Hingamismeister Dan Brulé: ärata oma intuitsioon

Mõned inimesed räägivad intuitsioonist kui tundest või vahel ka kui sisemisest häälest. Paljud mõtlevad, kuidas teha vahet intuitsioonil ja mõistuse häälel ning et milline vahe on südamel ja meelel, loomulikul tarkusel ja ratsionaalsel mentaalsel lobal. Õnneks ongi hingamistöö üks kõige kaunimaid kasutegureid see, et tänu sellele me tunneme ja tajume neid erinevusi.

Kujuta ette hobust ja ratsutajat. Et saada professionaalseks ratsutajaks, pead sa õppima hobusega töötama, teda tundma õppima ja tema usalduse võitma. Kui me hobusega harmoonia saavutame, on sõit sujuv ja graatsiline. Kui me pole sünkroonis või me suhted on halvad, siis on ratsutamine valus, väsitav ja mõlemale raske. Sa kas oled hobusega voos või mitte. Kui ratsutaja ja hobune on harmoonias, kui nad on ühises voolamises, on kogemus ülev, ilus – ja isegi teistele põnev vaadata.

Kui sa õpid oma hingamisel sõitma, kui sa voolad sellega koos, kui sa oled sellega harmoonias, siis oled sa loonud reaalse ja praktilise ühenduse oma intuitsiooniga. Siis ei ole segadust, siis on kõik selge: su sõit on sujuv ja harmooniline. Sa saad selgelt aru, et sa ohjad tohutut ja võimsat jõudu. Sa reageerid sellele ja see reageerib sinule. Ratsutaja tajub, mida hobune vajab ja hobune reageerib oma peremehe kõige õrnematelegi soovidele. Siis on see suhe kaunis; see on imeline.

Kui me sisse hingame, täidame kopsud väljast sisse tõmmatud õhuga, kuid toimub veel midagi: meie seest tundub tõusvat energia ja see täidab meid. See on nagu ookean. Me lõõgastume ja justkui avaneme sellele energiale.

Kui see toimub, oleme harmoonias oma intuitsiooniga ja meil on tunne, nagu õhk hingaks meid! Kui me hingeõhuga sellise suhte saavutame, avastame, et oleme õigel ajal õiges kohas, ütleme ja teeme õigeid asju õigel moel.

Intuitsioon on tunne, nagu sa oleks kõigega ühtses voos. Sa tajud ühtsust, selgust ja kergustunnet. Parimad sportlased ja kunstnikud, suurimad muusikud ja sõdurid tunnevad seda seisundit väga hästi. Nad võivad olla sellest teadlikud, aga ei pruugi. Kuid tippsoorituse ajal tõuseb energia nende enda seest, see voogab neist läbi ja see liigub kergelt ja graatsiliselt.

Intuitiivne hingamine on nagu tants. Sa oled üks hingamisega. Jah, tantsus üks juhib ja teine järgneb, kuid kui partnerid on sünkroonis, siis see vahe tundub kaduvat.

Kui sa sisse hingad, tunneta, kuidas iga hingetõmme tahab sind avada, sirutada, avardada. Liigu koos hingamisega. Lõdvestu, ava end ja tee talle ruumi. Ole hea tantsupartner.

Kui sa avad ennast ja lõõgastud sisse hingates, siis märka, kuidas sinu hea tantsupartner, hingeõhk, voolab sinusse ja täidab kohad, mida sa talle pakud. Pane tähele, kuidas õhk saab liikuda kergemini ja vabamalt ainuüksi tillukese ava kaudu hammaste vahelt, kui sa vaid lubad. Tõmba õhku sisse, kuid kujuta samal ajal ette, kuidas sa tõmbad seda ka sügavalt enda seest. Lase neil kahel õhul kohtuda südames – intuitsiooni keskmes. Ja välja hingates lõdvestu ja lase end täielikult vabaks. Samal ajal lasku oma keskmesse ja avane ja saada endast kiirgust välja.

Püüa püsida selles avatud lõõgastumisseisundis ka järgmist hingetõmmet tehes. Tunneta, kuidas sa avaned ja avardud, tehes ruumi õhule ja energiale. Tunneta, kuidas sa kukud iseenda sisse, andud voole. Mängi hingates kiirusega, mahuga, intensiivsusega. Ja ära unusta lõdvestuda ja vabastada. Kas sina hingad õhku või õhk sind? Andu tantsule!

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Dan Brule raamatust „Lihtsalt hinga“.

Seotud