Hiromantia saladused: pöidla kuju näitab, kas suudad dieeti pidada

Enamikele inimestest on hiromantia tuntud kui vaid käejoonte tõlgendamine. Tegelikult on see vaid üks osa käelugemisest. Uuri lisa, mida näitab sinu pöidla kuju!

Maailmas ei ole vist kuigi palju inimesi, kes pole kunagi kuulnud käejoonte järgi ennustamisest. Kõige enam on vast käevaatamise tuntuks teinud mustlasennustajad üle maailma. Paljud on selle suhtes skeptilised, kuid on ka neid, kes lasevad kõhklemata oma peopesa vaadata. Mida käe järgi üldse vaadata saab ja kuidas seda tehakse, teavad vähesed.

Käelugemisel vaadeldakse järgnevat:

 • naha tekstuur ja värv
 • käe niiskus, suurus, paksus, pehmus, painduvus
 • käekuju
 • sõrmenukid
 • pöial
 • võimalik väikese sõrme allasetus
 • sõrmedealuse mõttelise kaare kuju, mis moodustub sõltuvalt iga sõrme asetuse kõrgusest
 • sõrmede vahemik
 • sõrmede pikkus võrreldes peopesaga, pikkus teiste sõrmede suhtes, sõrmede kalded
 • sõrmeotste kuju
 • sõrmeküüned
 • sõrmejäljed
 • käevõrud

Muutuva tunnusena vaadatakse käe ja sõrmede spontaanset hoiakut teatud asendites. Peopesalt uuritakse kühmusid, käejooni, väiksemaid märke, kujundeid ning silmuseid.

Oluline osa käelugemisel on pöidlal

Pöial on seotud meie sisemaailmaga ja väljendab seda, kuidas inimene saab hakkama välises maailmas. Pöial väljendab meie tahet. Kui keegi on enesesse tõmbunud ja ta tahe on alla surutud, peidab ta pöidla peopessa.

Vaadatakse pöidla asetuse kõrgust käel, painduvust, pikkust, jämedust, lülisid, pöidlaotsa kuju ja kallet.

Pöidla pikkus

Pöial peaks ulatuma nimetissõrme alumise lüli keskpaigani. Kui põial ei ulatu selle kohani, peetakse pöialt lühikeseks, eriti, kui see on oluliselt lühem. Kui see ulatub sellest piirist kõrgemale, on pöial väga pikk.

Pöidla kolm lüli

Pöidla ülemine, esimene lüli peegeldab inimese tahet ja teine loogikat. Kolmas lüli on pöidla all asuv padjand, mida kutsutakse käelugemises Veenuse kühmuks. Pöidla esimene ja teine lüli võivad olla erineva pikkusega või ühepikkused, Veenuse kühm võib olla kõrge või välja arenemata.

Kui pöidla esimene ja teine lüli on ühepikkused, on inimeses võrdselt arenenud nii tahe kui mõtlemine. Kui selline pöial on piisavalt pikk, viib inimene oma plaanid ellu.

Kui pöidla esimene, ülemine lüli on lühike ja teine pikk, on inimesel küll hea mõtlemisvõime, kuid paljud plaanid jäävad ellu viimata, vaid mõttetasandile.

Kui esimene lüli on pikem kui teine, on olemas tahe, kuid puudub võime asju pikemalt läbi mõelda.

Kui esimene lüli on pikk, võib edu saavutada pigem tahte ja tegutsemisega, kui teine lüli on pikk, mõttetegevuse kaudu.

Pöidla lülisid vaadeldes tuleb arvestada pöidla pikkusega. Olenemata lülide pikkusest ei saa lühikese pöidla omanikult oodata suuri saavutusi. Lühike pöial, millel teine lüli on lühem, kui esimene, näitab ka väheseid vaimseid võimeid.

Pöidla teise lüli kuju

Pöidla laius võib olla teise lüli keskelt kitsam. Selline pöidla teise lüli kuju viitab taktitundelisele inimesele. Jäme pöial näitab kangekaelsust, jäme teine lüli aga jämedakoelisemat inimest, kes võib oma tahet peale suruda.

Pöidlaots

Pöidlaots võib olla kas sirge või väljapoole kaardunud. Kui pöial muutub otsast hoopis jämedamaks, viitab see emotsionaalselt plahvatusohtlikule inimesele.

Sirge pöidlaotsaga inimene omab tahtejõudu ja enesekontrolli, on kindlameelne, praktiline, otsustava loomusega ja viib alustatu lõpule.

Kaardunud pöidlaotsaga inimene on mõjutatavam, temas on teatud määral tahtejõuetust. Ta võib liiale minna, kui kulutab oma aega või raha. Tal võib tekkida probleeme dieedipidamise või muude paindumatust nõudvate väljakutsetega. Mida sügavamale alla pöial paindub, seda enam see inimese kohta kehtib. Pikema ja jämedama pöidla puhul on sellised omadused nõrgemad.

Võimekusel eesmärkidele jõuda on lühem sirge otsaga pöial võrdne keskmise pikkusega paindunud pöidlaotsaga (oleneb ka pöidla jämedusest).

Kui pöidla ots on oluliselt peenem kui ülejäänud pöial, lõpeb inimesel peale pingutust kiiresti energia.

Käe väline, väikese sõrme poolne osa on seotud kollektiivse teadvusega, suhtlemisega. Sisemine, pöidlapoolne käepool on seotud eneseteadvustamisega, egoga, inimese individuaalsusega.

Autor: Anu Tammemäe, hiromant

Vaata ka: palmistrybyanu.simplesite.com, Anu Tammemäe facebookileht, raamat “Tohib ma ennustan sulle, Mustlane?”

Seotud