Islandi emeriitprofessor Erlendur Haraldsson annab Tallinnas loengu reinkarnatsiooni tõenditest

Homme, kolmapäeva õhtul kell 18 esineb Rahvusraamatukogu väikses saalis Islandi psühholoog, teadusdoktor ja Islandi ülikooli emeriitprofessor Erlendur Haraldsson, kes peab loengu teemal reinkarnatsioonist. Peale loengut on publikul võimalus küsida oma küsimusi ja arutleda elu ja surma teemal ühe maailma mainekaima parapsühholoogia ja reinkarnatsiooni uurijaga.

Nii nagu hiina klassikaline meditsiin on olemuslikult vastandatud lääne meditsiinile, nii on ka hommikumaades valdavalt aktsepteeritud taaskehastumine vastandatud lääne elu-surma-sünni käsitlusele. Kolmapäeva õhtul on võimalus vaadata selle käsitluse sisse.

Dr Erlendur Haraldsson on Islandi ülikooli emeriitprofessor, kes on uurinud enam kui sadat juhtumit lastest, kes väidavad, et nad mäletavad oma eelmisi elusid. Tema uuringud keerlevad ümber küsimuste, kas kuidagi on võimalik laste väiteid eelmise elu mälestustest kontrollida ning leida inimesi, kes vastavad nende kirjeldustele kui eelmisest elust pärit kaaslased.

Professor Haraldsson on uurinud peamiselt Aasia aga ka Euroopa lapsi. Oma loengus keskendub ta peamiselt värvikatele juhtumitele Liibanonist, Sri Lankalt ja Islandilt. Ta kirjeldab oma uurimustöö meetodeid ja karakteristikat ning annab ülevaate selle uurimisvaldkonna peamistest avastustest. Ühtlasi vaatleb ta võimalikke psühholoogilisi, religioosseid ja kultuurilisi seletusi, millega eelmise elu fenomeni puudutavad juhtumeid lahti seletada.

Emeriitprofessor on omal alal hinnatud tegija üle kogu maailma, kes on koostööd teinud maineka reinkarnatsiooni ja paranormaalia uurija Ian Stevensoniga Virginia ülikoolist, kes kogus oma elu jooksul seni suurima kogu laste eelmise elu mälestustest.
Kaheksa raamatu ja enam kui 200 teaduspublikatsiooni autor dr Haraldsson sai doktorikraadi Freiburgi ülikoolist Saksamaa, täiendas end Virginia ülikoolis Charlottesvilles ning on tänasel päeval Islandi ülikooli emeriitprofessor. Lisaks reinkarnatsioonile on ta uurinud anomaalseid ja religioosseid kogemusi ning teinud ka ühe suure uuringu paranemislootuseta haigete hallutsinatoorsete-visionäärsete kogemuste kohta.
Erlendur Haraldssoni loeng reinkarnatsioonist toimub sel kolmapäeval, 19. oktoobril kell 18 Rahvusraamatukogu väikses saalis. Pärast loengut toimub arutelu ja küsimuste-vastuste voor.
Loeng on inglise keeles. Sissepääs 5 eurot. Vaata ja jaga sündmust sõpradega facebookis.
Eelsoojenduse homseks teeb Erlendur Haraldsson täna, teisipäeva õhtul kell 18.30 Hostel Euphorias (Roosikrantsi 4), vaata selle kohta facebookist.
Vaata ka tema kodulehte.
Toimetas: Ingrid Peek

Seotud