Inimese vaba tahe on püha

Läbi aegade on inimesi allutatud ja maid vallutatud hirmutamiste, väljapressimiste, manipuleerimiste ja ultimaatumite esitamiste kaudu. Siinkohal enne kui otsustad enesele alla jääda ehk olukorrale alla anda esita endale küsimus: “Kas mind mõjutatakse läbi hirmutamise? Kas ma tunnen välist survet? Kas mind survestatakse ultimaatumite esitamise kaudu?” Kui saad vastuseks jah, siis ära anna järgi, sest igasugune väljapressimine on eetikaväline jõudude demonstreerimine, kirjutab Ilona Karula Kõiksuse Kanaldused Stuudio Facebooki lehel.

Tuletan sulle meelde, et inimese vaba tahe on püha, millesse pole õigus sekkuda mitte ühelgi institutsioonil. Hoia meeles: Surve tohib tulla ainult sinu seest, mitte väljast, kuna siis langetad sa õige valiku, sest järgned oma sisemisele tundele. Mistahes välisele survele alludes teeb inimene alati vale valiku. Eetiliselt puhtad, ausad ja läbipaistvad otsused ning valikud langetatakse alati ilma hirmuta!

Ultimaatumite esitamine tähendab võõra tahte peale surumist, mil sinu vaba tahet ei austata ega sellest hoolita. Ultimaatum ei otsi kunagi kompromissi. Miks peaksid sa koostööd tegema kellegagi, kes ei soovi leida kooskõla?

Tsirkuseloomad hakkavad trikke tegema alles siis kui läbi väärkohtlemise on nende vaim murtud. Kui vaim on murtud ollakse kaotanud kõik. Mõtle kümme korda üle enne kui otsustad alistuda ja saada tsirkuse loomaks.

Siinkohal jagan “Hirmu” peatükki “Hingesõnumite” raamatust.

Öeldakse, et hirmul on suured silmad. Eriti suureks muutuvad hirmu silmad siis, kui kujutatakse sündmuste kulgu ette, mida parema meelega näha ei tahaks. Siis võtab hirm sinust pool jõudu endale.

Sellel hetkel oled sa poole vähem produktiivsem, poole väsinum ja pool sinust on justkui puudu. Vaatamine läbi hirmu silmade muudab su ärevaks, segades sinu keskendumisvõimet, vallandades murevärina, mil sa midagi mõistlikku teha ei saa.

Ja nii veedad sa suurema osa oma kasulikust ajast kasutuna, sest sinus võbeleb midagi seletamatut, mis seiskab terve su elu ja pidurdab kõik su edasiminekud, sest sa kardad midagi, mis pole veel juhtunud ega pruugigi kunagi juhtuda. Sind on halvanud hirm teadmatuse ees.

Alles siis, kui juhtubki see, mida kartsid, taipad, et hirm oli muutnud reaalsuse palju hirmsamaks kui tegelikkus ennast ilmutas. Hirmul on maagiline võim võluda asjad kaugete distantside tagant suuremaks, kui nende tegelik suurus eales olla võib. Paradoksaalsel kombel on just hirm see, mida ainsana karta tasub.

Lõpetuseks julgustan sind: “Jää alati truuks iseendale ja püsid õigel teel.”

Autor: Ilona Karula, Vaba tahe väljendub ainult läbi armastuse

Jaga oma elu nendega, kes kiirgavad sulle tagasi armastust

10 põhjust, miks “vanadel hingedel” on nii raske leida armastust

Inimese sügavaim vajadus on olla armastatud

Mis on tervenemine ja miks meil seda vaja on?

Seotud