Jaanuari sõnum: poolaasta loomine, kasutust vabanemine

Jaanuar toob pinnale mõistmist ja vabastamist ootavad mustrid. Kuigi väljakutsed on paljudel veel samad, mis möödunud aastal, susisevad vaikselt ka selle aasta põhilised teemad: enese leidmine, armastus, vabastus, seiklused.

Jaanuar on nagu valge pits mustal laual. Nüüd on kohati ka elus asjad must-valged. On tee, kus sa käid ja selle kõrval on taustaks kõik see, kust pärinevad sinu õppetunnid. Siin on tasakaalu alus – duaalsuses on mõistmine, et kõik on tervik.

Jaanuaris tulevad välja need asjad, millega sa oled juba tegelenud, aga mis on nüüd valmis sinust välja tulema. Kui enne ilmusid pinnale mustad mustrid, siis nüüd tänu loomisvõime avanemisele näed oma suurust, headust, vajadust, valgust. Ja orienteerud selles.

Kogu eelmine aasta andis võimaluse katsetada, õppida – sul on olnud aega kogetut kinnistada.
Kõik, mis veel lahtine, tuleb esile. Kõik, mis lahendamata, mis pole oma kohta leidnud, mis settimata, see tuleb esile, tuleb välja ja hakkab tööle. Siin on suurepärane võimalus seda protsessi jälgida ja õppida. Pea meeles, sa pole oma mõtted või tunded, sina oled kogeja. Nii on elus ka muude asjadega – kui sa mäletad olla pealtvaataja, säästad end kannatustest ning õpid naudingut ja rahu sootuks uuel tasandil.

Jaanuaris saad võimaluse luua plaani, mis annab tõuke kogu järgnevale poolaastale. See energia sai alguse juba detsembris. Osad otsused võivad olla valusad, aga need põhinevad sinu tõel ja südame häälel, ja siin pole muud valikutki. Võib olla, et sul on tekkinud kõhutunne, aga sa ei mõista lõpuni, miks ta just nii viitab – ma ütlen sulle, et usalda oma kõhutunnet, vastused tulevad hiljem! Loo endale eesmärgid. Ja need täituvad.

Kõik, mis kunagi olnud, leiab tee tagasi. Kõik, mis kunagi olnud, saab olla uuesti. Mis sa arvasid, et oled kaotanud? Mida sa oled tagasi ihanud? Mida sa arvasid, et sa kunagi ei leia? Su süda juhib sind. Pea meeles, et emotsioon pole süda. Emotsioon on pinnavirvendus. Tõde on südames. Endaks olemise tunne on südames. Kõik tuleb ja elab läbi selle.

Kuigi detsembri lõpp pani otsustama ja jaanuari alguses muutus otsuste tegemine kergemaks, lähevad asjad omasoodu juba jaanuari teisest poolest. Sa käid mööda kindlat rada ning see rada saab sulle praegu eriliselt nähtavaks ja selgeks.

Kuu lõppeb teistmoodi kui algas, lõpus hakkab ümberhäälestumine märtsi. Veebruar on samuti suur ümberhäälestumine ja vanade asjade ülevalgustamine – alateadlike asjade teadvuse mõistmisesse toomine. Siit võib iseendas veits segadust üles visata. Aga jää paigale. Ära reageeri. Ma kordan: ära reageeri, lase asjadel olla! Usu, et see kõik on Universumi Suure Arhitekti plaani osa ning sa oled alati hoitud ja kaitstud. Sest nii on.

Iseendaks olemine – millist elu ma endale soovin ja mida mul vaja on? Millist elu mul on vaja, milline elu mulle meeldib? Milline on mu töö? Keda on mul vaja enda kõrvale, milline partner on mulle õige? Südame vajadused on sinu hinge manifestatsioon, selle kaudu väljendub sinu olemus ja saab tõelisuseks elu eesmärk.

Põhilised küsimused, mis sul on olnud, saavad vastuse. Sulle saabub lihtsalt taipamine. See, mida alustad praegu, loob kogu poolaasta ja mõjutab tegelikult rohkemgi kui ainult käesolevat aastat. Jaanuari algus-detsembri lõpp soodustab segadust neis inimestes, kes asju alla surunud ja pole endas olevate teemadega tegelenud. Kes endaga tööd teinud, saavad ringi vaadata ja ainult imestada – sest ümberringi tegelevad inimesed just nende samade teemadega, millega sa juba tükk aega oled maadelnud.

Populaarsed teemad on paarisuhe ja enese kehtestamine/teostamine, töö. Kui sinu juurde saabub segaduses inimesi, siis aita neil aktsepteerida, ei pea tegema midagi muud, kui laskma elul lihtsalt olla. Kes suvest saati pole olnud nõus ennast kõrvalt nägema ja keeldub siiamaani endale otsa vaatamast, sellel hammustab pidev enesepetmine nüüd valusalt tagumikust ja neil on jaanuaris ebamugavad muutused. Kui enne ei tahtnud heaga aru saada, siis nüüd pistetakse otse tulle. See kehtib ka vastupidi: mõnele saab jaanuar olema lahenduste ja ootamatute võimaluste aeg – aeg täis rõõmu ja avastamist nii teistes kui eneses.

Pooltõed hakkavad välja paistma. Pooltõde on nagu kook, mille sisse on mürk peidetud. Sa sööd koogi ära, aga sellega saad sisse ka mürgi. Ma ei salli pooltõdesid, sest need on poolikud, varjavad tegelikkust ja petavad inimesi. See ongi elu must-valge olemus, et pooltõed ja vabastamist vajavad mustrid paistavad välja. Nendest arusaamine ja kaastundega suhtumine ei pruugi kerge olla. Aga siis oledki neis nii kohal nagu sulle jõukohane on. Miks sul on vaja ellu pooltõdesid – sest kuskil on segast ala, kuhu need mahuvad.

Tasakaal on oma olemuselt liikuv, muutuv. Nüüd on maakera üldine energeetiline tasakaal muutumas, sellest võivad ilmuda su ellu uued triggerid ja vanade triggerite mõistmine. Trigger on päästik, see võib olla inimene või olukord, mis sinus mingid mõtted-emotsioonid valla päästab. Neile reageerimine või mittereageerimine ja nende mõistmine on sinu õppetunni osa.

Kaoseta pole selgust .Kaos on vajalik, see on kogumispunkt, energiate ümberjaotumine. Segadus on üks huvitav asi. Tänu sellele, et on segadus, saame luua ja kogeda harmooniat ja korda, joondumist. Seegi on üks duaalsuse avaldumine. Kui sa õpid kõike armastama, nii segadust kui korda, hakkad mõistma ka tervikut. Aga alati, ALATI mine elus sinna, kus on rõõm ja nauding –FOLLOW YOUR JOY (järgne rõõmule)!

Segadus tekib, kui tehtud valik pole sisetundega kooskõlas. Segaduse olemasolemine õpetab tegema konkreetseid otsuseid ja ennast kuulama, oma autentsust ära tundma. Vali, otsusta ja tegutse. Kui see kõik on kooskõlas sinu sisemise autentsusega, siis pühendu sellele, ole kohal ja naudi, sellises energeetikas ei saa segadust tekkida. Kui sinus on segadus, näitab ta sulle, et sa pole oma piire märganud. Märka siis nüüd. Võta aega südame kuulamiseks. Lihtsalt otsusta ja hakka valitud suunas minema. Sa saad alati ümber mõelda ja uuesti proovida, sul on lubatud alati meelt muuta. Aga nii saad harjutada ja leida endas oma tõde.

Asjad toimuvad iseenesest. Vahel me kipume enesele eriliselt suurt võimu omistama – see, mida ma kardan, tuleb; see, mida ma ligi tõmban, tuleb – jah, tuleb, aga see peab ka su vibraga sobima ja üldise energiaga kokku minema. Niisama ei tule. Sa ei saa tunda hirmu, kui sa oled täielikult kohal oma elus, kuulad ennast igal sammul. Siis võib hirm tulla, sa tunned ta ära, aga ta ei jää, vaid läheb, sest sulle on selge, miks ta tuli ning sa lasid tal olla. Näiteks. Käisin sügisel rapellingus. See on 32m kõrgusest tornist alla tulemine, hüpled mööda nööri, jalad seinal. Kui ma vaatan üles ja alla on kõrgus isegi mulle, kartmatule, tajutav ja hirmutav. Lasen sellel tundel olla, avastades, et kui keskendun kõrgusele ja perspektiivile, kus parasjagu olen, ma ei karda! Ning mingist hetkest pole ka kõrgused enam hirmutavad. Hetkes kohal olemine neutraliseerib hirmu, minevikus ja tulevikus olemine võib aga vabalt ärevust tekitada.

Meil pole vaja elu kulgu kontrollida, suunata, hallata, see viib mõtetult energiat välja. Kõik, mis peab toimuma, tuleb ise esile. Jaanuaris ja kogu sel aastal eriliselt tugevalt. See sai paljudele selgeks kohe uue aasta saabudes – hakkasid tulema märgid, imed. Kõik, mida oled mõelnud aastaid teha, pane sellele nüüd vundament. Kõike, mis sa varem oled teinud, on olnud vajalik siia jõudmiseks. Õiged asjad lihtsalt sujuvad ja toimuvad kergelt, justkui iseenesest. Suht kogu jaanuari on hea plaane teha, sest jaanuarist hakkavad asjad shiftima ja sõit läheb lahti!

Kui keskendume hetkele, saame tuleviku mustreid muuta.

Lõpetuseks üks mu lemmikuid – mees näeb unes suurt aasa, mis jaguneb ta ees kaheks – mustaks ja valgeks. Mustal poolel sädeleb must kuju ja ta peab teda Saatanaks. Valgel poolel sädeleb valge kuju ja ta peab teda Jeesuseks. Mees saab ülesandeks valida. Nende kahe vahel on aed. Et mees on ateist, siis ta ronib aia otsa ja ütleb, et ta ei vali kumbagi poolt. Sel hetkel kaob aas ja mees jääb üksi. Ja kuuleb, kuidas must energia talle kõrva sosistab: “Ooo, aga sa valisid. Sest see aed on minu!”

Meis on kõiksus. Pole head või halba, kõik lihtsalt on. Samuti on meis kogu spekter värve ja tervik, okei on kõiki emotsioone tunda, nii heledaid kui tumedaid, sest selles peitubki elamise kogemus.

Allikas: Banaanisaar.ee

Seotud