Hoia ennast negatiivsetest suhetest eemale

Me kohtume elus erinevate inimestega. Mõned kohtumised jätavad meisse sügava jälje ja mõnikord saame ka ebameeldiva kogemuse. Kuidas negatiivse inimese läheduses olles mitte haiget saada? Sinu enda poolt kehtestatud piirid kaitsevad sind negatiivsete inimeste eest ideaalselt. Nende käitumise muutmine pole sinu võimuses, kuid sa saad kontrollida olukordi, mil nad sinu suhtes lugupidamatud on. Anna neile mõista, et ei salli oma piiride rikkumist ning oled valmis neid ka kaitsma. Näiteks võib sul olla negatiivne sugulane, kes hilisõhtuti helistab ja kogu oma negatiivsuse sulle kaela valab ning pärast veel ette heidab, et teda ignoreerisid. Parem hoiata teda, et sa pole õhtuti pärast kella seitset kättesaadav ja see on sinu reegel.

Mõnikord pole valikut. Näiteks töötad koos mürgise kolleegiga ja oled sunnitud temaga suhtlema. Kui reageerid kogu aeg tema negatiivsusele, siis kurnab see sind emotsionaalselt. Ole neutraalne ja ära pööra talle tähelepanu. Ära isegi püüa selgitada, miks kolleeg sind ärritab ja häirib. Õpi iseendaga toime tulema, mõtle rahulikult, mida see negatiivne inimene sulle peegeldab. Kindlasti ära proovi teda muuta, sa ei pea kedagi päästma ega kellegi probleeme lahendama.

Andesta negatiivsele inimesele, sest ta on oma seisundisse kinni jäänud ja karistab end ise. Pidev solvumine kahjustab sind ennast. Kõige mõistlikum on ebameeldivale inimesele tema tegude eest andeks anda, sest ta käitumismuster on tema sisemise olemuse peegel. Mõtle lihtsalt sellele, kui raske tal on elada, ja rõõmusta, et sa ise suudad positiivseid valikuid teha.

Elu pole mitte kunagi ideaalne ja võimatu on kogu aeg positiivne olla, meil kõigil on aeg-ajalt elus keerulisi perioode. Mõni jääb tekkinud olukorda lõputult üle dramatiseerima ja rikub sellega mitte ainult enda, vaid ka teiste tuju. Vingujatele järele andes saavad nad sinult energiat ja kasutavad sind emotsionaalselt ära. Kui keegi kurdab, siis proovi küsida: „Kuidas oleks võimalik see probleem lahendada?“ Võimalik, et sa ei kuule ühtegi mõistlikku vastust. Negatiivselt inimestelt pole mõtet heakskiitu, tunnustust ega konstruktiivset ettepanekut oodata.

Suurepärane viis negatiivsuse eest kaitsta on ennast armastada ja hinnata, endale tänulik olla ja oma energeetilist vibratsiooni tõsta. Hea toit, korralik puhkus ja pidev füüsiline aktiivsus teevad sind tasakaalukaks, rahulikuks ja enesekindlaks. Sellises seisundis olles õpid mürgiste inimeste mustreid läbi nägema ning su positiivne energia lükkab nad sinust eemale. Nad jahivad peamiselt psühholoogiliselt või emotsionaalselt haavatavaid inimesi. Isegi kui nad sulle toredad tunduvad, siis pole mõistlik neile mingit isiklikku informatsiooni anda, sest nad võivad seda hiljem sinu vastu ära kasutada. Negatiivsetele inimestele meeldib kuulujutte levitada ja draamat teha. Hoia oma suu nende juuresolekul kinni, et neile uuteks kuulujuttudeks mitte põhjust anda.

Allikas: Alexis Varnum „Uus reaalsus“

Seotud