IDAMAISED ILUNIPID | Hiina meditsiini arsti Rene Bürklandi nipid, kuidas vältida kortsude teket

Hiina meditsiini arst Rene Bürkland annab nõu, mida teha erinevate iluprobleemide puhul – näiteks akne, kortsud, naha kuivus ja väsimus.

Millised on hiina meditsiini järgi terve ilu kriteeriumid ja tunnused?

Hiina meditsiini järgi on väline ilu sisemise peegeldus – hea tervis ja sisemine harmoonia tagab ilusa välimuse – särav jume, elujõulised juuksed, selge ja särav pilk, õige rüht.

Inimese esteetiliselt kauni väljanägemise aluseks on korrastatud ja tasakaalus sisemus ja hea tervis. Seega kajastavad paljud naha probleemid sisemist tasakaalutust elundite töös, samuti võib olla takistatud qi vaba ja takistusteta voolamine, mis on hiina meditsiini teooria järgi tervise aluseks. Parandades kehas energia liikumist ning toetades siseorganite tööd, paraneb ainevahetus ja verevarustus, väljuvad jääkained ning keha ja ka nahk hakkab ennast ise tervendama.

Mida teha akne puhul? Nii sees- kui välispidiselt?

Akne tähendab hiina meditsiini järgi liigset niiskust ja kuumust kehas. Kindlasti tuleks üle vaadata toitumine – vähendada rasvaste ja õliste toitude osakaalu, piimatooteid ning jahu ja suhkrutooteid. On olemas taimi, mis aitavad liigse niiskuse välja viia (pisarhein, mandariini koor) ning taimi, mis vähendavad kuumust ja niiskust (võilill, kannike). Välispidiselt kasutatakse hiina meditsiinis palju taimesalve, mis vähendavad naha põletikke.

Kuidas võidelda kortsude vastu? Kas kortsudest hoidumine on üldse võimalik või tulevad nad varem või hiljem niikuinii?

Nahk on seotud siseorganitest kopsude, maksa, põrna ja neerudega. Kui nende organite tervis on hea, püsib ka nahk kortsuvaba. Eriti tuleks jälgida, et kopsude yin energia oleks tugev – see niisutab nahka ja hoiab naha trimmis. samuti on tähtis, et veri oleks tugev. Veri toidab ja niisutab nahka.

Mida soovitab hiina meditsiin kuiva naha puhul?

Ennekõike tuleks vältida liiga sagedast pesemist, mis võib kuivatada nahka. Seespidiselt on naha niisutamiseks hiina meditsiinis kasutusel erinevad taimed: tiigerliilia sibul, läikiv liguster ja musta seesami seemned.

Kas on mingi nö ilu-kiirabi nipp, millega vajaduse korral väsinud ja närtsinud nägu näiteks üheks õhtuks elule putitada ja särama lüüa?

Välispidiselt toniseerivad ja niisutavad taimekreemid, värske kurgi mask, aga pikas perspektiivis tuleks ikka sisemise probleemi raviga tegeleda.

Kuidas vabaneda üleliigsest rasvast?

Selleks on erinevad teraapiad, aga ennekõike tuleb paika saada toitumine ja liikumine, seejärel võib kasutada taimeravi, massaazi, nõelu, kuputeraapiat jne.

Autor: Rene Bürkland

 

Seotud