Hingevalust vabaks: nipid, kuidas vabaneda kahtlustest, hirmudest ja muretsemisest

Ära ole oma kahtluste, pettumuste või hirmude ori. Kasuta neid kõiki kui viiteid Sinus peituvale tegelikule probleemile – millelegi, mis vajab Sinu tähelepanu, hoolt ning armastavat abi.

Pärast muserdanud olekut avanevad lõpus kaardid. Enesega tegelemine, enese mõtetesse, tunnetese süüvimine võib olla hirmuäratav, ent ka huvitav protsess.

Eelkõige tahaks kõik selle endast eemale lükata, aga ei saa, kui ei teata põhjust, miks probleemne valu on tekkinud. Võib küll eemale suruda, aga see võib osutuda lühiaegseks eduks, sest algne põhjus jäi endiselt lahti mõtestamata.

Täpselt nagu haiguse puhulgi. Selleks, et arst saaks ravima hakata, peab ta teadma põhjust, peab ta panema diagnoosi ja siis kirjutama välja rohud, mis aitaksid haiget kohta ravida.

Colin P. Sisson nimetab seda integratsiooni protsessiks, minnes täielikult oma valusse sisse ja olles vaatleja positsioonis. Iga tunne, mõte, emotsioon näitab meile midagi ja koht, kus valutab, aitab näidata, kus valu asetseb.

Kui on tekkinud juba suur füüsiline valu või haigus, mis on seotud mingi konkreetsele elundiga, siis see näitab, et emotsionaalsest valus on saanud füüsiline ning inimene ei ole täiesti terve.

Emotsioonide puhul on paljudel juhtudel valutavaks kohaks süda. Ameerika psühhoterapeut Paige Bartholomew on rääkinud südame kaudu tervenemisest. Meie kõige võimsam energiakeskus on justnimelt süda.

Kuidas võitu saada oma sisemisest valust?

Kõigepealt pööra tähelepanu sellele, kus kohas füüsiliselt see valu asetseb. Meie kehas on erinevad energiakeskused, tšakrad. Ka nendele suunatud harjutuste või muusika ning meditatsioonide kaudu saab ennast tervendada.

Eelkõige aga ära samasta ennast oma tunnete ega emotsioonidega. Proovi olla kõrvalseisja, vaatleja positsioonil. Sinu emotsioonid, tunned ja mõtted ei ole Sina ise. Need on nagu väikesed viited või märguanded mingile kehas pesitsevale probleemile või energiale, mis vajavad vabaks laskmist.

Võimalik, et Sa ei ole olnud iseendaga tasakaalus ja oled tõmmanud välist maailma liialt enda sisse. Näiteks pettunud töökaaslastes, koju jõudes leidud ees laste poolt segamini aetud toad või lasknud muul viisil kahtlused ja pettumused enda osaks muuta.

Kui Sa oled endaga tasakaalus, siis oled kui tugev tamm, oksad sirutatud taeva poole, juured kindlalt maas, tormidest kõigutamata. Kõrgem Mina tahab, et Sa oleksid õnnelik, rõõmus ja särav. Kõik, mis Sind ei teeni, kõigest sellest võid lahti lasta.

Mõni võib ohata ja öelda, et oleks see vaid nii kerge. See ongi tegelikult kerge, kui Sa võtad oma jõu tagasi. Jõu, mida andsid oma pettumustele, kahtlustele, ebaõnnele, tunnetele, emotsioonidele, mis ilmselgelt Sind ei rõõmusta, vaid Sind pigem muserdavad.

Ja kuna oled juba üsna nukras meeleolus, lased Sa endal sellest kanda ja võtad seda kui paratamatust, et nii pidagi minema. Ei pidanud. Meedium ja vaimne õpetaja Savonn Champelle on postitanud Inteneti avarustesse video “Just make up your mind (“Lihtsalt muuda oma meelt”), kus ta räägib sellest, kuidas oma meele muutmine aitab muuta energiat, mida ligi tõmbad.

Universum annab Sulle seda, mida Sa enda tunnete, emotsioonide ja mõtetega lood. Muuhulgas jutustab ta seal endast, kuidas mittemillestki saab luua midagi ning tegelikult pole selleks, et oma olukorda muuta, vaja ühtegi välist soodustavat tegurit. Kogu protsess toimub inimese sees. Nagu Carlos Castaneda on öelnud: “We either make ourselves miserable, or we make ourselves strong. The amount of work is the same.” (“Me kas teeme ennast õnnetuks või tugevaks. Töö hulk on sama”.)

Koonda tähelepanu oma valupiirkonnale, oma mõtetele, tunnetele ja vaatle. Vaatle, mis Sinus toimub nagu istuksid pargipingil ning vaataksid endast mööduvaid inimesi ning ümbruskonda enda ümber. Kui Sa vaatled, siis proovi aru saada. Mitte midagi ei looda väljaspool, kõik mis tuuakse väljaspoolt, kas mingi olukorra või inimeste kaudu Sinu silme ette, on tegelikult Sinu sisemise maailma peegldus või sisemise maailma püüd Sind tervendada. Sinu enda reageerimine (ärritus, pahameel, viha, hirm, pettumus) aitab Sul ennast tervendada. Lappida ning parandada oma puudustkannatavad kohad, millesse ei ole veel nii palju armastust ning valgust sisse voolanud.

Ära ole oma kahtluste, pettumuste, hirmude ori. Kasuta neid kõiki, kui viiteid Sinus peituvale tegelikult probleemile. Millelegi, mis vajab Sinu hoolt ning armastavat abi.

Mida rohkem Sa oma tundeid ja mõtted nurka surud, seda kauem Sa kannatad. Mida kiiremini Sa endale oma ebameeldivused selgeks teed, nendesse süüvid, seda kiiremini saad vabaks lasta mure ja pinge enda sisimas. Seega küsi endalt, kui kaua Sa oled valmis kannatama ja oma kahtlusi ning valu teenima? Ära otsi vastuseid väljaspoolt, vaid seestpoolt.

Autor: Maili Hütt

Loe lisaks: Puhasta oma karmat: vabane eelmistest eludest pärit piirangutest ja blokeeringutest

Kas tead, mis on sinu praeguse elu mõte ja elamise eesmärk?

12 karma seadust, mille tundmine muudab su elu

Eckhart Tolle õpetab, kuidas lõpetada ülemõtlemine

Seotud