Idamaade traditsioonid: kuidas punase tulikuke aasta saabumist tähistada?

28. jaanuaril kell 2.08 algas tulikuke aasta. Mida toob kaasa tundeküllane ja energiline Kukk? Milliseid traditsioone ja uskumusi järgida, et tuleks hea ja õnnelik aasta, vahendab Seeder.ee.

Kindlasti ei tule Kuke aasta lihtne aasta, kuid see võib saada murdeliseks ajaks maailmas ja kogu inimkonna jaoks. See aasta on täis meeldejäävaid sündmusi globaalsete muutustega, igasuguste avastustega ja avalikustamistega.

Aasta värv on punane, pigem tumepunane ja purpur. Kuid aasta energiate rahustamiseks soovitatakse kanda pigem terrakota, pruunikaid ja kollakaid toone. Kui on vajadus keerulist olukorda kiiresti maandada, aga ka tervist hoida, siis on mõistlik tuua oma ellu Vee elemendi energiat, hallide-lillade toonide abil.

Tulikukk on seotud õiglustundega ja saab universumilt abi, et takistada või peatada üleüldist kurjust. Tuli on puhastava jõuga. Sel aastal on võimalik tõusta tuhast nagu fööniks. Hiinlased nimetavadki tulikukke fööniksiks. Edu järgib neid inimesi, kes ei looda lihtsalt hakkama saada.

Tulikukk on töökas, kvaliteetne, visa, korrektne ja kirglik. Kui vaja tuleb teha tööd ka teiste jaoks. See on aeg, mil motiveeritud ja ambitsioonikad inimesed saavad panna aluse oma edule ja heaolule – ettevaatlikult, samm-sammult oma eesmärgi suunas, mitte liiga suure käraga.

Kukk on vaimustatud punakas-kollakatest lampidest ja valgusefektidest. Sel aastal on soositud ka sinine, sest Tule ja Metalli stiihiate vastasseis vajab rahustamist. Kuke aasta alguse pidustustelt ei tohi puududa mandariinid. Neid peaks pakkuma igale külalisele, kes astub sinu majja. Selleks et aktiveerida külluse energiad, tuleb kinkida 2 oranži puuvilja (mandariin või apelsin).

Hiinlased arvavad, et edu ja õnne toob see, kui istutakse ümmarguse või ovaalse laua ümber – Univerumi yang energia tõmbub yang vormi poole. Kui Sinu kodus on kandiline või ristküliku kujuline laud, siis peitke see kindlasti laudlina alla (hea kui neid on mitu või kus on palju satse). Laual peab kindlasti olema punaseid või kollaseid värve ja esemeid. Toolileeni tagaküljele võib riputada kellukese, et hoida eemal kurjad vaimud. Sel aastal on hea kui laual on kolmnurkse (tule) vormiga lauanõusid. Laua keskele pannakse kauss mandariinidega. Kindlasti väldi kana söömist, sest Kukele see ei meeldi. Heaendeline on aga kalasöömine. Hea kui valmistad toitusid erinevatest teraviljadest. Laual peaks olema palju värskeid köögivilju, erinevaid magustoite ja maiustusi. Kukk armastab lihtsat toitu, seetõttu on mõistlik loobuda keerulistest roogadest. Liha on parem küpsetada ahjus ja salativalik pigem taimne.

Kukk armastab erksaid ja säravaid värve. Kui kasutad kollakaid või kulla toone, siis annad teada, et tahad sel aastal parandada oma finantsolukorda. Kui kasutad erkoranži annad teada, et sinu jaoks on oluline hea tervis. Kui kasutad koralli (pärli) tooni, siis soovid tööalast edu. Kui kannad erkpunast tooni, siis soovid hoida erksana oma tahtejõudu ja vaimu. Kui soovid oma ellu stabiilsust, siis kanna veinipunast tooni. Kui aga soovid armastust ja/või lapsi, siis kanna roosat riietust.

Head uut aastat!

Allikas: Seeder.ee

Seotud