Holistiline terapeut annab nõu: 10 tarkusetera naise tervise hoidmiseks

Kuidas hoida oma tervist ning tagada endale heaolu ja mõnus enesetunne? Dr. Gillian Mckeith, kes on raamatu “Naise tervis” autor, annab igas eas naistele nõu tervise tugevdamiseks ja terviseprobleemide leevendamiseks.

1. Otsene mõjutamine

Te saate otseselt mõjutada oma tervist ja heaolu, kui omandate kontrolli oma elu üle.

Naisena peate võtma vastutuse oma tervise eest. Vanus ei tohiks siin mingit rolli mängida. Alati on võimalik teha pööre paremuse poole, isegi kui teete vaid väikese sammu korraga. Valige teadlikult, mida te sööte, millal ja kuidas liigute ning mida muud te elus teete. Kui te kord olete endast oma jõuallika leidnud, mõjutab see põhimõte teie isiksuse kõiki aspekte: füüsilist, emotsionaalset, finantsilist ja vaimset.

2. Sisemine rahu

Sisemine rahu toob harmoonia teie füüsilisse, psühholoogilisse, emotsionaalsesse ja vaimsesse ellu.

Sisemine rahu saabub, kui vaigistate meele ja lasete lahti oma peas toimuvast jutuvadast. Istuge toolil ja asetage paljad jalatallad kindlalt vastu põrandat. Tunnetage, kuidas jalad maapinda puudutavad. Kujutlege, et teil on juured, mis lähevad säärtest ja jalalabadest põrandasse. Istuge mugavalt vaikses ruumis. Pöörake tähelepanu oma kehale ja nahale. Seejärel pange tähele oma hingamist. Jälgige, kuidas hingeõhk siseneb teie kehasse ja täidab teie jalasääred, jalalabad, kõhu, rinna, selja, pea ja käsivarred. Kujutlege, et olete võimeline nägema, kuidas hingeõhk väljub kehast. Jälgige hingeõhu liikumist. Kui teete seda harjutust iga päev, hakkate kogema sisemist rahu kõigis oma olemuse aspektides.

3. Endast hoolimine

Endast hoolimise, tänulikkuse, rõõmu ja kõigesse ümbritsevasse armastava suhtumise energeetiline vibratsioon toob inimellu harmoonia. Väga paljud tänapäeva naised pole rahul oma välimuse või kehakujuga ja muretsevad oma kaalu pärast. Armastus enda vastu ja armastuse-energia üldse on kõige kõrgema sagedusega ravim, mis olemas on. Kui saate ühendust enda sees oleva sisemise armastusega, valdab kogu teie olemust sisemine harmoonia. Vaadake iga päev peeglisse, vaadake ennast tervikuna. Kuulake ja pange tähele oma hingamist, kui te oma meelt rahustate. Peeglisse vaadates öelge endale: “Armastan ennast. Armastan ennast tervikuna. Armastan elu tervikuna. Ma olen ilus inimene.” Nüüd andke endale peeglis väike musi.

4. Harmoonia

Sisemise harmoonia tugevdamine loob tervendavat energiat, mis tagab üleüldise tervise ja heaolu igal tasandil. See toimib järgmiselt.

Esiteks, hoolitsege oma füüsilise keha eest, pakkudes talle puhast toitu. Teiseks, hoolitsege oma mõttemaailma eest, mõelge puhtaid mõtteid. See tähendab, et toidate oma meelt pidevalt õnnelike, positiivsete, meeldivate ja elutervete mõtetega. Kolmandaks, hoolitsege oma emotsioonide eest, lubades endal oma tundeid ära tunda ja tunnistades koheselt emotsioone, mida te kogete. Laske lahti. Neljandaks, hoolitsege oma vaimu eest hingamis- ja meditatsiooniharjutuste abil, mis lasevad teie meelel rahuneda, nii et võite tunda oma hinge selle ehedaimal kujul.

5. Tasakaal

Sisemise tasakaalu abil kandub harmoonia ka teistele inimestele: perekonnale, kogukonnale ja kogu maailmale.

Kui mõni teie eluaspekt on tasakaalust väljas, võib see avaldada halba mõju teid ümbritsevatele inimestele ning levitada tasakaalutust ja kaost kõigis suundades. Kui teil õnnestub saavutada sisemine tasakaaluseisund, siis kiirgate seda ka teistele. Tasakaaluseisund saavutatakse:

– Füüsise eest hoolitsemisega.
– Meelerahu süvendamisega meditatsiooni- ja hingamisharjutuste abil.
– Selliste füüsiliste liikumise vormide kaudu nagu qigong, jooga, venitusharjutused, jalutamine.

6. Tänulikkus

Avaldage iga päev tänu kolmainsusele: Minale, Maale ja Universumine.

Tänulikkus ja väärtustamine on tähtsaimad energiad tervise ja heaolu saavutamiseks. Avaldage tänulikkust hommikul ärgates ja õhtul enne magamaminekut. Seiske vaikses ruumis ja öelge: “Tänan sind, Universum. Tänan, et olen olemas. Tänan Maa ja kõige elava eest.” See on kõik, mida peate ütlema ja tegema.

7. Energiad

Kõik meie teadvuses ja väljaspool teadvust on energiad, mis mõjutavad meie tervist ja heaolu.

Kõik teie mõtted, sõnad ja teod avaldavad mõju teie keha tervisele ja heaolule; teie mõtted, sõnad ja teod mõjutavad ka teie suhteid teiste inimestega. Mõelge bumerangile: see, mida endast eemale heidate, tuleb teile tagasi palju suurema jõuga. Kui te kellestki halvasti mõtlete või tahtlikult halba teete, saastate te sellega oma meelt, keha ja vaimu. Hoidke oma mõtted, sõnad ja teod puhaste ja positiivsetena.

8. Toit ja vesi

Toit ja vesi on peamised füüsilised energiad, mis meie keha mõjutavad.

Igal toidul on võnked. Meie elujõud tuleb toidust, mida me sööme. Toidust saadavat elujõudu võib määratleda ka selle vibratsiooni kaudu. Mida kõrgem võnkesagedus, seda rohkem elujõudu me sellest toidust saame. Soovitan teil süüa hea energiaga toitu. Olge varmad tarvitama mitte ainult head värsket toitu, vaid ka mitmekesist toiduvalikut. Toidu ja enesetunde vahel on otsene seos. Teie siseelundid, aju ega hormoonid ei saaks toimida ka veeta. Keha pidev veega varustamine aitab olulisel määral ära hoida mitmeid probleeme, nagu näiteks kuseteede haigused, kõhukinnisus, kõrge vererõhk, südame- ja veresoonkonna haigused, kognitiivsete funktsioonide häired, hammaste haigused, sapikivid ja glaukoom. Veepuudus võib halvendada füüsilist ja kognitiivset toimetulekut, sealhulgas erksust, mälu ja keskendumisvõimet.

9. Hingamine

Hingamine võib vabastada blokeeringuid ning otseselt mõjutada teie tervist ja elujõudu.

Keha sisemise energia liikumahakkamine on oluline, et tervenemisprotsess saaks alata. Kui energia voolab vabalt, saavad keha enda tervendamisprotsessid tööle asuda. Hapnikul on selles protsessis oluline osa; hingamisharjutused, mis suurendavad kudede varustamist hapnikuga ja mürgiste ainete väljahingamist, on puhastavad ja elustavad.

10. Sisemine jõud

Meil on võime toetada oma paranemist ning ennast ja üksteist noorendada oma tasakaalustatud füüsilise ja metafüüsilise energiaga.

Kui oleme tasakaalus, omeme rahulikud ja mõjume rahustavalt inimestele meie ümber. Uskuge endasse ja oma sisemisse jõusse.

Allikas: Dr. Gillian Mckeith “Naise tervis”, kirjastus Pilgrim

Loe lisaks: Lihtne harjutus harmoonia ja tasakaalu taastamiseks kogu kehas

Kuidas toetada keha loomulikku taastumisvõimet sobiva toitumisega

Kuula, sinu keha räägib sinuga iga päev!

Hingamisruumi harjutus: vähendab stressi ja negatiivset meeleseisundit

Seotud