Imelised kristallid, mis annavad sisemist jõudu ja energiat

Kristallid on suurepärased Maa energia kandjad ja edastajad. Neisse talletatud maagilised jõud hakkavad kokkupuutes inimesega võimsalt tööle ning seetõttu saab neid kasutada nii tervendamiseks, meele rahustamiseks, blokeeringutest vabastamiseks kui ka neist väe ammutamiseks. Loe, millised on need väekad poolvääriskivid, mis annavad sisemist jõudu ja energiat.

Granaat – võimas energiat ja väge andev kivi. Puhastab tšakraid ja taastab elujõu. Lisaks sellele, et granaat annab jõudu juurde, suudab ta ka tasakaalustada keha ja meelt, et ei tekiks liigse energia kuhjumisest tekkida võivaid plahvatusi. Kriisisituatsioonides on granaadist palju abi, ta rahustab meelt, suurendab enesekindlust ja annab hingejõudu. Samuti suurendab ta endast teadvele saamist.

Malahhiit – väga võimas kivi, millega peab ettevaatlikult ja teadlikult ümber käima. Ta võimendab positiivset energiat, kuid toob esile ka negatiivse, et saaksid sellega tegeleda ning oma elus seljataha jätta. Lisaks väe andmisele, kaitseb malahiit kurja silma, negatiivsete inimeste ja halva energia eest. Tal on võime aktiveerida visualisatsiooni ja psüühilisi nägemusi. Annab ka julgust ja meelekindlust.

Kvarts – planeedi võimsaim ravitsev ja energiat andev kivi, mille vägi peitub tema unikaalses kristallivormis. Ta vabastab blokkidest ja piirangutest ning tugevdab keha biomagnetvälja. Ta suurendab psüühilist võimekust ning aitab suurepäraselt oma eesmärkidele häälestuda ja neid ellu viia.

Hematiit – Hematiit on nagu peegel, mis peegeldab keskkonnast tuleva negatiivse energia tagasi sinna, kust see tuleb, luues niimoodi aura ümber kaitsekihi. Ta aitab eemaldada kehast ja meelest negatiivset energiat ning aitab ligi tõmmata iidset väge. Ta tõstab enesehinnangut, suurendab enesekindlust ja tugevdab tahtejõudu. Mentaalselt stimuleerib hematiit eesmärkidele keskendumist ja aktiveerib ning turgutab mõttetööd.

Tiigrisilm – kombineerides maaenergiat päikeseenergiaga loob ta väga kõrge vibratsioonitaseme, mis aitab suurendada psüühilist võimekust, tõsta energiataset ning ta annab ka väge. Tiiglisilm on tuntud ka kui iidne talismanikivi, kuna ta kaitseb halbade soovide ja needuste eest. Ta julgustab käima oma teed ning aitab saavutada sihte. Hea kivi, kui soovid oma ellu muutusi. Tiigrisilm aitab sul rakendada kõiki oma sisemisi ressursse, et oma soove ellu viia.

Karneool – kõrge energiaga kivi, mis annab oivaliselt elujõudu ja suurendab motivatsiooni. Ta aitab kõrvaldada hirme, annab julgust, hajutab apaatiat ja nukrameelsust. Ta julgustab iseennast usaldama ja kriisiolukordades vankumatuks jääma. Samuti ergutab ta mõtteid ja suurendab analüüsivõimet. Karneool lahustab viha ja aitab andestada.

Ära unusta ka oma kristallide puhastamist!

Mõned kristallid on haprad, teised jälle rabedad. Osad kristallid on kihilised, teised jälle kobaratena, mis võivad üksteise küljest eralduda. Sellised kristallid, mida pole vaja kunagi puhastada on näiteks küaniit ja tsitriin. Teisi kristalle aitavad puhastada mäekristall ja karneool, seega on tark hoida alati neid koos teiste kristallidega, kuid nad vajavad pärast seda ise puhastamist.

Enamiku kristallide jaoks sobivad järgmised puhastusviisid läbi viie elemendi:

Vesi – voolav kraanivesi, vihm, merevesi, jõevesi, allikavesi, vesi millesse on lisatud meresoola.

Tuli – küünlaleek, äike, päikesevalgus (NB! mõned kristallid võivad intensiivses päikesevalguses pleekida – nt. tsitriin, fluoriit, ametüst, ametriin, roosa kvarts, suitskvarts, akvamariin ja erilist ettevaatust on vaja läbipaistvate kvartsidega (mäekristall), kuna need võivad koondada kiiri ja seeläbi tekitada tulekahju.

Õhk – tuul, visualiseerimine valgusesse, viirukisuits (sandel, salvei) või taimede (nt. lavendel, salvei) suits, kristallikobaral hoidmine.

Maa – meresool (kristallid jätta soolale 12-24 tunniks), maa sisse kaevamine või maapinnale asetamine.

Helid – tingša kellad, kristallkausid, mantrad, helihargid.

Ettevaatust:

Vett ei talu kaltsiit ja hauliit, näiteks seleniit lahustub vees nagu seep, seega on tark teda veest väga kaugel hoida. Samuti malahhiit, mida on tark puhastada mäekristalliga, sest teised puhastusviisid võivad tema pinda kahjustada ja kristalli hapraks muuta.

Soola ei talu lapiz lazuli, malahhiit, hematiit, opaal, püriit.

Pea meeles, et iga kord, kui tood koju uue kristalli, siis puhasta ta kõigepealt võõrast energiast – poes võivad olla teda katsunud mitmed inimesed, kes on oma energeetilised jäljed sinna sisse jätnud.

Puhasta kristalli iga päev, kui kannad teda endal kaelas või kasutad enese tervendamiseks.

Hoia oma kristalle ja hoolitse nende eest hästi, siis teenivad nad sind kaua ja säravad koos sinu kauni olemusega.

Allikas: Taevased energiad: võta kristallide abil inglite maailmaga ühendust

Kristallid aitavad luua koju head energiat ja harmoonilist aurat

Kas kristalli valida mõistuse või tundega?

Kristallivõltsingud ja kuidas neid ära tunda

Seotud