Jesper Parve: Tõelise mehe tee

Mida tähendab tegelikult olla mees? Tuntud blogija ja maailmarändur Jesper Parve ütleb David Deida legendaarse menuraamatu”Tõelise mehe tee” kohta: “See on kirjutatud mehelt mehele ja on üks motiveerivamaid raamatuid, mida olen üldse lugenud.” Samuti soovitab ta seda teost iga paari kuu tagant veelkord läbi lehitseda.

Tõelise mehe tee on raamat neile, kes on väsinud iga päev rutiinis elamisest ja tahavad teada, mida tähendab tegelikult olla mees. Mida tähendab olla selgrooga isane ning juhtida oma karja. Neile, kes on alati ette kujutanud, et mees ei ole päev läbi teiste soove täitev ja kõrvu pea ligi hoidev kaisukutsu, vaid sõjakirvega viiking, kelle vöö küljes ripuvad skalbid. Just see, kes käib metsas noaga karusid tapmas, toob nende liha õhtuks söögiks lauale ja pärast võtab lõkke ääres nahkade all oma naist.

See raamat on kirjutatud mehelt mehele, ta motiveerib meid rändama, avastama ja liikuma. Kõigepealt uskuma iseendasse ja oma mõtetesse ning vajadusel ka seisma nende eest, isegi kui selleks tuleb riskida oma suhetega. Ja et mehel ei ole ilma suure plaani ja eesmärgi järgimiseta mingit väge.

Minu jaoks on see üks motiveerivamaid raamatuid, mida olen üldse lugenud. Sain sealt kinnitust juba aastaid mu peas liikunud mõtetele. Mees on pere tugi ja alustala. Vundament ja seinad. Ning mida tuul ja torm naise näol pidevalt üritavad nõrgestada. Naine räägib pidevalt oma tunnetest, mees aga oma mõtetest. Seetõttu on ka see raamat selline, mis kipub enamus naisi vihale ajama. Kuid paljud eneseteadlikud, avatud ja võimsad naised on seda raamatut taevani kiitnud.

Raamatus on kindlasti kohti, kus naised krigistavad hambaid ja mehed naeratavad rahuldusest, aga pole midagi, see on elu ja nii on looduses juba asjad seatud.

Naine jääb alati naiseks – ta kaebleb ja teeb endast kõik sõltuva, et mees astuks kõrvale oma tõeliselt teelt. Kuid läbi selle, et mees ei alistu, tunnetab naine mehe väge ja tugevust. Ja mida tugevamaks muutub mees, seda rohkem kaebleb naine. Nii see juba on. See mäng ei lõpe iial. Sellest peab aru saama.

Naljakas on see, et ka mina olen seda raamatut ostnud mitmeid koopiaid, sest tihti olen võtnud oma raamatu kapist ja viinud mõnele sõbrale kingituseks. Ei jaksa lihtsalt kõiki neid lugusid ümber jutustada. Aga kuna soovitav on iga paari kuu tagant see läbi lehitseda, siis olen sammud jälle raamatupoodi seadnud. Soovitan ka sul seda teha.

Autor: Jesper Parve

Vaata David Deida raamatu “Tõelise mehe tee” kohta lisa kirjastus Pilgrim kodulehelt.

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.