Isiklik ülestunnistus : südametõest

Kuidas olla alati iseenda vastu aus ja kuulata oma südame häält? Kuidas leida tasakaal oma mõtete ja tunnete vahel?

Ma olen palju kirjutanud tekste mõeldes laiemalt üldisemale publikule, kuidas seletada asju võimalikult lihtsalt, et oleks kergesti ja kiiresti hoomatav. Usun, et tee vaimsuse juurde peaks olema igaühe õigus, kellel vähegi huvi, leiab selle võimaluse ühel või teisel viisil.

Mis on tõde ja mis on tõetunnetus? Palju räägitakse oma südamehääle kuulamisest. Kord ühel Stella Shakti maagilisel olenguõhtul rääkisime südametarkuse kuulamisest. Mina väitsin julgelt, et süda ütleb alati inimesele õigeid ja tõeseid vastuseid ja maagilise reiki meister ja EMF praktik Stella lisas, et alati need õiged vastused ei pruugi olla need, mis toovad rõõmu, vaid on seotud kurbuse ning lahtilaskmisega millestki või kellestki, kes enam kõrgemas plaanis meie huvisid ei teeni. Süda on ju koorma all, kui veab taaka, mis tema ellu ei kuulu.

Palju on seletatud tšakrasüsteemist, kuid minu arvamuse kohaselt asetsevad tšakrad ka inimese kehast üleval ja allpool, ei ole ainult seitse, vaid on rohkem. Kui palju neid on, seda ei taha mina ette öelda, vaid pigem julgustan ise vaatlema ja otsima meditatsioonis, kuidas endal tundub. Pole õigeid ja valesid vastuseid, kes õiget ja valet veel taga ajab, see peab oma hinnangulisusega tegelema.

Pamela Kribbe ja Gerrit Gielen on kanaldanud Jeshuat ning nende kanaldusi on tõlgitud mitmesse keelde. Jeshua ütleb, et tõeliseks vaimseks väljakutseks on paika saada kolm alumist tšakra ehk siis juurtšakra, seksuaaltšakra ja päikesepõimik. Paratamatult oleme teinud valiku elada teadvusena oma kehades, seega ei saa me välja jätta materiaalset aspekti vaimse juures. Tähtis ei ole ju kiiresti sinna ülesse saada, et kõrgustes hõljuda, vaid see oskus integreerida oma igapäevaellu, et inimene tunneks ennast alati hästi ja võtaks vastutuse enda tunnete ja mõtete eest. Virochana Khalsa teoses “Armastatud tantra” (“Tantra of the beloved”) ütleb autor, et iga meie mõte on elav potentsiaal. Miks osade inimestel näib pidevalt ja pidevalt olevat endaga tegemist? Sest nad analüüsivad (mentaalselt) ja jälgivad (meditatsioonis) oma mõtteid. Analüüs ja meditatsioon (mõtete tühjus) peavad olema teineteist toetavad väed. Olen rääkinud oma eelmises artiklis meheliku ja naiseliku energia tasakaalutusest, mis tingib hetkel selle, et suurem osa inimesi tunneb ennast hädas olevat kõrgenenud Maa sagedusega, mis paratamatult tõmbab meilgi alateadvusest esile rohkem teemasid, millega tegeleda, et viia ennast taas tasakaalu – tervikuni – mees- ja naisenergia lõimumiseni endas. Üks kirjastuse ja keskkonna Valgusesaar loojatest Riina Grethiel – Leppoja on oma teoses “Suure jumalanna müsteeriumid” rääkinud sellest, kuidas Antlantise tsivilisatsioonis oli algusaegadel mees ja naisenergia – mõte ja tunne – väga heas tasakaalus, hiljem aga ületas meesenergia naisenergia ning Atlantise allakäik algas energiate tasakaalutuse tõttu.

Praegusel ajal on meie võimaluseks ühendada enda mees- ja naisaspekt, et mitte ainult juhinduda oma mõttetasandist ja lõpetada pidev analüüsimine, vaid lasta endal ka lihtsalt olla ja nautida, voolata energias. Lihtne ülesanne, mida olen teistele soovitanud, et endas olevad mees- ja naisaspektid ära tunda on selline: Oletame, et oled meessoost inimene, kelle nimi on Priit, hoolimata sellest, et Priit on mees, on tal ju ka tunded ja emotsioonid ning sellega seotud vajadused. Psühhoanalüütik Carl Gustav Jungi teooria kohaselt on meis anima ja animus ning me tõmbame enda ellu partnereid, kes peegeldaksid meie sisemist meest-naist. Oletatav Priit võiks endalt nüüd küsida, et kui ta oleks naine nimega Piret, milline ta siis oleks ja kuidas käituks? Selline harjutus on toonud imelisi tulemusi minu praktikates, kus mehed näiteks on leidnud endas oleva naise, kes on tavaliselt peegeldus sellele, milliseid naisi nad valivad enda ellu. Kui mees on käitunud enda sisemuses oleva naisega halvasti, peegeldub see ka tema suhtes naistega välises reaalsuses. Sama kehtib naiste puhul. Naised tihti imestavad, miks nad tõmbavad enda ellu agressiivse või manipuleeriva mehe? Jällegi tuleks üle vaadata endas peituv meesaspekt, tihti võib see sisemine mees naistel lapsepõlve haavade tõttu olla palju haiget saanud, vihane, manipuleeriv ja seda naise teadliku teadmiseta. Uurides inimeste eelnevaid elusid, on selge, et juhuslikust energia tasandil ei ole olemas, me tõmbame enda ellu ikka inimesi, kellega koos midagi õppida ning vabaks lasta. Arendada ennast, et kergendada enda olemist siin maises reaalsuses, sest ma ei usu, et oleks inimene, kes ei tahaks ennast päevast päeva hea tervise juures ja rõõmsana tunda.

Tuua oma sisemine nais- ja meesaspekt tasakaalu ilma oma sisemist last tundmata ei ole võimalik. Olen tähendalnud, et paljudel täiskasvanutel on laps nende sees üsna nukravõitu ja tihti ei leitagi teda nii kiiresti üle. Tavaliselt istub see sisemine laps üksinda kurvalt nagu kinni jäänud keldris, külmas ja pimedas, enne kui teda leitakse. Sisemise lapse leidmine on vajalik emotsionaalkeha tervendamiseks – emotsionaalkeha ehk meie tunded ja emotsioonid. Täiskasvanueas tihti pahandatakse nendega, kes on liialt lapsemeelsed, sest tähendab ju lapseks olemine osalt ka vastutuse andmist kellelegi teisele. Nüüd aga tulevad mängu mees- ja naisaspekt meis endis. Meesaspekt, mida laiemalt võime ka mõista ka kui Isakest Taevast ja naisaspekt kui Emakest Maad, siis meie teadvus, see laps seal keskel, kes otsib ja vajab oma vanemaid täielikuks tervenemiseks. On juhtumeid, kus inimestel ei olegi tõeliselt veel emotsionaalkeha avanenud, vaid on jäänud nagu kinni, on peidetud, sellisel juhul on kindlasti tõkked ka sakraaltšakras ehk teises tšakras, mida juhib element vesi ja mis on seotud tunnete ja emotsioonidega ning nais- ja meesaspekti tasakaaluga. Naised näiteks, kellel on tugevad menstruaalvalud on tihti sisemine nais- ja meesaspekt liialt tasakaalust väljas. Emake Maa ei loonud meile keha, et me kannataks, vaid selleks,et naised saaksid elu edasi anda.

Allika-mina – Mina Olen Kohalolek – tähendab ju maise ja vaimse ühtekuuluvust – meespool – “Mina” – aktiivne tegutseja ning “Olen”- naispool – passiivne tegutseja – voolaja. Kui inimest kujutada ette kui puud, siis juurtega võetud vesi ja toitained peavad aitama kasvatada puud kõrgusteni või nagu saksa filosoof Friedrich Nietzsche on öelnud, et puu latv ulatuks Taevani, peavad tema juured ulatuma Põrguni. Mis on põrgu? Põrgu on enda loodud tumedate osade kogemine. See näib põrguna, sest näeme seda kui piinakambrit oma enda hirmude tõttu, aga kui me juba siseneme sinna olles valgus, ei saa see pimedus meid murda kui suurendame valgust ehk armastust selle situatsiooni ja olukorra suhtes. Mida rohkem tumedaid süvikuid läbi uuristada tõe ehk armastuse valgusega, seda kergemaks ja voolavamaks läheb teekond, sest seda rohkem julgeb inimene kuulata oma sisemist juhatust ja seda enam teda ka aidatakse kõrgemalt poolt.

Ma olen palju kirjutanud nii, nagu teised soovivad kirjutatut näha sisemise hirmu tõttu, et kui kirjutan oma vaatenurgast ei tundu see nii huvitav. Kuna olen selle hirmuga teglenud ning tegelen, siis julgustaksin inimesi rääkima ja jutustama sellest, mis neid ennast kõnetab ja rääkida lugu ära isiklikus võtmes, meil on kõige parem samastada ennast teise inimesega, kui ta julgeb jagada meile killukesi endast. Iga killuke loob sammukese lähemale lähedusele. Nii võime olla aastaid kellegi kõrval, kuid ennast tõeliselt teisele inimesele (end muidugi eelkõige iseendale) avanemata, jääme teise jaoks lukku.

Mul on sõpru, kes teavad mind nii palju, kui olen endast rääkinud, aga mul aina suureneb sõprade hulk, kellega tunnen ennast kui kodus ja kes näevad minust tõeliselt läbi, sest nad on iseendast huvitujad, kes näevad vaeva oma pimeda poole puhastamisega ning see annab neile võimaluse ka tajuda teisi enda ümber sügavamal tasandil ning jutuajamisesed muutuvad südamest südamesse jutuajamisteks ehk hingedevahelisteks.

Usun, et iseenda vastu aus olemine on midagi sellist, mille üle tasub pingutada. Jaanalinnu kombel pea liiva alla peitmine ei too meie enda südametõe jaoks õigeid vastuseid. Kui on valus, las olla valus, nutame välja, kui on kurb, las olla kurb, kurvastame välja. Kui ignoreerime tundeid, kui ignoreerime mõtteid, surume enda mustuse küll endast eemale, aga meie vitaalsus, meie elujõud kannatab hiljem selle käes.

Ela nii, et südames tunduks Sulle õige. Kui on raske, siis on põhjus, kui on kerge, siis on ka põhjus, proovi analüüsida ja meditatsioonis süüvida endasse, et leida tasakaal oma mõtete ja tunnete vahel.

Autor: Maili Hütt

Loe lisaks Louise L. Hay raamatut “Südametarkused”, kirjastus Pilgrim

Seotud