Hingamine on tee, uks ja ühendus sinu olemuse, sügavaima südame ja hinge juurde

Vaimne hingamine on psühhosomaatiliste häirete puhul sama, mis penitsilliin nakkushaiguste puhul. See on kõige kiirem viis, kuidas pead mõtetest puhastada, seedehäiretest üle saada, närve rahustada ja südant avada. See teeb meele rõõmsaks, tasakaalustab ja maandab. Spirituaalne hingamine avab su südame armastusele ja täidab keha valguse ja eluga.

Hingamistöö on ärkamise vaimne tehnoloogia. Kui sa hingamisega tööd teed, hakkavad vaimsed võimed ja vaimsus sinus automaatselt arenema. Füüsilisel, materiaalsel tasandil on olemas tahked, vedelad ja gaasilised ained. Hingeõhuga mängides mängime me mateeria kõige peenema vormiga. Seepärast suudavad inimesed, kes on õppinud valdama spirituaalset hingamist, saavutada nii palju peenenergiate tasandil. Spirituaalne hingamine näitab, et algselt elu andnud loovenergia, mis ehitas emaüsas meie keha, on meie jaoks endiselt olemas ja me saame seda kasutada oma keha eest hoolitsemiseks ja isegi selle täiustamiseks.

Jooga on (Jumalaga) ühenduses olemise teadus ning joogakeskseks tõeks on, et hingamine on ühendus ehk sild meele ja keha, nähtamatu ja nähtava vahel. Hingamine ühendab meid teineteisega ning Jumala, looduse ja kogu eksistentsiga.

Me kõik kõnnime oma unikaalset teed. Hingamistöös peitub üks väga tähtis sõnum: ainult sina ise saad iseenda eest hingata! Iga hingetõmme võib olla palve, kutse ja meie usu siiras väljendus. Iga hingetõmme võib olla usalduse, andestuse või tänu aktiivne väljendamine.

Me kõik hingame üht ja sama õhku. Õhk, mis on praegu minu sees, oli enne kellegi teise sees ning homme on see üle pea lendava linnu sees. Eile oli see tänaval kõndiva koera sees. See pole mitte ainult naljakas filosoofiline mõttekäik, see on fakt. Me sõna otseses mõttes hingame üht ja sama õhku kõigiga, kes eales olemas on olnud ja siin maa peal hinganud. Sinu ja minu sees keerlevad praegu mõned õhu aatomid ja molekulid, mida kunagi hingasid Jeesus, Mooses ja Buddha.

Kui sa tõesti tahad mõista elu sügavamaid tõdesid ja jõuda teadvuse kõrgematele tasanditele, pead sa mõistma hingamise olulisust. See on tee, uks ja ühendus sinu olemuse, sügavaima südame ja hinge juurde. Mulle meeldib mõelda, et sel planeedil toimetab üks hingamise ingel ja see ingel toob kõigile vaimsel teel käijatele valgust. Looduskatastroofid, ühiskondlikud murrangud, sõjad ja sõjahirm on evolutsioonilised maalihked, mille eesmärk on sundida vaimset teed käivaid inimesi väljuma mugavustsoonist, et nad saaks siseneda aktiivsesse tsooni või n-ö töötsooni, kus toimub vaimne ärkamine, puhastumine ning taassünd.

Mina usun, et kõik inimesed on sündinud vaimsete meistritena. Aga me unustame selle, kaotame ühenduse oma olemuse, eesmärgi ja allikaga. Sa saad hakata eluvaimu oma kehasse ja meelde tagasi tõmbama lihtsalt teadlikult hingates. Hinga rahulikult, aktsepteerivalt, usaldavalt, armastavalt, tänulikult, kutsuvalt ja alistuvalt. Neid omadusi hingamisega ühendades kutsud sa neid oma ellu kergelt ja pingutuseta. Sellest ei piisa, kui me lihtsalt teame, usume või teeme midagi – kui me seda kõike endasse hingame, siis alles me selles kõiges ka elame! Mida sa hingad, see sa oled.

Avardades ja lõõgastades oma hingamist, avad sa oma hinge uksed. Siis kasutad hingamist selleks, et iga rakk sinus võiks kümmelda allikast pärinevas eluenergias. Spirituaalset hingamist on nimetatud jumaliku energia bioloogiliseks kogemiseks, Jumala kogemiseks rakutasandil. Unikaalse ja taevaliku elu elamine nõuab julgust. Selleks pead sa pöörduma oma eheda olemuse poole, mis avaldub ja peegeldub igas hingetõmbes. Hingamine on nagu keel: “hingekeel”. Ja sa pead hakkama suhtlema oma hingega ainsas keeles, mida ta mõistab: südame ja armastuse keeles. Selleks on vaja julgust, et järgida oma südant ja kõndida oma teed. Massi sabas käimine või suurmeeste järgimine loob meeletu illusiooni turvalisusest. Aga kui sa käid kellegi teise teed, käid sa vale teed. Vahet pole, kui suur oli see, kes selle tee on rajanud või kui palju miljoneid inimesi usub, et just see tee on õige. Ühel hetkel pead sa üksi oma teed mööda edasi minema. Sinu ainsaks kaaslaseks, ainsaks teejuhiks sel teel on su enda hingamine.

Spirituaalne hingamine võib viia sind su elutormi südamesse. See võib aidata sul tasakaalustada yin’i ja yang’i, rahu ja võimu, rütmi ja harmooniat. Sa saad võimaluse end tundma õppida. Teadliku hingamise abil võid sa leida oma õnne!

Paljude inimeste jaoks võib tunduda võimatu, et spirituaalsel hingamisel on positiivne mõju ja tulemused. Näiteks vabastava hingamise isa Leonard Orr arvab, et see näitab meile kätte teeotsa füüsilise, bioloogilise surematuse juurde. Teadlik hingamine on tema sõnul võimalus ühendada füüsiline keha hinge igavese eluga. Ma usun, et tal on õigus. Leonard on aastate jooksul kirjutanud mitu raamatut. Need on mul kõik koduses raamatukogus olemas. Üks kõige huvitavam neist on “Breaking the Death Habit”.

Millised sinu eesmärgid ka poleks – vahet pole, kas ambitsioonikad või tagasihoidlikud, teoreetilised või praktilised – sa ei saa eksida, kui sa hingamisega tegelema hakkad. Sa ei saa eksida, kui lased Jumalal, oma hingel või elul endal osaleda oma missioonis. Tunneta hingamise ajal tekkivaid aistinguid, tunneta elu liikumist endas. Ole jälgija. Märka seda, mis sinu sees praegusel hetkel toimub. Seejärel arenda endas välja valmisolek vabaks anda, alistuda. Ning hakka seejärel kõiges oleva ja kõike läbiva elujõuga ja energiaga koos töötama. Hinga seda elujõudu teadlikult sisse. Tunneta, kuidas see tõuseb ja laskub sinu sees. Naudi selle voogamist sinu sees, sinuna. Imetle elu imelisust ja ava end elu saladusele, mis end igas hingetõmbes ilmutab.

Otsi teisi, keda hingamine huvitab. Jagage oma kogemusi. Me kõik käime oma rada, kuid vahepeal võib käia koos teistega. Mina usun, et keegi ei saa vabaks enne, kui kõik on vabad. Ja kui keegi täiesti vabaks saab, teeb ta sellega teiste jaoks vabanemise lihtsamaks. Me kõik oleme omavahel seotud, mis tähendab, et me aitame ennast kõige rohkem teisi teenides ning teisi aitame kõige rohkem, teenides iseennast.

Hinga teadlikult rahu ja armastust, vabadust ja turvatunnet, energiat ja elusust, armastust ja valgust. Jälgi, kuidas maailm sinu sees ja sinu ümber seeläbi muutub! Spirituaalseks hingamiseks nimetatakse mu lemmikpraktikat, mida ma pean hingamistöö kõrgeimaks pilotaažiks. See rajaneb faktil, et kui energia ja teadvus kohtuvad, sünnib alati midagi uut. See on loomine: energia ja teadvuse ühendamine. Spirituaalne hingamine tähendab hingamise ühendamist meie enda loovate ja funktsionaalsete aspektidega – kasutades selleks kõike, mis meie käsutuses on. See tähendab terviklikkust.

Vaimne kontsentreerumine, ühele asjale keksendumine (one pointedness; sanskriti ekaggata) on üks oluline põhimõte, millest ma sain teadlikuks tänu aikidole, Jaapani võitluskunstile. See tähendab keha ja meele ühendamist. Seda tehes vallandame suure jõu. Selle abil lüüakse telliskive pooleks ning tänu sellele suudavad väikesed kõhnad vanamehed muretult suuri tugevaid noormehi toa teise nurka lennutada. Spirituaalse hingamise abil ühendame keha, meele ja hingamise ning selle tulemusena sünnib veelgi tugevam jõud: tervendav, loov jõud, mis aitab transformeeruda ja areneda.

Kõik algab teadvusest. Arvuti, mida ma praegu kasutan, sündis ka esmalt ideena kellegi peas. Vaata enda ümber ringi. Peaaegu kõik, mida sa füüsilises maailmas näha või puudutada saad, on esmalt sündinud kellegi teadvuses ning sealt tänu usule, kirele, meelekindlusele ja tegutsemisele leidnud oma tee füüsilisse reaalsusesse ning meie maailma. Mõnede arvates sai kogu universum, loodus koos meie ja kõigega, mis eksisteerib, alguse mõttest, soovist või ideest Jumala peas. Mida rohkem keskendame me oma kire, entusiasmi, energia ja teadvuse sellele, mida me soovime või ihaldame või kavandame, seda suurema tõenäosusega me seda loome, ligitõmbame või teeme.

Spirituaalne hingamine tähendab keskendumist mingile kõrgele vaimsele põhimõttele ning seejärel selle väestamist nii suure innuga, kui me igasse hingetõmbesse panna suudame. Spirituaalses hingamises on eesmärgiks iga hingetõmbe muutmine võimalikult tiineks ja mahlakaks, nii maitsvaks ja eriliseks ja terviklikuks kui võimalik. See tähendab hetkes olemist ja teadlikku hingamist. On viis olemise või eneseväljenduse tasandit, mida igasse hingetõmbesse teadlikult põimida saab: mõtted, kujutluspildid, häälitsused, liikumine ja emotsioonid. Nende abil saad hingamisele loominguliselt läheneda. Katseta kohe.

1. Mõtted. Siia kuuluvad sõnad, väljendid, positiivsed sisendused, lubadused, mantrad, palved. Korda hingetõmbe ajal mõtteis mõnda kõrge võnkega sõna või väljendit. Näiteks: “armastus”, “ma olen armastatud”, “ma armastan”, “rahu”, “ma olen rahulik”, “rõõm”, “ma kiirgan rõõmu”, “tervis”, “ma olen terve”; “vabadus”,”ma olen alati vaba”. Vali mõni ilus sõna või väljend ja hinga selle energiat igasse oma keharakku.

2. Kujutluspildid. Loo mõtteis kujutluspilte või visuaalseid kujutisi sõnadele ja väljenditele, millele sa keskendud. Kujuta ette oma armsama nägu või mõnd kaunist hetke või kujutle eredat valgust või ilusat värvi, mis sobib sõna või väljendiga, mille sa valinud oled. Kui mina keskendun armastusele, rõõmule ja rahule, kerkivad mulle silme ette pildid mulle kallitest inimestest, sõpradest, õpetajatest ja õpilastest; nende naeratused, sõnad ja energia.

3. Häälitsused. Lapsed armastavad mängides ja midagi ette kujutades häälitseda. Kasuta hingamisel tekkivaid helisid (oooh … aaah … eeeh … ohhh … mmmm … ššš… aum …). Too kuuldavale igasuguseid helisid, mis on kooskõlas sinu kujutluspiltide või mõtetega, millele sa hingates keskendud. Hingamise helisid … tuule helisid… ookeani helisid …

4. Liikumine. Liiguta oma keha nii, nagu sulle mugav tundub. Kasuta oma keha selleks, et väljendada ja peegeldada oma tundeid ja kujutluspilte. Tee midagi sõrmedega, kätega, ja käsivartega; peaga, kaelaga, silmadega, seljaga, varvastega. Las hingamine liigutab su keha ja las su keha liigutab hingamist.

5. Emotsioonid. Nii nagu sa suudad tekitada mõtteid, kujutluspilte, helisid ja liigutusi, nii suudad sa tekitada ka emotsioone. Kujutle hingamisprotsessi ajal tundeid. Tänu on väga võimas tunne ja selle tekitamiseks pole mingit erilist põhjust vajagi. Ole oma eneseväljenduses dramaatiline. Saada oma alateadvusele selge sõnum. Tee seda nii, et kui keegi peaks sind nägema, siis ei teki tal mingit kahtlust, et sa koged midagi mõnusat!

Kuidas veel oma olemust hingamisse panna? Alusta hingamist ja püüa sellesse hingamisprotsessi liita oma keha, mõtted, süda, hing. Täida iga hingetõmme kõige kaunimate ja väekamate mõtete, piltide, helide, liigutuste ja emotsioonidega .Anna endast kõik ja ole spontaanne. Ole loominguline. Ole kirglik. Ava end ekstaasile!

HINGA! SPIRITUAALSE HINGAMISE PRAKTISEERIMINE

Spirituaalse hingamise võimsus seisneb tema lihtsuses: lihtsalt venita sissehingamist veidi. Tee see teadlikult veidi pikemaks. Hinga sügavamalt ja pikemalt. Ja vabasta see siis pika, rahustava kergendusohkega.

Välja hingates tunneta ennast või kujuta ette, kuidas sa kukud oma keskmesse – justkui laskud sügavamale enda sisse. Unusta mõtted, tunded, tegevused. Lase minna argimaailmal, oma harjumustel, mustritel, rutiinidel. Unusta hetkeks oma arusaamad õigest ja valest, mida peab, mida ei tohi, mida peaks ja mida ei tahaks. Lasku sügavale, sellesse keskmesse, mis oli olemas enne sinu isiksuse väljakujunemist. Lase lahti oma minevikust … samal ajal tunneta, kuidas su piirid muutuvad pehmemaks … kujuta ette, kuidas su kehapiirid lahustuvad … kujuta ette või tunneta, kuidas su süda kiirgab valgust nagu päike … sa avardud … sulandud üheks kõige ja kõigiga … sa kukud üha sügavamale, jõuad lähemale oma keskpunktile, sa avardud ja kiirgad, et kõigega üheks saada. Me oleme suuremad, kui me arvame. Me oleme suuremad, kui oleme uskunud. Hinga ja anna endale luba tunda, et sa oled lõputu ja igavene olend. Kosmos on nii meie sees kui meie ümber.

Me kõik oleme teineteisega seotud. Universumis on vaid üks elu, üks energia, üks olemine – üks olemine, mina ja sina. Hingamise abil on võimalik kogeda duaalsuse puudumist, pole enam illusiooni, et kõik on eraldatud.

Siinkohal on kohane mainida, et keel on väga oluline ja kasulik, kuid mõnikord võib see olla väga piiritlev ja isegi mentaalselt kammitsev. On asju, mida on raske, kui mitte võimatu sõnadesse panna. Seepärast me hingamistööd tehes keskendumegi tunnetele ja südamele. Iga rakk sinu kehas mõtleb, et on iseseisev ja eraldiseisev ja see on tõsi: ta liigub ise, võtab toitu vastu ja väljutab jääke, suhtleb teiste rakkudega. Kuid ometi on ta mingi organi osa. Ja see organ arvab, et on eraldiseisev. Ja seda ta on: su süda pole neerud ja neerud pole maks. Ja ometi kuuluvad need organid samasse süsteemi, ja see süsteem arvab, et ta on unikaalne ja eraldiseisev ja iseseisev. Kuid ometi on see süsteem osa ühest palju suuremast … ja nii edasi.

Teisalt, kui sa vaatad rakku, siis näed seal veel väiksemaid osakesi. Ja kui sa neid suurendatult vaatad, on nende sees veel väiksemad osad ja nii edasi. Sa oled üks osa lõputust, igavesest ja piiritust reaalsusest. Sa oled see reaalsus.

————————-

Kui sa sisse hingad, kujuta ette, et see õhk, mida sa hingad, jõuab sinuni kusagilt universumi sügavustest, et see voogab sinuni teiselt poolt aega ja ruumi. See voolab läbi sinu, ja kui sa välja hingad, jätkab ta oma igavest kosmilist teekonda. Kui sa sisse hingad, kujuta ette ka seda, et hingetõmme tuleb sügavalt sinu seest, iga su keharaku keskmest. Luba oma piiridel lahustuda. Lase oma egol lahustuda. Ära püüa seda praktikat mõistusega võtta. Taju südamega. Ole nagu laps, fantaasiaküllane ja loov. Sulandu üheks kogu eksistentsiga.

Tere tulemast vaimse hingamise juurde!

Autor: Dan Brule

Allikas: Alkeemia lugemisnurk. Hinga oma ellu edu töös, armastuses ja kõiges muus, mida sa teed

Alkeemia lugemisnurk | Stressi vähendamine hingamise abil

Seotud