James Carroli väelaulud südamest südamesse

Esmaspäeval, 9. juulil kell 19.00 toimub Lilleoru Elulille pargis unikaalne kontsert: Austraaliast pärit James Carroll esitab iidsel sanskritil põhinevaid väelaule, mis puudutavad inimeste hingi oma südamlikkusega.

Austraaliast pärit Kevin James Carroll on jumalik näide südamlikkusest ja alandlikkusest ning seda väljendavast muusikast – selliselt puudutavad ka tema laulud inimeste südameid.

Praktiseerides bhakti joogat (armastuse ja südame jooga) 1990. aastast alates juhendab Kevin nüüd lauluringe ja töötubasid joogafestivalidel ja stuudiotes üle maailma. Tema lauluringid aitavad inimesi väestada ja taasluua ühenduse oma südamega ning avardada üksolemist meis kõigis. Põimides iidsed mantrad oma palvete ja südamehelidega kooskõlas võnkuma, nopib Kevin üles mõjutused traditsioonilise india kirtani, keldi ja sufi meloodiatest ning ühendab need lääne folkmuusika ning maailma rütmide ja instrumentidega. Enamik tema laule on inglise keelsed või põhinevad iidsel sanskritil ja selle interpretatsioonil muusikas.

Kevini laulud on ühtaegu lihtsad ja hästi sügavad ning universaalsele tõele ja südamele pühendunud. Igas laulus on ruumi vabadusele. Kevini taotluseks on luua ühine ruum ja ärata teadlikkus teiselpool mõistust, milles igaüks on vaba laulma oma südamehäält kuulates ja kogema ühe suure heliseva häälena üksolemist.

Kõik külalised on Lilleorgu lahkelt oodatud juba kella 18-st, mil avaneb suurepärane võimalus tutvuda ühe maailma suurima Elulille pargiga ja osaleda Lilleoru tutvustaval ringkäigul, tunda rõõmu puhtast loodusest ja panna vaim valmis maagiliseks õhtuks. MTÜ Lilleoru juhatuse esinaine Ave Oit teeb pooletunnise ringkäigu meie maadel.

Kontserdi annetuse 10€ saab tasuda sularahas enne algust Lilleorus. Kontserdi tulu läheb endisest Põhuteatrist Lilleoru uue koolitus-, kogukonna-, kultuuri- ja ökokeskuse rajamiseks. Väelaulude kontserdile teeb Lilleoru poolse tervituse pühendumuslaulude koor “Om nagu Om” ühe mantraga kell 18:45, kuhu kõik külalised on oodatud kaasa laulma. Lilleoru catering pakub sel õhtul ise valmistatud mahetoidu hõrgutisi, Elulille vett ja ürditeed ning mitmeid muid üllatusi hingele ja kehale.

Rohkem infot: www.kevinjamesheartsongs.com ja www.lilleoru.ee

 

 

Seotud