India astroloogia | Planeetide liikumiste mõjud aprillis

Peamise fookuse all on rahu-ketu telg, mis vahetas ~ nädal aega tagasi märke. Praeguseks liiguvad rahu-ketu kaksikute-amburi teljel. See oli oluliseks energeetiliseks muutuseks astraalsel tasandil. Veel: Saturn ja Jupiter muutuvad tuleval kuul retrograadseteks. Jupiter liigub gandanta punktist. Saturn on ühenduses ketuga, vahendab Indiaastroloogia.ee.

Rahu-ketu on ainukesed taevakehad, mis liiguvad ALATI retrograadses olekus (liiguvad alati kellaosuti suunas). Transiidi pikkus ühes märgis on 18 kuud. Eelmine Rahu-Ketu transiit leidis aset vähi-kaljukitse teljel. Mõned klassikud väidavad, et kaksikute märk on rahu kõrgendatuse märk, st väga sobilik. Rahule sobib Kaksikute märk ja Ketule Amburi märk.

Rahu liikumine kaksikus võimendab inimestes soovi reklaamida ja teha teadaandeid. On tõenäoline, et järgneva transiidi jooksul võimendub sotsiaalmeedia ja interneti kohalolu veelgi võimsamalt – eriti äri ja ettevõtluse osas. Näeme kuidas kasvab e-kaubanduse osakaal, e-teenuste kasutamine, mobiilirakenduste kasutamine.

Kaksikute märksõnad on: meedia, suhtlemine, müük, meeskond, reisimine, ringi liikumine, ürituste korraldamine, telekommunikatsioon. Inimesed kasutavad rohkem audiovisuaalset kommunikatsioonivormi, ehk vlogimine, videoülekanded, streamidjne. Sotsiaalmeedia ja internet võimaldavad inimestel luua kontakte inimestega üle maailma, reklaamida ja tuua suures heinakuhjas esile enda ideed ja mõtted. Inimeste vahelise seose ja ühenduse loomine globaalses plaanis on interneti abil täiesti võimalik. Kaksikud sümboliseerivad kaal purushis sahaja bavat, ehk 3. maja. Sahaja bava on seotud õppimisega, enese arendusega, suhtlemisega, käelised tegevused, oskused. Inimeste soov end arendada ja täiustada on võimendatud sel transiidil. Kohe nõnda, et asutakse mitut asja, korraga õppima (Kaksikud). Soov võib tekkida äkiliselt ja ootamatult (Rahu).

Küsimused tulevad “paari” vormis, sest kaksikuid on ju kaks, nt mitmekeelsus. Kaksikud on duaalne märk ja eksisteerib alati paaris kellegagi. Kaksikute valitseja on Merkuur, seega võtab Rahu Merkuuri vormi ja hakkab käituma kui Merkuuri kasvatamatu versioon – taibukas, närviline, suhtlemisalti, kaval suhtleja, sõnaseadja, originaalne intellekt. Kokteili maitset muudavad teised planeedid, mis asuvad kaksikutes ning maja, mida kaksikud valitseb. “Suure hüppe” edasi teevad kaksikute, kaalude ja veevalaja kuumärgi esindajad, sest neil valitseb kaksikud I, V või IX maja.

Amburit loetakse ketu kõrgendatuse märgiks, sest Ketu allub ega sea piire globalismile, humanismile, doktriinile, gurule, õpetajale. Inimene on võimeline lõputult “sisse ahmima” teadmisi, tarkusi jms humanistlikke väärtusi. Ketu sümboliseerib alla andmist, apaatsust, ükskõiksust. Amburis olles Ketu alistub humanistlikule haridusele filosoofia ja religiooni vallas. Ketu võtab üle Jupiteri omadused, käitudes targa õpetajana, kes jagab tarkusi, õpetusi ja jutlustab väärtuspõhisest filosoofiast. See on aeg, mil inimesed suhestuvad rohkem igasuguste teadlaste, professorite, gurude, õpetajatega. Võite suhelda, kuid emotsionaalselt teid see ei köida (Ketu on minevik ja on tõenäoline, et eelmistes eludes olete seda teinud). Adrenaliini ja ambitsiooni tekitab Rahu liikumine kaksikutes.

Praeguse Ketu transiidi ajal on hea võimalus astuda samm tagasi ja analüüsida isiklikke väärtushinnanguid objektiivseltemotsioonitult ja eemalolevalt. Esineb võimalus teha parandusi ja muuta oma väärtushinnanguid nõnda, et need aitaksid edasi nii inimest ennast kui ühiskonda laiemalt.

Rahu-Ketu transiit kestab kuni 09.2020.

Jupiter muutub 10.04.2019 retrograadseks. Jupiter on väga mõjukas planeet, mida peetakse üheks healoomulisemaks planeediks. Guru sümboliseerib eelkõige küllust, nii materiaalset kui vaimset küllust. Guru on õpetaja, suunanäitaja, moraalne kompass inimese sees. Naissoost inimestele sümboliseerib Guru meesideaali. Kedagi, kellega abielluda ja saada lapsi. Jupiter sümboliseerib abikaasat, kellele naiseks minnakse. Jupiter on retrograadne kuni 11.08.2019.

Jupiter liigub ühes märgis ~ 13 kuud, millest keskmiselt 3-4 kuud toimub retrograadne liikumine. Tervele sodiaagiringile tehakse tiir peale ~13 aastaga. Jupiteri retrograadsuse ajal leiavad aset sündmused, mida ei ole suudetud minevikus lahendada. Tagasi minemisel on oluline roll – lähed tagasi ja teed asjad seekord teisiti. Retrograadsuse ajal on võimalik, et inimene omandab teistsuguseid teadmisi. Oskused ja teadmised, mis pole inimesele omased ja loomupärased. Või hangitakse teadmisi ja oskusi ebatavalistel viisidel. Jupiter sümboliseerib lahendusi, seega võite lahendada varasemalt esinenud probleemi väga unikaalse ja ebatavalise lahenduse abil.

Ühtlasi liigub Jupiter gandanta punktis. Gandanta punkt on astroloogilises ja spirituaalses mõttes väga eriline punkt. See on koht sodiaagiringis, kus kohtuvadvesi ja tuli.

Gandanta tsoon on vahemik märkides veemärgi lõpus/alguses ja tulemärgi lõpus/alguses. Jupiteri kontekstis on tegemist skorpioni lõpukraadidega (veemärk) ja amburi alguskraadidega (tulemärk). Viimane gandanta leidis aset mõned aastad tagasi kui Saturn liikus amburisse. Terves sodiaagiringis on kolm gandanta punkt:

  1. kalad ja jäär
  2. vähk ja lõvi
  3. skorpion ja ambur

Mis juhtub kui lisada tulele vett? Tuli lahustub, toimub aurustumine, pssssh! Või kui lisada veele juurde kuumust, tuld – vesi aurustub. Vesi läheb keema, hakkab mulisema. Guru kontekstis viitab see väärtuste, teadmiste ja arusaamade suremisele ja ärkamisele. Hoiakud, mis meid varasemalt juhtisid, aurustuvad ära ja asemele tekivad uued, humanislikumad väärtushinnangud.

Sotsiaalmateriaalses mõttes võivad tekkida probleemid nõuandjatega, õpetajatega, juhendajatega. Võite leida end olukorras, kus taipate et väärtus, mida hindasite, osutub väärtusetuks või vastupidi. Üks näide jupiteri gandantast leidis aset USA-s kui tuli avalikuks ülikoolidesse tudengite sisseostmise skeem, mis tõi skandaali mitmed tuntud ameerika ülikoolid.

Saturn muutub retrograadseks 30.04.2019. Saturn on karmakarak. Saturn on miski, mis seab inimesele piirid, reeglid ja struktuuri. Saturn on päikesesüsteemi kõige aeglasemini liikuv planeet. Saturn on külm, kalk, vana, järjepidev. Saturni saab kokku võtta lausega “Tasa sõuab, kaugele jõuab”.

Nüüd kui saturn muutub retrograadseks, võib tekkida olukord, kus inimene peab taaskord täitma kohustust või kandma vastutust millegi ees, mille teostamine ei tulnud varasemalt hästi välja. Retrograadsus on aeg, mil ei tohiks võtta uusi kohustusi, vaid viia edukalt lõpule olemasolevad kohustused. Kui inimene võtabki uusi kohustusi, võib tekkida olukord kus varasemate kohustuste täitmine hakkab probleeme valmistama. Saturni retrograadsus lõppeb 18.09.2019.

Laiemas mõttes on retrograadsuse periood hea üheks oluliseks tegevuseks – eneseteadlikuse kasvuks. Sel perioodil esineb võimalus astuda samm tagasi ja taaskord lahti mõtestada elu – mis elu elatakse, kuhu liigutakse, mida hinnatakse jms. Need faktorid määratlevad meid, meie kuvandi ja omadused. Retrograadsuse ajal läheneme elule uuest küljest, kõverpeeglis, mil saame kas luua täiesti uue MINA või tugevndada eksisteerivat vundamenti.

Saturni ja ketu ühendus amburis on miski, mida pole esinenud, ammu. Viimane Ketu transiit amburis tõi maailmale 911 ja uue vaenlase – terrorismi. Kuid sel korral oli ketu ühenduses marsiga. Marss on kordades plahvatusohtlikum kui Saturn, kuid mitte vähem ohtlikum.

Saturni ja Ketu ühendus toob kaasa olukorra, kus igasugust vastumeelsust ja hirmu tekitab igasugune süsteemitus, laialivalguvus, apaatsus. Süsteemides, institutsioonides ja reeglites võib esineda ebakorrapärasusi ja puududa järjepidevus. Ebaselge arusaam reeglitest, tavadest ja normidest võib tuua kaasa anarhilise käitumise, seletamatu hirmu. Saturni bürokraatia seisab vastu Ketu eitamisele ja vaakumile.

Ühiskondlikud väärtused (ambur), mida propageeritakse, võivad olla katalüsaatoriks (Ketu) sündmuste ahelale, mis muudavad maailma jäädavalt. Ketu energia lahustab, imeb endasse sotsiaalse konformsuse (saturn) ja sünnitab täiesti uue väärtustekogumi, moraalse kompassi. Amburite ja kaksikute jaoks on praegune periood kõige intensiivsem, sest 1) amburitel on käimas sade sati ja Ketu on ühenduses kuuga 2) kaksikute kuu on ühenduses rahuga ja 7. aspektis saturniga. Saturni ühendus Ketuga kestab terve 2019 aasta.

Allikas: 9 viisi, kuidas kaitsta end energeetiliste rünnakute eest

Just nende nelja sodiaagimärgi esindajad on kõige kirglikumad ja seksikamad!

Mari Metsallik: mida rohkem tõstame oma võnkesagedust, seda puhtam on meie energiaväli

Kodu energeetiline puhastamine eemaldab soovimatud energiad ja loob harmoonilise keskkonna

Iidne hingamistehnika puhastab keha, alandab kaalu ja lisab elujõudu

Kaotsiläinud hingeosade müsteerium: Kuidas tuua tagasi inimese kadunud hingeosad ja sooritada vaimse kaitse rituaali?

Seotud