Jaga oma põnevaid kohtingukogemusi ja võida raamat „Leia õige suhe!“ (Pilgrim, 2022)

Septembrikuu ALKEEMIA PODCAST | Anneli Urge „Teraapilised vestlused“: Kuidas luua romantilisi-ja sõprussuhteid, kus murrangulisi muutusi kaasaegses kohtingukultuuris-ja etiketis vahendas Matthew Hussey ja Stephen Hussey raamatu „LEIA ÕIGE SUHE. Kuidas leida ja hoida mehe armastust, „ (Pilgrim, 2022) ainetel tunnustatud suhteekspert ja raamatu ristiema Heidit Kaio, tõi vahetut tagasisidet, mis inspireeris Alkeemia tiimi jätkama avalikku arutelu meie veebilehel Alkeemia.Delfi.ee

Palun kirjuta ka Sina oma huvitavast kohtingukogemusest märksõna all „Leia õige suhe“ minu e-posti aadressile anneli.alkeemia@gmail.com ja osale Pilgrim Kirjastuse raamatuloosis, mille väärtuslik auhind on Matthew Hussey ja Sephen Hussey raamat „Leia õige suhe. Kuidas leida ja hoida mehe armastust,“ (Pilgrim 2022) – hädavajalik tarkvara kõigile, kes igatsevad oma ellu seda üht ja õiget.

Hussey raamat on iseenesest lõbus lugemine, mis õpetab lihvima elegantseid suhtlusmaneere ja looma võluvaid suhteid maailma eri paigus, aga just meie omavaheline kogemuste jagamine ja mõtete vahetamine võimaldab arendada kohalikku kohtingukultuuri ja -etiketti uuele tasemele.

Veebisuhtlus versus päriselu

On ilmne, et koroona suunas meie suhtluse suures osas veebi ja viimastel aastatel ka esmakohtuti enamasti tutvumisportaalides.

Matthew Hussey hinnangul otsime suhtlusportaalides kedagi, kes vastaks kõigile meie nõudmistele. Erinevalt päriselus toimuvast suhtlusest sõltub veebis aga kõik profiili kvaliteedist. Kuid mis juhtub siis, kui laitmatu portaaliprofiil päriselus sakib?

Alkeemia podcasti kuulaja Beriti (27a): „Pettumust põhjustasid sellised, kes pildil olid ühtemoodi, päriselus täiesti teistsugused (nt igapäevaselt kantakse prille, aga piltidel ei ole; soengu eripärad; pikkuse kohta valetamised). Lõpuks leidsin ka mingisuguse korrelatisooni sellise käitumise vahel – kui pildil/kirjutades välimuse kohta „valetatakse,“ siis on ikka mingisugune sügavam põhjus sellele (ebakindlus endas ja kohutav usaldamatus teiste suhtes) ja see hakkas mind pea alati mõjutama.

Matthew Hussey soovitab pärast kontakti loomist suhtluse võimalikult kiiresti tutvumisportaalist telefoni viia. Lühike vestlus võimaldab säästa palju aega ja elimineerida kiiresti need inimesed, kellega ei kulge suhtlemine ladusalt või kellega sa üldse ei klapi.

Berit: „Lahe kogemus oli suhelda ühe soome meesterahvaga, kellega inglise keeles saime kirjutades ideaalselt hakkama, aga kui kohtusime, ei osanud ta peaaegu üldse rääkida inglise keelt.

Alkeemia podcasti kuulaja Mari (48a) lugu, mis lõppes enne, kui alata jõudis.

Minu lahutusest oli möödas mitu head aastat, kuid kaaslast enda kõrvale leidnud ei olnud. Kuigi tunne oli üsna küps ning süda valmis taas armuma. Sõbrannade ergutusel tegin endale tutvumisportaali konto. Natuke oli ju põnev ka, et kuidas siis moodsatel aegadel inimesed tutvuvad. Enda üllatuseks oli tutvuste sobitamine seal ülilihtne. Isegi nagu turvaline. Oled justkui keegi teine, mitte päris sina, kuid sellel on oma suur aga.

Peale põgusat vestlust saigi minu esimene kohting kokku lepitud. Olin elevil ja segaduses, kuid siiski uskusin, et imed võivad sündida ja pildil olev sümpaatne mees on päriselt ka olemas. Valisin kena kevadise promenaadi romantiliseks kohtumiseks. Kui seal kontsi kõpsutades oma kaaslast ootasin tabas mind ootamatu üllatus – printsi asemel, kes pidi valgel ratsul saabuma, tuli hoopis kõhukas räsitud onu, kellel polnud palju ühist pildil oleva trimmis nägusa mehega. Kuid jah, see siiski oli tema- seda reetsid silmad, mis olid samad. Viisakusest jäin kohale ja otsustasin, et ehk on vestlusel jumet ning esimene tunne ei pruugi ju olla õige. Kuid mida minut edasi seda enam sain aru, et me pole sugugi ühel lainel ja minust antud mehe hingeravijat tema seljataha jäänud lahutusest küll ei saa. Minu elu 30 minutit ei olnud just parim investeering potensiaalsesse kavaleri, seega võtsin seda kui teadmist, et selline tutvumisviis ei ole minu jaoks. Olen märksa traditsioonilisem ja naudin pigem kohest ausat suhtlust ilma, et nooruspõlve pildid rajalt tundmatusse eksitaks. Sisu siinkohal on märksa olulisem.

Hussey kõige revolutsioonilisem mõte seisneb selles, et huvi ja külgetõmbe loomiseks on olemas oma tehnikad ja meetodid olenemata sellest, milline on su välimus, millega sa elatist teenid või kui vana sa oled. Enesekindlust, karismat ja seda miskit, mis meid ühele poole tõmbab ja teisele mitte, on tutvumisportaali profiilis praktiliselt võimatu demonstreerida isegi hea eneseväljendusega inimesel. Sest tõeline veetlus on keeruline kombinatsioon sellest, kuidas me liigume, kõnnime, räägim, žestikuleerime, meie uskumustest ja veendumustest, reaktsioonidest olukordadele ja sellest, kuidas me eluga toime tuleme (lk 123-124).

Kurtmine ei kuulu kohtinguetiketi juurde – raske lapsepõlve jutud ja haigused jäägu teraapia-ja arstikabinetti!

Berit: „Ja no absoluutne probleem vanuses 25-35 meestega – KURTMINE. Juba esimesel kohtumisel räägitakse, kui raske lapsepõlv oli, kui kohutavalt pere käitus, kuidas isa/ema praegugi ei kuula ega arvesta, kuidas sõpru pole ja kõik on üleüldse sisemaailmaga pekkis. No mis ma olen osanud küsida siis, et no see raamat aitas mind või sain abi teraapiast/psühholoogist. Selle peale parim vastus oli „aga ma lootsin, et sina tahad minu psühholoog olla“. No nii kahju hakkas ja ei ole sellistest asjades asja saanud minuga sellistel meestel. :)“

Alkeemia podcasti kuulaja Siiri (75a): „Minu vanuses tahavad kõik mehed ainult oma haigustest rääkida, aga kuidas mina end tunnen, ei huvita kedagi. Järjekordse haigusloo kuulamise asemel lahendan parem ristsõna.

„Iga suhe saab alguse vestlusest ja pool sellest, kui huvitav vestluskaaslane sa oled, sõltub jälle sellest, kui huvitav on sinu elu!“ ütleb Hussey.

Kindlasti muudab elu huvitavamaks meie omavaheline suhtlus Alkeemia teraapialaboris, sest elegantseid suhtlusmaneere ja vastastikku võluvaid suhteid loome just suheldes!

Autor: Anneli Urge, Alkeemia podcast’i host

Jaga sinagi oma põnevaid kohtingukogemusi meiega aadressil anneli.alkeemia@gmail.com ja võida raamat „Leia õige suhe!“.


Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.