Inglite maailm: kes on peainglid ja kuidas nendega suhelda?

Peainglid on kõigi inglite juhendajad. Kõigist taevastest olenditest on just kaitseinglid ja peainglid kõige rohkem seotud Maa ja selle elanike aitamisega. Maailmakuulus ingliekspert Doreen Virtue annab nõu, millised peainglid on olemas ja kuidas nendega ühendust saada.

Peainglid on suuremad ja võimsamad kui inglid. Nad pole füüsilised … ent vägagi tajutavad, kuuldavad ja nähtavad, kui neile häälestuda. Nad on taevased olendid, seetõttu puudub neil sugu. Ent nende iseloomulike omaduste tõttu on neil meeste ja naiste energiad ja nad on isiksused. Sõna “peaingel” on pärit kreekakeelsest sõnast archi, mis tähendab “esimene või peamine”, ning angelos, mis tähendab “Jumala sõnumitooja”. Niisiis on peainglid Jumala peamised sõnumitoojad.

Peainglid on äärmiselt võimsad taevased olendid. Igaühel on oma spetsiifika ja ta esindab Jumala konkreetset aspekti. Sa võid pidada neid Jumala näo erinevateks tahkudeks, universumi ülimateks kalliskivideks. Need tahud või peainglid on prismad, millest kiirgab jumalik valgus ja armastus kõigile, kes elavad maa peal.

Kunstis kujutatakse peaingleid ideaalse välimusega inimestena, kellel on suured kotka- või luigetiivad, vastupidiselt keerubitele, keda kujutatakse väikeste lastena, kellel on väikesed tiivad.

Peainglid kuuluvad Jumala algselt loodud olendite hulka ning on olnud olemas palju aega enne inimkonda või religioone. Nad kuuluvad Jumalale ega ole osa mingist spetsiifilisest teoloogiast. Seetõttu töötavad peainglid erinevate uskumuste ja eluteega inimestega. Tegelikult töötavad nad kõigiga, kes neid paluvad. Nagu kaitseinglid pole ka peainglid seotud kindla usundiga ja aitavad kõiki, olenemata inimese religioossest või mittereligioossest taustast.

Nad võivad olla meie kõigiga, üksikult ja korraga, sest on väljaspool aja ja ruumi piiranguid. Kujuta ette, milline oleks elu, kui võiksime olla korraga mitmes kohas! Inglid ütlevad, et ainus põhjus, miks me seda ei koge, on meie usk, et saame olla vaid ühes kohas korraga. Nende arvates õpime me varsti, kuidas sellest piirangust vabaneda. Ma rõhutan seda punkti seetõttu, et mõned inimesed muretsevad, et kui nad kutsuvad appi näiteks peaingel Miikaeli, võivad nad ta eemale kiskuda palju “tähtsamast” ülesandest. Niimoodi projitseerime oma inimlikke piire! Tegelikult võivad peainglid ja ülestõusnud meistrid olla iga abivaja ja juures ning eriline kogemus võib olla igal olendil. Niisiis tea, et võid kutsuda peaingleid mõtte teel ja neilt abi paluda. Ametlikke palveid pole tarvis.

Peainglite äratundmine

Täpne peainglite arv sõltub su usundisüsteemist või spirituaalsest tekstist, mida oled lugenud. Piibel, koraan, Levi testament, kabala, Eenoki kolmas raamat ja Pseudo-Dionysiuse kirjutised annavad erinevad arve ja nimesid. Piisab sellest, kui öelda, et peaingleid on palju, ehkki tavaliselt toon oma raamatutes ja töötubades esile vaid Miikaeli, Rafaeli, Gabrieli ja Urieli.

Järgnevalt mõned peainglite kirjeldused ja vihjed nendega koostööks. Erinev sugu on kirjas seetõttu, et suhtlen nendega. Kuna inglitel ja peainglitel pole keha, on nende sugu seotud nende omaduste energeetikaga. Näiteks peaingel Miikaeli tugevad kaitsvad omadused on väga mehelikud, samas kui Jofieli keskendumine ilule on väga naiselik.

Peaingel Arieli nimi tähendab “Jumala lõvi”. Tuntakse Maa peainglina. Naissoost. Ta on loodusvaimude kuningriigi ülevaataja ja aitab ravida loomi, eriti metsloomi. Kutsu Ariel, et saada paremini tuttavaks haldjatega, et ta aitaks keskkonnaprobleemide puhul või et ravida vigastatud metslooma või -lindu.

– Peaingel Azraeli nimi tähendab “keda Jumal aitab”. Azraeli nimetatakse vahel surmaingliks, sest ta kohtub inimestega nende füüsilise lahkumise ajal ja viib nad teisele poole. Meessoost. Ta aitab äsja üle piiri astunud hingedel tunda end mugavalt ja armastatuna. Ta aitab kõigi religioonide õpetajaid ja ka spirituaalseid õpetajaid. Kutsu Azrael, kui su lähedane on suremas või surnud, samuti on ta abiks su ametlikule või mitteametlikule usuõpetajale. Nimede sarnasuse tõttu aetakse Azrael vahel segamini Azazaeliga, keda peetakse langenud ingliks. Ent nende isiksused, ülesanded ja energiad on väga erinevad. Azrael on Jumala valguse puhas ja usaldusväärne olend.

– Peaingel Chamueli nimi tähendab “see, kes näeb Jumalat”. Ta aitab meil ära tunda elu pöördepunkte. Meessoost. Kutsu Chamueli, kui soovid leida uut huviala, uusi sõpru, uut tööd või kadunud eset. Kui see on leitud, võib su uus olukord selle peaingli abiga paraneda ja areneda. Niisiis palu temalt abi mistahes arusaamatuste lahendamisel tööl või eraelus.

– Peaingel Gabrieli nimi tähendab “Jumal on mu vägi”. Vararenessansi maalidel kujutatakse teda naisena, ent hilisemad kirjapanekud viitavad talle kui mehele (võib-olla põhjusel, et Nikaia kirikukogus palju käsikirju muudeti). Ta on sõnumitooja, kes aitab kõiki maapealseid sõnumitoojaid, nagu kirjanikke, õpetajaid ja ajakirjanikke. Kutsu Gabriel, et saada üle hirmust või vabaneda edasilükkamissoovist mis tahes puhul, kui see on seotud suhtlemise või lapse eostamise, adopteerimise, raseduse ja varajase lapsepõlvega.

– Peaingel Hanieli nimi tähendab “Jumala armu”. Kutsu teda, kui soovid lisada oma ellu armu ja selle aspekte (rahu, tasasust, sõprade seltskonda, ilu, harmooniat jms). Sa võid paluda abi mis tahes olukorra puhul, näiteks sulle olulise esinemise, tööintervjuu või esimesele kohtamisele mineku puhul.

– Peaingel Jeremieli nimi tähendab “Jumala halastust”. Ta inspireerib meid spirituaalsele teenimisele. Meessoost. Ta osaleb ka jumaliku tarkuse omandamises. Kutsu Jeremieli, kui tajud spirituaalset seisakut, et suudaksid innukalt käia oma teed ja leida oma jumalikku missiooni. See peaingel aitab kaasa emotsionaalsele tervenemisele ning on imeliselt abivalmis andestamisprobleemide puhul.

– Peaingel Jofieli nimi tähendab “Jumala ilu”. Naissoost. Ta on kunstnike patroon ja aitab meil näha ning hoida ilu. Kutsu teda, enne kui alustad kunstiprojekti. Kuna Jofiel on seotud planeedi kaunistamisega ja puhastab seda rämpsust, võid paluda ta abi ka selle olulise missiooni täitmisel. Vahel nimetan Jofieli feng shui ingliks, sest ta aitab sul liigsed asjad välja visata oma kodust, kontorist või isegi elust.

– Peaingel Metatroni nimi tähendab “kohaloleku inglit”. Meessoost. Ta arvatakse olevat peainglitest kõige noorem ja pikem ning üks kahest inglist, kes tulid maa peale inimese kujul (nagu prohvet Eenok). Metatron töötab koos neitsi Maarjaga ning aitab lapsi, nii elavaid kui piiri ületanuid. Kabalas on Metatron Elupuu peaingel ning juhatab inimesi nende spirituaalse tee hakul. Kutsu teda, kui sul on probleeme lapsega. Ta vahelesegamine aitab sageli leida noortel spirituaalset teadlikkust. Samuti aitab ta kristall-lastel ja indigolastel hoida spirituaalsed anded elavana ning saada hästi hakkama koolis ja elu muudes valdkondades.

– Peaingel Miikaeli nimi tähendab “see, kes on Jumal” või “see, kes näebvälja nagu Jumal”. Ta on peaingel, kes võtab hirmu planeedilt ja selle elanikelt.Ta on politseinike patroon, annab meile julgust ja jõudu järgida oma tõde ning täita oma jumalikku missiooni. Kutsu Miikaeli, kui kardad või oled mures oma isikliku turvalisuse pärast, oma taevase ülesande pärast või teed parajasti elus vajalikke muutusi. Sa võid teda kutsuda ka siis, kui sul tuleb lahendada probleeme seoses mehaanika või elektriga. Lisaks sellele võib Miikael aidata sul meelde tuletada oma elu eesmärki ning anda sulle julgust seda saavutada.

– Peaingel Ragueli nimi tähendab “Jumala sõpra”. Sageli nimetatakse teda õigluse ingliks ja rõhutute kaitsjaks. Meessoost. Palu temalt abi, kui tunned, et oled alla surutud või sinuga manipuleeritakse. Raguel annab sulle juhatust, kuidas saavutada võimu ja õigluse tasakaalu isiklikes ja muudes suhetes. Samuti kutsu teda inimese juurde, keda koheldakse ebaõiglaselt. Raguel aitab sul leida kõigis suhetes harmooniat.

– Peaingel Rafaeli nimi tähendab “Jumal ravib” ja ta vastutab füüsilise tervenemise eest. Ta aitab kõiki, kes on pühendunud tervise tagamisele; see hõlmab ka neid, kes selle valdkonnaga veel ei tegele. Kutsu Rafael, et ta aitaks ravida vigastusi või haigusi, mis on sul endal või teistel (kaasa arvatud loomad). Palu teda aidata tervendamisel, hariduses, ravimisel. Lisaks sellele aitab peaingel Rafael reisijaid, niisiis palu, et ta kindlustaks sulle harmoonilise ja turvalise reisi.

– Peaingel Razieli nimi tähendab “Jumala saladust”. Meessoost. Öeldakse, et ta on Jumalale väga lähedal ning kuuleb kogu jumalikku vestlust universumi saladustest ja mõistatustest. Ta kirjutas need saladused dokumenti, mille andis Aadamale, ja lõpuks jõudis see prohvetite Eenoki ja Saamueli kätte. Kutsu Razieli, kui tahad mõista midagi, mis on seotud esoteerikaga (kaasa arvatud unenäod), või tegelda alkeemia, eelnevate elude või ilmutustega.

– Peaingel Sandalfoni nimi tähendab “venda”, sest nagu peaingel Metatron oli ta kunagi inimesest prohvet (Elias) ja tõusis üles inglite valda. Sandalfon on muusika ja vastatud palvete peaingel. Ta aitab peaingel Miikaelil pühkida minema hirmu ja selle mõjud (muusika abil). Pane mängima rahustav CD ja palu Sandalfoni, et ta vabastaks sind mis tahes hingelisest segadusest.

– Peaingel Urieli nimi tähendab “Jumal on valgus”. Meessoost. See taevane olend heidab valgust murettekitavale olukorrale ning aitab näha probleemi lahendust. Kutsu Urieli, kui satud raskesse olukorda ning pead mõtlema selgelt ja leidma vastuseid. Uriel aitab ka õppureid ja neid, kellel läheb vaja intellektuaalset abi.

– Peaingel Zadkieli nimi tähendab “Jumala õiglust”. Meessoost. Teda peetakse hea mälu ingliks ja nagu Uriel aitab ta õppureid. Kutsu Zadkieli abiks, kui tahad midagi meelde tuletada, kaasa arvatud oma jumalikku loomust.

Ingliteraapias töötame eelkõige peaingel Miikaeliga, et läbi lõigata eeterlikud köidikud ning puhastada ja kaitsta oma keha ja energiavälja,samuti Rafaeliga, kes aitab tervendamise kõigis aspektides.

Peainglitega suhtlemine

Kuna peainglid on Maale ja inimkonnale nii lähedal, on meil loomulik nendega suhelda. Tegelikult on piibel täis juhtumeid, kus inimesed suhtlevad Miikaeli ja Gabrieliga. Peainglid tegutsevad koos meiega vastavalt Jumala tahtele. Me ei palveta peainglite poole ega jumalda neid. Me töötame peainglitega lihtsalt seepärast, et nad on Jumala kingitus meile kõigile ning osa jumalikust rahuplaanist. Miks me ei võiks siis kõik küsimused ja palved otse Jumalale suunata? Nagu mainisin, on peainglid Jumala käepikendus ning neid on tugeva stressi aegadel kergem kuulda ja tunda. Nende sagedused on väga tihedad ja nad on kombatavad, peaaegu käegakatsutavad. Samamoodi kui päikeseloojang või vikerkaar meenutavad meile Jumala armastust, teevad seda ka peainglid. Meil pole vaja pühalikult või täiuslikult käituda, et peainglid meid aitaksid. Nad vaatavad mööda inimlikest vigadest ja näevad meis kõigis sisemist headust. Nad tahavad tuua rahu maa peale, aidates meil kõigil olla rahus. Niisiis sisaldab nende missioon inimeste aitamist, kes pole veel rahus.

Peainglid on piiritud olendid, Jumala alatise kohaloleku hologrammid. Peainglid saavad olla kõigi inimeste juures, kes neid kutsuvad. Sul pole vaja muretseda, et palud peainglitelt abi ebakorrektselt. Sul pole vaja mingit eritreeningut, sa ei pea kasutama invokatsioone, et nende tähelepanu võita. Iga siiras abipalve on piisav, sest inglid vajavad ainult su luba. Positiivsed härdad palved toimivad. Positiivne ning siin-ja-praegu kinnitus või visualiseering, nagu “Tänan sind, peaingel, Miikael, et sa mind kaitsed”, või siis pöördumine, nagu “Palun kaitse mind, peaingel Miikael”, annavad sama tulemuse.

Sama lugu on küsimustega, et kas ma peaksin otse Jumala poole pöörduma või peaksin paluma Jumalat saata endale õiged inglid või peaksin pöörduma otse inglite endi poole. Need küsimused vihjavad, nagu oleks Jumal ja inglid midagi erinevat, aga nad pole. Mida rohkem sa koos peainglitega töötad, seda rohkem hakkad neid usaldama. Sa tunned end rahulikuna, teades kindlalt, et oled igas olukorras kaitstud.

Autor: Doreen Virtue, enesearengu õpetaja ja ingliekspert

Allikas: Doreen Virtue “Ingliteraapia käsiraamat”, kirjastus Pilgrim

Kuula Doreen Virtuet ka Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!” – inglise keeles ja eestikeelse tõlkega.

Seotud