Iga suhe on määratud sulle selleks, et võiksid terveneda

Kõik suhted algavad enamasti imeliselt ja toovad kaasa positiivseid tundeid. Kuid mitte kõik suhted ei ole määratud püsima. Paljudel kordadel oled kindlasti mõelnud, et miks sa üldse ühe või teise inimesega kohtuma pidid. Kuid igal asjal on oma põhjus. Universum saadab sinu teele just neid inimesi, kellega koos saad õppida ära just endale vajalikud õppetunnid.

Kui filmide peategelased kellessegi armuvad, kuid nende tunnetele ei vastata, siis püüdleb peategelane ühepoolsele armastusele vaatamata ikka edasi. Ja filmi lõpus mõistab ihalusobjekt – tavaliselt mõnel uhkel üritusel viibides -, et peategelane ikkagi on tema jaoks see õige! Kuid tavaelus ütleb enamik “tänan, ei” või “anna andeks, sa pole minu maitse”.

Kuidas te sellises olukorras mõtlete? Tema mind ei taha, küll aga keegi teine. Või ehk: Ma panen ta end armastama või Ühel päeval saab ta minu omaks. Kas suudate tõega leppida? Miks lasta muinasjutu stiilis mõtlemisel olukorda mõjutada? See on hetk, mil te võitlete, kuigi võiksite leinata. Kas suudate pettumust täiel rinnal leinata ja sellega ühele poole saada? Miks jahtida inimest, kes teid ei taha? Miks peaksite taolise klammerdumise oma teadvusesse laskma?

Selle asemel kaaluge järgmisi sisendusi: Minu poole teel on inimene, kes mind armastab. Minu jaoks õige inimene tunneb mu ära.Ma ei pea mitte kedagi veenma end armastama. Õige inimene hakkab mind armastama.

Suhte lõppemisele järgnev kaotusvalu tekitab mõnikord väärarusaama, et asjad ei laabunud ja teie elu kisub kiiva. Pärast suhte lagunemist teeb üksindus loomulikult haiget, ent kui lubate mõtetel keskenduda pelgalt üksildusele, teete end veelgi õnnetumaks. Tunnistage endale üksindust ja avage oma teadvus positiivsematele mõtetele. Heitke oma kaotusvalule tähelepanelik pilk ja küsige endalt: Kas kõik koorub välja, nagu eeldada võiks? Mida ma veel tunnen?

Kui suudate eraldada ennast suhte lõppemise kaotusvalust, võite ühtäkki leida oma hinge sügavast sopist mõne vana haava. Haavani jõudes saate lõpuks end sellest lahti rebida. Leina tagant võite avastada üha korduva mahajäetuse tunde – võibolla tajusite lapsena hülgamist ema või isa poolt või põlgas teid ära teie esimene armastatu. Nende sisemiste haavade paranemine ei garanteeri ilmtingimata, et teie järgmine suhe kujuneb õigeks. Kuid te võite hakata paremini mõistma, et suhted ei saa kunagi valesti minna. Kui teie meelest on suhte lõpp eriti raske, siis teadke, et te pole üksi. Enamik inimesi teab, kuidas suhet alustada, kuid väga harva õpitakse, kuidas suhtega lõplikult ühele poole saada.

Iga suhe on määratud teile selleks, et võiksite terveneda. Igale suhte lõppemisele järgnev lein on vanadele haavadele avanev aken, mis võimaldab alustada puhtalt lehelt. Iga suhe annab teile võimaluse seista silmitsi oma hirmu ja vihaga. Kuid mis veelgi tähtsam: suhted pakuvad võimaluse jõuda lähemale tõelisele tervenemisele ja tõelisele armastusele.

Kokkuvõttes, suhted oma salapära ja imelise väega on meie teejuhid, nad õpetavad meile kõigile üksteise – samuti meie enda – armastamist ja austamist. Suhted ei pruugi meile pakkuda loodetud pikaajalist emotsionaalset kindlustunnet, aga kui suhted lõppevad, siis tuletavad nad meile meelde, et me ei ole purunenud või mittetäielikud ning sellega toovad suhted meile tervenemise.

Armastavates suhetes laseme lahti argisusest võrsunud kavatsustest. Me heidame kõrvale küsimused, kes meid armastab ja kui kaua. Me tõuseme kõrgemale kõigist lahkuminekutest ning leiame armastuse, mis on maagiline ja jumalik; mille on loonud meist kõrgem jõud täpselt meie jaoks.

Paljudel juhtudel ei vasta suhe teie ootustele. Väga hõlbus on mõista hukka nii inimene kui suhe. Te ütlete endale: See oli vaid aja raiskamine, kuid universumis ei esine raiskamist. Kui universum saatis teile imeliselt armsa ja armastava inimese, kuid teie teadvus polnud selleks valmis, siis polnud see inimene tollel hetkel teie jaoks lihtsalt õige. See inimene, suhe või olukord, kes või mis on teie elus just praegu, on teie teele määratud selleks, et saaksite terveneda. Kui lepite, et inimene teie elus on õige just praeguses hetkes, istutate sellega nähtamatud seemned, mis tervendavad teid sellisel moel, nagu te iial ei oska ettegi kujutada.

Universum saadab sinu teele ideaalsed inimesed ideaalsete õppetundide tarvis. Õnn on sinu saatus. Kõik inimesed ja kõik olukorrad viivad sind lähemale parimale hüvangule.

Allikas: Lahkuminek kui õppetund ja võimalus uueks alguseks

Lahkuminek: kui tundsid ära armastuse, siis tunned ära ka selle, kui lugu saab läbi

Teadjanaine Mai-Agate Väljataga: lahutus on võimalus kasvamiseks

Miks sa tõmbad ligi just neid mehi, keda tõmbad?

Suhe ilma maskideta: kui aus oled sina oma partneriga?