Hirudoteraapia ehk kaaniravi aitab mitmete krooniliste haiguste vastu

Hirudoteraapia võib tekitada nii elevust kui põlastust, vaimustust ja õudugi. Ometigi on ka mitmed esialgu negatiivselt meelestatud hädalised saanud abi just nendest väikestest loomakestest, kes tunduvad olevat siia ilma loodud just selleks, et inimesi aidata.

“Ühelt poolt on kaanid mõjusad, sest nende sülg sisaldab bioloogiliselt aktiivseid aineid, millel on meie verre sattudes tugev paistetuse-, valu- ja põletikuvastane toime, kuid lisaks sellele on apteegikaan ka bioenergeetiline inimese immuunsüsteemi tugevdaja ja võib isegi ütelda – müstiline ravitseja”, ei ole Olena heade sõnadega kitsi.

Kaanide sülg sisaldab ligi 150 bioloogilist ainet, fermente, millega võib kohati asendada keemilisi ravimeid ja seda on teatud juba väga ammu – kaaniteraapia on loodusravimeetod, mida tunti juba 6000 aastat tagasi. Kaane on juba muistsest ajast kasutatud nii Kreekas kui Roomas, Babüloonias kui Egiptuses, Indias ja Venemaal.

Nii mitmeski loodusravi koolkonnas on olemas verekuputeraapia – kaanid on justkui sellise teraapiavormi kõrgeim pilotaaž – terapeut ei pea vajalikku kohta ise valima – kaanid on nii targad, et teavad ise, mis on patsiendil see õige koht, kuhu on vaja appi minna. Lisaks “liigse” või “musta” vere/vedeliku väljavõtmisele, mida verekuppudega tehakse, on kaanide puhul mängus veel üks boonus – imedes verd, süstib ta samal ajal peenelt ja väga targalt verre aineid, mida just sel organismil vaja on.

Seetõttu peavad paljud kaaniterapeudid kaane lausa üleloomulikeks olenditeks – nad töötavad justkui kõrgtehnoloogilised laborid – vaid murdosa sekundiga teostavad nad analüüsi, mis on inimese tervislik seisund, ja pakuvad vastu seda, mis leevendust võiks tuua.

Haiguste nimekiri, mida saab kaanidega leevendada on nii lai, et lihtsam on alustada asjadest, mille puhul ei tohi kaaniteraapiat kasutada – hemofiilia, koagulopaatia ehk veresüsteemi nõrkus, aneemia ehk kehvveresus, aktiivne vähkkasvaja, äge põletikuline seisund ja kõrge palavik on seisundid, kui kaane panna ei tohi. Ettevaatlik tuleks olla kaaniteraapias rasedate ja imikutega, putukahammustuse, allergikute ja erinevate verevedeldajate kasutajatega.

Hoopis pikem on aga nimekiri, kus need väikesed sõbrad meile appi saavad tulla – kaanid suudavad aidata edukalt mitmesuguste paistetuste, kõrgvererõhutõve, glaukoomi, südame-veresoonkonnahaiguste, hormonaalsete häirete, veenilaiendite ja hemorroidide, peavalude ja migreenide ning liigesevalude korral. Samuti takistab kaanisülg trombide ja põletike teket, alandab vere kolesteroolisisaldust, parandab ainevahetust ning rahustab närvisüsteemi.

Kaaniteraapia suudab sageli aidata sigimatuse, munasarjatsüstide, krooniliste munasarjapõletike, endometriooside, kliimaksiaegsete häirete ja mastopaatia korral, meestel aitavad kaanid üle saada nn meeste haigusega – prostatiidi ja impotentsusega.

Kaanid mängivad olulist rolli ka südameatakkide ja insultide ennetamisel. Sagedase ravimite- ja alkoholitarbimise juures aitavad kaanid puhastada verd.

Märkimata ei saa jätta ka kaanisüljest mõju veresoonte- ja plastilises kirurgias. Esimesel juhul väldivad bioaktiivsed ained veresoonte vigastustest tingitud operatsioonijärgse hüübimisohu. Teisel juhul leiab rakendust aga kaanisülje konserveeriv toime siirdatavatele kudedele ja elunditele.

Lisaks füsioloogiliste protsesside mõjutamisele on kaanid on suurepärased looduslikud bioenergeetilised terapeudid, kes aitavad taastada energiakanalite blokeeringud – seetõttu on olemas täiesti eriline kaaniteraapia suund – bioenergeetiline hirudoteraapia. Seal kutsutakse kaane “elusaks nõelaks”.

Nõelravi on paljudele vastuvõetav, miks mitte siis oma keha lubada aidata neil elusatel nõelakestel, mil lisaks puntki mõjutamisele on ka teised soodsad mõjud?

Vastuväiteks kaanide pelgajate, võib ütelda et kaani hammustus ei ole sugugi valus ja kui neid tundma õppida, osutuvad nad vägagi võluvateks olenditeks. Kaaniteraapia ei ole ohtlik, sellel ei ole kõrvaltoimeid, kui seda teha mõistlikkuse piires. Mõõdukas verekaotus on aga hoopis kasulik nagu ka doonorlus – organism toodab uut verd juurde ja see on vereloome ergutamiseks ainult hea!

Nüüd on võimalik seda imelist vana teraapiameetodit ka Eestis õppida Põlistarkuste ja Rahvaravi Koolis arst Olena Andrejeva valvsa silma ja hoolsa käe all. Kaaniravi kursus toimub 3 moodulina kokku 9 päeva jooksul ja täpsem info on leitav SIIT.

Seotud