, keskendumisvõimet, mälu, reaktsioonikiirust, tasakaalu ja koordinatsiooni. Viimasest pole kasu mitte ainult joogatundides, vaid just vanemas eas, et saaksime kauem iseenda eest hoolt kanda.

6. Jooga annab meelerahu ja suurendab meele stabiilsust. See aitab kriisiolukordades jääda rahulikuks ning üle ja välja saada frustratsioonist, vihast, kahetsusest, muretsemisest, hirmust ja ihadest, mis kõik tekitavad stressi.

7. Mediteerimine tekitab suurema aktiivsuse selles aju osas, mida seostatakse õnnetunde ja tugevama immuunsussüsteemiga.

8. Jooga tõstab enesehinnangut. Kui tegeled joogaga, tunned enese väärtust, sest joogafilosoofia õpetab meile, et me oleme jumala kehastused. Tehes joogaharjutusi mitte ainult harjutusi vaid iseenda pärast, hakkad end rohkem väärtustama, tundma rohkem tänulikkust, armastust, empaatiat, andestamisvõimet ja tunnet, et oleme millegi suurema osa.

9. Jooga aitab pehmelt lahti saada halbadest harjumustest.

10. Platseebo. Kui sa tead ja usud, et mingi asi on Sulle hea, siis eks ta ongi!

Hea võimalus ka algajatel joogaga tutvust teha saabub õige. Nimelt toimub 12. märtsil KultuuriKatlas Elustiilipäev. Tegemist on heaolule ja terviklikule eluviisile pühendatud päevaga, mil toimuvad erinevad loengud ning joogatunnid. Lisaks on kõigile tasuta avatud heaolumess, kus müügil hingepaitavad tooted. Elustiilipäevast lähemalt www.joogafestival.ee/elustiilipaev .

Piletid saad soetada Piletilevist.

Seotud