Igal inimesel on sinu elus oma aeg ja roll

Öeldakse, et mitte keegi ei saabu meie ellu niisama, kõigil on oma roll, et õpetada meile elu ja armastuse kohta midagi. Leia endas jõudu ja südamlikkust, et näha iga inimese käitumise tagamaid.

Igal inimesel meie elus on oma aeg ja roll. Mõni tuleb vaid viivuks ja muudab kogu su maailma, teine tegutseb aastaid. Ajafaktor pole oluline. Mõni inimene ongi saadetud kandma keerulisemat rolli, saadetud sind õpetama ja suunama. Mõne roll ongi olla hetkeks sinu õlg või tänase päeva naeratuse looja.

Oska hinnata iga kohtumist, õpi väärtustama iga inimese panust. Ole avatud ja luba kõigil enesele midagi õpetada. Mõni tuletab meelde, kes sa olla tahaksid, mõni aitab mõista, kes sa olla ei sooviks. Asjata ei eksi sinu teekonnale keegi. Sinu ülesanne on suhtuda igasse indiviidi kui võrdsesse, sinu ülesanne on õppida elama ilma kedagi hukka mõistmata, sinu ülesanne on armastada.

Lihtne on selg pöörata, lihtne on halvasti öelda, lihtne on teist tühiseks pidada – aga oled sa kunagi vaevaks võtnud ja õppinud ka neid inimesi tundma? Oled sa kunagi küsinud eneselt, miks ta on närviline, enesekeskne, ülbe?

Lihtne on panna diagnoosi nähtu põhjal, aga vahel peab oskama näha südamega, vahel peab tundma ja tunnetama, sest hingehaavad võivad olla sügavad ja paljalt vaatlusest ei pruugi piisata.

Olgu sinu saabuva päeva eesmärk leida igas inimeses midagi positiivset, näha kaugemale ja sügavamale kui vaid kest. Pole olemas halba inimest, on vaid haavatud hinged ja vähe armastust, mis neid haavu parandada võiks.

Allikas: Kadri Luik: teekond ühe ja õige inimeseni võib olla käänuline ja konarlik

Kas suudad jääda armastuses ausaks?

Seksuaalne külgetõmme ja karma: miks tunned mõnede inimeste suhtes vastupandamatut kirge?

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.