Ilmus seeniorarst Adik Levini elutööd käsitlev raamat

Kirjastuselt Pilgrim ilmus värskelt originaalraamat "Dr. Levini tervisenõuanded. Tervisest ja toitumisest kogu perele", milles hinnatud seeniorarst käsitleb oma elutöö kahte peamist suunda: ema ja beebi suhet ning tervislikku toitumist.

“Minu raamatu kaks kõige tähtsamat tõdemust on, et iga inimene saab ise ennast aidata ning see, et õigeid vastuseid meie elu ja tervise kohta saame meid ümbritsevast loodusest, mitte aga röövellikust globaliseeruva maailma turumajanduse süsteemist,” ütleb doktor Levin.

“Selles teoses on kokku võetud minu elutöö kaks tähtsamat probleemi: esiteks ema ja lapse kontakt ning nende õigused haiglas ja humaanne vastsündinute meditsiin, raamatu teine pool on kajastab terveid eluviise – eelkõige tuleb jutu õigest toitumisest ja muidugi jagan ka omapoolseid soovitusi,” räägib Adik Levin oma uuest raamatust, mille esitlus toimub sel neljapäeval kell 16.30 Solarise Apollos.

Enam kui poole sajandi pikkuse arstikogemusega ning oma julgete väljaütlemiste poolest hinnatud Dr. Levin kutsub lugejaid üles sügavamalt järele mõtlema, mis on tervis, milline on tervislik toit ja kuidas tervislikult elada. Ta jagab soovitusi, mida oma igapäevases toitumises ja elustiilis silmas pidada, et säilitaksime tervise ja elurõõmu ka kõrges eas.
 Raamatust “Dr. Levini tervisenõuanded” võiks saada hea käsiraamat igas peres ning väärt õppematerjal koolides – sealt leiab mõtteainet nii algaja tervisehuviline kui ka kogenud meedik.

Doktor Adik Levini meditsiiniresümees on pediaatriaõpingud Leningradis, seitsme aastane praktika ja teadustöö Kasahstanis, 80ndate algul tegi ta Tallinna Lastehaigla vastsündinute osakonna juhina revolutsiooni lubades esimese haiglana maailmas emadel jääda haiglaravi vajavate vastsündinute juurde.

Raamatus seletab seeniorarst ema ja lapse tervise alustalasid ja räägib ka rinnapiimast kui looduslikust vaktsiinist: “Kõige olulisem on lapse tervise hüvanguks see, et ema toidaks oma vastsündinud last ainult rinnapiimaga vähemalt kuus kuud, veelgi parem kui seda tehtaks terve esimese eluaasta.”

Küsimusele, mis on kõige olulisem punkt, mida inimene toitumise juures peaks arvestama, vastab seeniorarst: “Seda küsimust lühidalt vastata on raske, kui aga ühe lausega kokku võtta, siis 21. sajandi teisel kümnendil peaks iga inimese toitumine olema individuaalne!”

“Eestimaalaste toidulauda vaadates teeb kurvaks see, et paljud juurviljad ja puuviljad ostetakse supermarketitest, olgugi, et elatakse ilusates majades, mille ümber on muru, millel jooksevad lapsed. Rõõmsaks teeb aga see, et paljud inimesed on hakanud endale ise toitu kasvatama, mis on enamasti ka ökoloogiliselt puhas toit,” räägib doktor Levin oma tähelepanekutest.

Tänavu Tartu Ülikoolis kaitstud doktoritöö näitab, et juba kolmandik täiskasvanud eestlastest kannatab rasvumise all – mida teha, et Eestit ei tabaks epideemiline rasvumine nagu näiteks Ameerikas? “Selleks on vaja opereerida ameerikalik kõverkaelsus, tuua meie pead normaalsesse positsiooni ja elada oma talupoja mõistusega ning vältida kõiki kiirtoite ja burgereid pakkuvaid McDonaldsi-tüüpi toitumiskohtasid,” pakub Levin lahendust.

Üks peamisi küsimusi, mille doktor Levin raamatus püstitab on: kas ja kuidas saab inimene end ise aidata? Seeniorarst jagab oma teadmisi ja kogemusi tervisest ja toidust, varjatud toidutalumatusest ja lahustoitumisest, seedesüsteemist ja toitumisreeglitest ja paljust muust. Ema ja beebi tervise ja suhete osas tuleb muu hulgas juttu ka sellest, millised on lapse teadvuse kuus staadiumi, millised on neli nabavääti: bioloogiline, psühholoogiline (emotsionaalne), bioenergeetiline ja sotsiaalne nabaväät ning millised on humaanse meditsiini 11 tunnust.

RAAMATUESITLUS: Sel neljapäeval, 2. oktoobril kell 16.30 Solarise Apollos

Adik Levin “Dr. Levini tervisenõuanded. Tervisest ja toitumisest kogu perele”

Kirjastus Pilgrim
Koostanud ja kirja pannud Kaia-Kaire Hunt
192 lk,
 kõva köide

Vaata raamatu kohta kirjastus Pilgrim kodulehelt

Külasta kirjastus Pilgrimi facebooki lehte

Seotud