Igor Volke: Soovin Maailma UFO päeva puhul õnne fännidele, kelle pidupäev on minu argipäev

Mitmel pool maailmas tähistatakse täna Maailma UFO päeva ( World UFO Day), millega pööratakse tähelepanu sellele hämmastavale ja vaimustavale fenomenile, mis on meid juba üle poole sajandi jõuliselt oma põnevuse kütkes hoidnud. UFO ehk tundmatu lendav objekt on saanud nii laiahaardeliseks mütoloogiliseks mõisteks, mida tänapäeval kasutame metafoorina peale folkloristika, usuteaduste ja parateaduste ka mitmetes muudes valdkondades.

Mõnel pool maailmas tähistatakse UFO päeva 24. juunil – see oli kuupäev, mil Ameerika lendur ja ettevõtja Kenneth A. Arnold aastal 1947 raporteeris, et nägi Washingtoni osariigis Rainieri mägede lähedal lendamas üheksat ebatavalist objekti. Teised tähistavad Maailma UFO päeva 2. juulil 1947 Ameerikas Roswellis toimunud UFO-intsidendi järgi. Ja Eesti tuntuima ufoloogi Igor Volke sõnul peavad venelased ülemaailmset UFO päeva hoopiski 4. juunil.

“Siit Nõmme mändide alt UFO päeval Roswelli poole vaadates paistab minule kätte kolm intsidenti: 2., 4. ja 7. juunil 1947. Maailma UFO päev on neile, kes teemat fännavad ja sellega hobitsevad – soovin neile palju õnne tänase päeva puhul! Minul on UFO päev iga päev ja kogu aeg meeles, sest minu jaoks ongi ta argipäev,” sõnab üle nelja dekaadi anomaalseid keskkonnanähtusi uurinud Igor Volke.

“Kui kalur on merel ja püüab kala ning sa helistad talle ja soovid head kalurite päeva, siis võib ta vastata, et ahah, tänan väga ja hea, et meeles pidasid, aga me siin tõmbame just noota välja, sel ajal kui te kaldal tähistate. Aga õhtul teeme pidulaua ja mul on, mida omalt poolt lauale tuua,” vastab Volke humoorikalt küsimusele, et mida ta omalt poolt UFO fännidele tänasel päeval soovib. Igor Volke on Eestis UFO teemat kõige jõulisemalt ja laiapõhjalisemalt uurinud, seletanud ja tõlgendanud, ta on kirjutanud sel teemal ka kaks raamatut: Ufoloogid on UFO-vaatlused ja -kontaktid jaganud nelja kategooriasse: 

  1. Visuaalne kontakt: tulnuka vōi tema transpordivahendi nägemine
  2. Materiaalne kontakt: leitakse materiaalseid tōendeid (näiteks võimaliku eelneva 1. tasandi kontakti järel) nagu praht, lennuaparaadi osad vms või UFO mõjutab füüsiliselt inimtegevust
  3. Füüsiline kontakt: isik või isikute grupp kontakteerub otseselt olenditega väljastpoolt meie planeeti
  4. Koostöö: isikute või isikute gruppide ja/või valitsuste otsene koostöö olenditega väljastpoolt meie planeeti.
UFO-fenomen köidab ja läbistab pea kõiki tasandeid meie ühiskonnas. UFO-nähtustele ja maavälise mõistusliku elu teemale on lisaks arvukatele uurijatele tõsist tähelepanu pühendanud ka mõjukad institutsioonid, alates Vatikani teaduskeskusest kuni Ameerika pressiklubi ja Briti Kuningliku Akadeemiani, riigikaitse ja luureorganitest rääkimata. Nii on näiteks tänaseks oma vanemad nn salatoimikud avaldanud mitmed riigid – Inglismaa, Uus-Meremaa, Brasiilia, Prantsusmaa, Soome, Kanada, Taani, Peruu, Mehhiko, Rootsi, Hispaania, Uruguai jpt. 
UFO-teema on läbi popkultuuri ja meedia jõudnud pea iga inimeseni planeedil Maa, olles seeläbi tänapäeva folkloori ilmselt üks suurimaid ja võimsamaid lugusid, mis harva kedagi täiesti külmaks jätab. UFO-nalju viskavad mõnuga ka meie maailma valitsejad – mäletame ju Bill Clintoni samateemalist muhedat intervjuud Jimmy Kimmeli shows, kus ta arvas, et kohtumine maavälise mõistusliku eluga võib olla ainus viis ühendada seda üha kasvavas eralduses maailma, milles me elame. 
2013. aastal Washingtonis toimunud sündmusel endine Kanada kaitseminister Paul Hellyer oma kõnes sellest, et temale teadaolevalt on maal tegutsemas praegu viie (või isegi 20) erineva maavälise mõistusliku tsivilisatsiooni esindajad. Dr. Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!”: sarja avasaates 13. juunil 2010, kus tuleb juttu Eesti oma Roswellist – Merivälja juhtumist; avalikku loengut “Kosmiline kohting” 26. juunil 2011; tänavu 18. jaanuaril eetris olnud avalikku salvestust “UFO-jutte Teletornist”.Seotud