Raamatus kõnelevad kaks ise sõltuvuslõksus olnut – sõltuvusnõustaja Kaja Heinsalu ja ajakirjanik Neeme Raud. Otsekohesed jutuajamised annavad võimaluse ka lugejal oma probleemidele selgelt otsa vaadata, paranemisprotsessi plaanida ja ellu viima hakata. Lisaks on vestlused aastaid sõltlastega tegelenud psühhiaatri Kaiti Redlichi ja kaassõltuvusnõustaja-pereterapeut Katrin Hallikuga.
Tänu isiklikule kogemusele teavad nii pikaajalise kogemusega sõltuvusnõustaja Kaja Heinsalu kui ka ajakirjanik Neeme Raud täpselt, mida sel teemal küsida ja mida ka vastata. Nad teavad, kuidas sõltlane mõtleb, mida tunneb ning kuidas teda aidata.
“Sõltuvuse küüsis olevad inimesed ei pruugi “kangematest kraadidest” enam naudingut tunda, kuid ei oska või ei suuda ka nendega lõpparvet teha. Samas nad mõistavad, et taoline käitumine on hukutav. Kuidas siis jõuda uuesti elu päris nautimise ja elamise juurde?” tutvustab raamatu kaasautor Neeme Raud valminud teost.
Kindlasti pakub “Kainus” lugemis- ja mõtteainet kõigile, kes suudavad küll oma eluga toime tulla alkoholi või muid uimastavaid aineid pruukides ja neile annab see õnnetunde või ka eufooria, aga nad tunnevad, et mõnuaineid võiks siiski vähem olla.
* Kuidas muuta oma sõltuvus enese jaoks nähtavaks?
* Kuidas hakkama saada libastumiste ja tagasilangustega?
* Miks ei ole paremat varjajat ja valetajat kui sõltlane?
* Kuidas tegeleda viha, üksinduse, kaassõltuvuse ja sotsiaalse survega juua või tarvitada?
* Miks peaks paranev sõltlane esialgu hoiduma sügavast armumisest ja kooselust?
* Miks tuleks ületada hirm end samalaadsete probleemidega mässavate inimeste ees grupikoosolekutel ausalt avada?
* Miks öeldakse, et sõltlasele sobib ainult parim?
Raamatu kujunduses on kasutatud Kaupo Kikkase fotoseeria “Sfäär” fotosid.
Raamatu kujundas Kaire van der Toorn-Guthan.