Inimese kannatuste allikas on ühenduse puudumine tegeliku minaga

Panache Desai räägib oma raamatus "Väärtusta ennast" eneseväärtustamise olulisusest inimese elus. "Kui oled proovinud muutust esile kutsuda, püüdes oma meelt kontrollida, siis lõpuks oled vaid väsinud ja frustreeritud, ja sama juhtub teistelgi. Muutuse tekitamine ainult mentaalsete tehnikate abil on võimatu. See on nagu lahtise haava pindmine ravi, kui infektsioon on sügaval. Alles siis, kui pöördud energia poole, mis vastutab nende mõtete ja uskumuste eest, suudad sa efektiivselt transformatsiooni luua. Sellepärast ma räägingi, et energianihkele järgneb alati muutus tegelikkuses. Sinu elu peegeldab täpselt sinu üldist vibratsioonisagedust."

Et kogeda autentset transformatsiooni, tuleb leida uus olemisviis ja suhtumine maailma, seesama, mis on su hinges.

Meie hulgast lahkunud õnnistatud Wayne Dyer on öelnud: “Kui pigistad apelsini, siis tuleb alati välja apelsinimahla. Välja tuleb see, mis on sees.” See tähendab, et kui sul on oma vibratsioonisüsteemis tihedamaid energiaid nagu kibestumus, viha või frustratsioon, siis ilmnevad maises reaalsuses vastavad olukorrad – võib-olla kriitika, reetmine, viivitamine -, et lasta nendel energiatel pinnale tulla, neid tunda ja neist lahti lasta.

Keegi võib muuta sind vihaseks või kurvaks, kui sul juba on olemas viha ja kurbuse vibratsioonid. Kui sul on kellegagi vastuseis, siis on sinus endas miski, millele sa vastu seisad. Kui su “nupule vajutatakse”, siis sellepärast, et need nupud on sinus olemas.

Sa koged oma elus korduvaid negatiivseid mustreid, sest sa pole tegelenud nende lahendamata aspektidega endas. Sul on jälle töö, mis ei vii kuskile, jälle türannist tööandja. Sa lahutad ja abiellud uuesti ning leiad, et oled täpselt samas olukorras. Sa saad suurema summa raha, aga see libiseb sõrmede vahelt – jälle.

Vibratsiooniline transformatsioon on võimas sisemine protsess, mis kõnetab varjatud, lahendamata vibratsioone – tihe emotsionaalne sisu ja mõjutamine – ning muudab need dissonantsest vibratsioonist harmooniliseks vibratsiooniks. Siis hakkab su reaalsus seda muutust peegeldama ning ilmneda võib tegelik ja kestev isiklik transformatsioon.

Lase minna oma kurbusel, vihal, valul, väärtusetusetundel, ja enam pole sul tarvis väliseid olukordi, mis toovad need sügavustest üles ja näitavad sulle, et need on seal olemas.

Suurem osa inimesi püüab parandada oma elu puudujääke väliste vahenditega – “mul pole suhet, niisiis lähen kursusele, mis aitab mul seda saada” -, mis on vaid järjekordne möödahiilimine. Isegi kui leitakse uus suhe, nähakse vaeva selle pikaajalisena hoidmisega. Kui inimesed püüavad muutuda nii, et saaksid muuta ümbritsevat tegelikkust – muuta või parandada endid ja oma olukorda -, siis ei näe nad kõige tähtsamat tõde. Sul pole vaja end parandada. Sa oled täiuslik sellisena, nagu sa oled. Sul on vaid vaja taastada ühendus oma Tegeliku Minaga, et meelde tuletada oma jumalikku mustrit.

Transformatsioon peab lähtuma energia olekust. Vibratsiooniline transformatsioon liigutab su keskpunkti sees, toetab sind su põhilise haavaga tegelemisel ning kiirendab sinu hinge dünaamilist väljailmumist.

Kui transformatsioon on vibratsiooniline, kaovad eraldatuse sümptomid ise, sest sa oled pöördunud allika poole. Mis on inimese kannatuse allikas? Ühenduse puudumine Tegeliku Minaga, ühenduse puudumine Jumalikuga. Nagu seda on nii kaunilt väljendanud püha Franciscus Assisist: “Me kõik leiname oma olemuse kogemust, mida me tundsime ja millest me nüüd ilma oleme. Valgus on ravim, kõik muu on platseebo.”

Vibratsiooniline transformatsioon annab ühenduse valgusega, mis vabastab sind kannatusest ja toob kaasa avardumise ning avardab ka igat su eluvaldkonda. Üks Tegeliku Mina unustamise sümptomeid on ahvimeel. Teine on sinu väärtusetusetunne. Seejärel enda väär samastamine oma mõtete, emotsioonide ja kehaga. Seejärel eraldatusetunne. Siis puudus. Selle põhjuseks on lahendamata, tihe vibratsioonienergia, mis sinus on. See eraldab sind valgusest ja on põhjuseks sellele, et sa oled unustanud oma kõige suurema ja olulisema osa endast.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Panache Desai raamatust “Väärtuste ennast”.

Seotud