Inglite õpetused aitavad meil õnnelikumalt elada

Inglid on alati meie ümber. Nad juhatavad meid läbi elu, aitavad raskustele vastu seista ja trööstivad kui vajame lohutust. Nad on alati olemas, nendesse tuleb vaid uskuda ja neilt abi paluda.

Armastus ja küllus ootavad teid, kui teate, kuidas nendeni jõuda; ja mis veelgi tähtsam, kui saate aru, et olete armastust ja küllust väärt. Teie minevikus või olla inimesi, sündmusi või kogemusi, mis panevad teid selles kahtlema. Võib-olla küsite endalt: kes ma olen? Mida on tulevikul minu jaoks varuks?

Ma soovin kogu südamest, et jätaksite selja taha kõik negatiivsed mõtted, kõik takistavad uskumused, kõik selle, mis ei lase teil olla see hämmastav inimene, kes te tõeliselt olete. Asi pole vaid minu tahtmises; seda soovivad ka teie inglid. Kui teil on raske endasse uskuda, küsige inglitelt abi ja nad aitavad teil eneseusku õppida. Ja kui te juba praeguseks usute endasse, siis usaldage mind. Pärast seda, kui olete saanud teada minu loo ja lugenud minu kogemustest, suhtuge palun minusse kui sõpra – sõpra, kes aitab teid sel imelisel teekonnal juhatada ja suunata. Inglid ei sunni teid elus mitte midagi tegema, nii nagu nad ei tõuka teid muutusi ette võtma. Teil on vaba voli ja nad tunnistavad seda. Siiski julgustavad nad kogu südamest teid otsima elus õnne; nad julgustavad teid laskma lahti kõigest sellest, mis on teid tagasi hoidnud. Kui õpite ennast usaldama, lasete lahti kõigest, mis teid seni on takistanud, lasete oma kaitseinglil end aidata ja keskendute eksistentsi kõrgematele sfääridele, siis annate võimaluse unistustel täituda.

Inglid aitavad meil kõigest üle saada ja nende õpetus on alati saadaval, et saaksime seda ära kasutada. Olen õppinud inglitelt väga palju. Toon siinkohal ära mõned õppetunnid.

Tegemise vastand – olemine

Kui ma üldse midagi õppinud olen, siis seda, et meile kõigile on antud mingi ülesanne. See ülesanne võib esineda mitmel kujul, kuid me kõik otsime midagi, ka siis, kui me sellest tõsiasjast ise teadlikudki pole. Mõnikord oleme tegemisega sedavõrd ametis, et unustame, kes me oleme ja milleks me siin tegelikult oleme. Meie tööpäevad ja seltsielu on pilgeni täis tuubitud. Ruttame koguaeg kuhugi. Ütleme endale pidevalt, et tuleb asuda järgmise projekti kallale, teha seda, teha teist ja vastu pidada. Me ei peatu kunagi ega võta tempot maha.

Lääne ühiskonnas on igal asjal küljes silt ja igal asjal nimi. Paljud inimesed mõõdavad meid selle järgi, mis meil on ja mis tööd me teeme. Harva nähakse õieti seda, kes me oleme isiksustena. Seda oskavad teha vähesed väga erilised inimesed. Elu näib keerlevat mulje avaldamise ümber. Inimesed üritavad pidevalt üksteist üle trumbata, kuid selle käigus jääb neil puudu millestki väga olulisest.

Küsida tuleks mitte seda, kes teised inimesed on, vaid kes meie oleme. Just siinkohal muutub eluliselt tähtsaks olemine. Ühe õnneliku ja rahuldust pakkuva eksistentsi tuumaks on oskus olla täielikus kooskõlas iseendaga. Selle kooskõla õppimine ning edukus ja sobiv toimimine võib nõuda tohutut muutust mõtteviisis. Inimesed ütlevad sageli, et nad õpivad pidevalt. Kuigi näib, et sellega ollakse õigel teel, tuleks samas olla ettevaatlik. Kui elus juhtub midagi halba, siis ütleme, et vigadest õpitakse. Aga kui me ei saanud õppetunni ivale pihta? Mis siis, kui selle õppetunni mõte polnud lihtsalt olukorra üleelamine, vaid et universum püüdis aidata meil aru saada millestki muust?

Me loome oma tuleviku ise

Teie elu peegeldab teie meelt. Teie mõtted, nii head kui halvad, peegeldavad teie elus toimuvat. Nii et kui saate ühenduse oma sisemise olemusega, kui leiate õnne enda seest, jagub õnne kogu teie ülejäänud ellu. Seega lõpetage otsimine – õnn on teis juba olemas. Tuleb vaid õppida, kuidas talle ligi pääseda. Ja inglid saavad teid aidata.

Vean kihla, et olete elus vähemalt korra kasutanud fraasi “tahtejõuga üle saama”. Nende sõnadega oletegi endale teadvustanud, et teis on vägi, mis võidab maiseid tõkked või väljakutsed. Astudes siit veel samm edasi soovitan teil küsida endalt, kus asub teie meel. Võib-olla näitate automaatselt pea poole või arvate, et meel on seotud ajuga, kuid teil pole õigus. Kui materiaalne on põhimõtteliselt kõik, mida näete ja puudutate, koosneb meel aga teie sisemisest intellektist, teie sisemisest geeniusest – see tähendab teie tegelikust minast.

Viljastumise hetkest algas teie teekond emaüsas DNA kaksikahelana. DNA 50 replikatsiooni käigus tekkis 100 triljonrakku, millest algas teie loomine. Teie keha on imetlusväärne energiakogum. Arvatakse, et rakud teevad igas sekundis kuus triljonit toimingut ja nad kõik teavad samal ajal, mida iga teine rakk parajasti teeb. Inimese keha on absoluutselt fenomenaalne. Mõelge hetkeks – ta suudab seedida toitu, mängida pilli ja luua uue elu. Kõike seda ühel ja samal ajal! Kuid see pole veel kaugeltki kõik. Keha suudab jälgida ka tähtede ja planeetide liikumisi. Deepak Chopra ütleb, et inimese biokeemilised rütmid on kosmose sümfoonia. Teie rakud koosnevad aatomitest, mille sees on elektronid, prootonid, kvargid ja gluoonid. Nende sees pole aga mitte midagi, neist saab läbi vaadata või sõrme läbi pista. Kuid see pole “vaba ruum”, vaid teie teadvus – teie meel ja hing. Mina usun, et teadvus on meie ühendus universumiga.

Albert Einstein ütles oma relatiivsusteoorias, et aine ja energia vahel ei ole tegelikult erinevust. Nad on vaid ühe ja sama asja erinevad vormid. See tähendab, et kõik, mida näete ja puudutate, on ühenduses universumiga. See tähendab, et ükskõik mida soovite oma ellu luua, on juba teiega ühenduses. See tähendab omakorda, et me kõik oleme omavahel seotud. See arusaam mõjutab kõvasti viisi, kuidas me teisi inimesi näeme. Teiste kritiseerimine või hukkamõistmine näitab tegelikult nõrkust meis endis. Seda võiks tuleviku loomiseks samme seades meeles pidada.

Positiivne ellusuhtumine

Positiivne ellusuhtumine aitab meid tõesti palju. Positiivsus tuleb kasuks igal elu tasandil. Näiteks on tehtud kindlaks, et positiivne ellusuhtumine aitab kehal kauem elada. Inglite sõnul ei pea positiivne ellusuhtumine ilmtingimata tähendama puude kallistamist (kuigi seegi on hea) või lakkamatut teiste inimeste kiitmist; positiivne ellusuhtumine tähendab, et näeme asju paremas valguses ning tunnustame, et kõik on ideaalne ja täpselt nii, nagu oleme loonud. Meie mõtted on määratult võimsad, kuid me ei pruugi seda taibata; õigupoolest ei anna me endale pool aega üldse aru, mida mõtleme. Seega on üks parema elu loomisega seotud väljakutsetest oma mõtteid endale paremini teadvustada.

Inglid on õpetanud mulle ühe lihtsa mooduse, kuidas mõtteid mõõta. See on väga kasulik, sest – küllap nõustute – mõnikord võib olla keeruline mingeid konkreetseid mõtteid endale teadvustada. Mõtete märkamise nipp seisneb tunnetes, emotsioonides. Inglid ütlevad: Kui sul on paha tuju ja ligi hiilib negatiivsus, siis tõmbad negatiivsust veelgi juurde. Seega, niipea kui tajud end sellesse seisundisse langevat, haara võimalusest ja muuda seda. Selleks muutu teadlikult positiivseks, lase lahti hirmudest ja muredest, ütle välja oma arvamus ja ole enesekindel – nii teed ruumi positiivsusele.

Kui sa siis kiirgad tänu tunnetele positiivseid lainepikkusi, tõmbad sellega oma ellu veelgi enam positiivsust – sul on küllust, armastav suhe, hea tervis ja rahuldust pakkuv karjäär. Kui te oma mõtteviisi kohandate, hakkavad juhtuma kõige imelisemad asjad: te loote imesid ning hakkate leidma kauaotsitud õnne ja armastust enda seest.

Katkend pärineb Kyle Gray raamatust “Inglilausuja”

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.