Jaanipäeva täiskuu loob rõõmsa ja unistava atmosfääri südame avanemiseks, tuues endaga nii lõppe kui ka uusi alguseid

Käes on kõige valgem aeg aastas, kõige pikemad päevad ja imelisemad ööd, mil kogu loodus oma lopsakas külluses on täidetud võluväega ja loorid dimensioonide vahel õhukesed. Nüüd on elu pühitsemise aeg. Tänavu lisab pöörinädala niigi väekasse atmosfääri oma energia ja valguse veel ka jaanipäevane täiskuu. Selle täiskuu energia loob pisut hajameelse, optimistliku ja positiivse fooni, mis soodustab mõistuse ja tunnete tasakaalustamist.

Jaaniaeg on tulerituaalide ja kesksuve maagia aeg. See on fantastiline aeg olla looduses, end maandada, laadida ja tasakaalustada. Pööripäeva nädala energiates teravneb intuitsioon, vaimuselgus ja suunataju, mis aitab luua harmoonilisi arenguid meie eludesse. Nüüd on hõlpsam vabaneda mineviku illusioonidest ning avada oma süda ja meel uutele arengutele. Pööripäeva energia koos täiskuuga loob rõõmsa, unistava ja avara atmosfääri südame avanemiseks, aitab näha asju uuest vaatenurgast, toob endaga selgust ja nii lõppe kui ka uusi alguseid. On aeg nautida elu, mängida, teha nooruse vallatusi ning pöörduda siis tasapisi läbi sumeda ja küllusliku õitsengu kasvamise ning küpsemise poole.

Meie esivanemad pidasid tuld pühaks, eriti pühaks aga veel pööriaja tuld. Pööriaja tulerituaalides on meil võimalus luua õnne algavasse teise poolaastasse, seepärast on jaaniajal tähtis olla avatud, rõõmus ja mänguline. Jaanituli ühendab südameid ja põlvkondi, ülendab hinge ja meeli, tervendab ja kaitseb. Jaaniaja pühitsemise juurde kuulub kindlasti muusika, laul, tants, mängud ja kiikumine.

Jaaniõhtu kombestiku osaks on ka hea ja parem pühadesöök ja -jook ning rõõmus meel, üle tule hüppamine, allikal käimine, ennustamine ja jaaniusside otsimine. Jaaniööl on kõik allikad erilise tervendava ja noorendava väega. Enne koitu tasub end Jaanipäeval pesta rohule langenud kastega ja paluda omale hea tervis ja jume.

Pööriaja imelised ööd oma häälte, värvide ja lõhnadega on nautimiseks kõigi oma meeltega. Pööripäevaga algab ka Vähi märgi aeg, see on Sisemise Lapse aeg, mis toob tähelepanu hingelistele ja tundeelu teemadele, soovile ennast turvaliselt ja hästi tunda. Liigu läbi selle aja lapseliku lusti ja avastamisrõõmuga, olles avatud uutele kogemustele, ideedele ja vaatenurkadele, uskudes imedesse. Lase lahti tõsidusest, kontrollist ja saavutusvajadusest ning võta elu kui seiklust, millest õppida ja retke, mida nautida. Rõõmusta lihtsate asjade üle, ole tänulik ja tunne elust mõnu.

Täiskuust kuni juuni lõpuni on energia aeglane ja mõtlik, hea aeg olla omaette iseendaga, kuulata oma intuitsiooni ja nautida olemasolevat. Juuni lõpu energia aitab iseennast vastu võtta ja armastada sellisena nagu sa oled, hoolida endast, tunda end ilusa ja väärtuslikuna ning olla tänulik.

Loe lisaks: JAANIÖÖ MAAGIA! Ammuta esivanemate traditsioonidest maksimaalset väge

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.