Igor Mang: läänemaailma võimalused pääsemiseks

Millised on läänemaailma võimalused ellu jääda ja säilitada oma vaimsus ja filosoofia, sellest jutustab tuntud astroloog Igor Mang.

Läänele on andnud ülekaalu kõrgem vaimsus ja filosoofia. Ka Indias on oma kõrge vaimsus, mida näitab veedade õpetuse olemasolu. Läänemaailma suurim väärtus on see, et ta hindab vabadust, ja seetõttu on ka kogu aeg arengus teistest ees. Lääs on ainus koht maamunal, kuhu teistel on põgeneda: Venemaalt põgenes revolutsiooni ajal miljon venelast läände, nüüd põgenevad Süüriast ja Aafrikast.

Kui lääs tahab elama jääda, peab ta avalikustama oma metafüüsilise taseme, mida kannavad vabamüürlaste loožide ja esoteeriliste ordude liikmed (Malta ordu, Templiordu, Teutooni ordu). Lääne müstilised vennaskonnad on omandanud Vana-Egiptuse ja Sumeri aegade tarkuse. Vabamüürlike loožide kõrgete kraadidega vennad teavad, et maa peal nagunii kõik kaob. Kapitalism variseb kokku, lääne tehniline tsivilisatsioon ka. Nende hinged lähevad Siriusele, nad on nagu tähetargad, tegelevad meditatsiooni ja palvega.

Minul on väga hea meel, et Eestis on mitu vabamüürlaste looži. Nad suhtuvad minusse hästi, sest me tegeleme sama teemaga, me kummardame, austame ja õpime kolmekordselt pühitsetud Hermese õpetust. Me peame end hermeetilise filosoofia esindajateks. See on vaimne õpetus, millega lihtrahvas puutub kokku religiooni kaudu. Religioon on lihtsustatud metafüüsika. Kirikud on vahel inimesi täis, aga mida teavad nemad filosoofiast ja metafüüsikast? Mitte midagi! Ja polegi vaja. Nemad teevad õigesti, kui kuuletuvad oma koguduse pastorile. Mina kuuletun ka. See on nagu lastega – neile ei tohi rammusat angerjat sisse sööta, aga sellest tehtud suppi võib küll, samas kui täiskasvanud võivad süüa ka rasvast kala. Samamoodi saab vabamüürlaste loožis rammusamat toitu.

Läände on tugevalt sisse tulnud islami kogukond, kes tahab elada oma tõe järgi. Lääs on killustunud, mida näitab hästi ka Suurbritannia Euroopa Liidust väljaastumine. Ainus lootus on, et uus põlvkond läänes ja isegi Venemaal ühineb, kuna ühised väärtused ühendavad neid.

Üks märk keskaja renessansist on Templiordu ja Teutooni ordu taastamine – Peterburi Teutooni ordu demonstreeris hiljuti Narvas oma võitlusoskusi. Muidugi on see mänguline, aga nad väärtustavad seda. Isegi kaitsevägi on Padise kloostris eesotsas Riho Terrasega läbi viinud müstilise riituse.

Me elame Põhjamaal, Odini valdustes, ja siia on kehastunud tema tütred, valküürid – Julia Vang, Marilyn Kerro, Viktoria Raidos. Need tuntud selgeltnägijad on sündinud Läänemere ääres – Ingerimaal, Liivimaal ja Kuramaal. Ei saa me läbi Lätita! Üheksakümnendate lõpus ja uue sajandi algusaastatel käisin sageli Riias. Lugu algas sellest, et Maalehe Läti kolleegid, Lauku Avize töötajad käisid külas ja nägid Maalehes Eesti valitsusele koostatud horoskoopi. Nad kutsusid mind külla ja andsid tellimuse koostada horoskoop Läti valitsusele. Koostöö lätlastega kestis mõned aastad. Viimati külastasin Lauku Avize toimetust selle aasta alguses koos Sulfaga, mis kujunes talle pikimaks koos ettevõetud reisiks. Riias tasub kindlasti külastada esoteerikapoodi, mis on suurim omataoline Baltikumis. Julia Vang on öelnud, et Riia linn soosib esoteerikaga tegelemist. Kui ta juhtub tulema Eestisse, küsiksin, mida ta Tallinna kohta arvab. Astroloogid näevad mõlemat linna Neitsi märgi all olevat, Neitsi kuju on ka linnade vapil.

Toimub ka muinasaja renessanss, viikingid on au sees. Sellised ürgsed ühendused võivad päästa Euroopa allakäigust ja kaosest. Hävitada sotsiaaldemokraatia ja kommunismi jäänused – see on ateismi ajastu täielik lõpp ning müstika ja religiooni uue ajastu algus.

Allikas: “Igor Mangi elu ja astroloogiatarkused”, kirjastus Pilgrim

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.