Hindu astroloogia: kuuloomine seab fookusesse emotsioonid, inimsuhted ja romantika

Paastukuul saame Kuu loomist vaadelda 13.03.2021 kell 12:18, mil Päike ja Kuu asuvad kraadiliselt samadel laiustel. Sel päeval liiguvad mõlemad taevakehad Veevalajas, Purva Bhadrapada nakshatras. Lisaks Päikesele ja Kuule, tiirelevad Veevalajas ka Merkuur ja Veenus. Neist neljast moodustavad ühenduse Päike, Kuu ja Veenus, sest Merkuur asub kraadiliselt Veevalaja märgi esimestel kraadidel, st kolmikühendus Purva Bhadrapadas*. Mida sümboliseerib Veevalaja märk ja seal paiknev Purva Bhadrapada naksatra?

Hindu ja lääne astroloogia vahe on ~24-25º. Kui lääneliku käsitluse korral on praegune kuu loomine Kalades, siis hindu käsitluse kohaselt Veevalajas. Kraadilise täpsusega toimub läänelikus astroloogias kuu loomine ~24º ja hindu astroloogias ~29º. Selline erinevus tuleneb sodiaagi arvutamismeetodist ja ainuüksi sellepärast on kõik hindu astroloogia nataalsed positsioonid peaaegu alati ühe sodiaagimärgi võrra tagasi võrreldes lääneliku aastroloogia asetustega. Valem: lääneliku astroloogia kraadiline asend – ~24º= hindu astroloogia kraadiline asetus. See ei tähenda, et alati liigub sodiaak märgi võrra tagasi, sest kui läänelik asetus asub sodiaagi viimastel kraadidel (~25º-30º), jääb hindu sodiaak samasse märki. Mõlemad käsitlused on õiged, sest esindavad erinevat tüüpi tõdesi. Mõlemal süsteemil on omad tugevused ja nõrkused.

Sanskriti keelne termin “amāvasyā” tähendab Kuu loomise päeva. Astronoomiliselt tähendab see olukorda, kus Kuu ja Päike asuvad samadel kraadidel. “amā” tähendab koos ja “vasyā” tähendab olema, eksisteerima. Igas kalendrikuus on üks Kuu loomise päev ehk amāvasyā. Amāvasyāga algab viieteistkümne päeva pikkune Kuu kasvamise periood, mis päädib täiskuuga ehk pūrṇimāga. Peale täiskuud algab viietestkümne päeva pikkune Kuu kahanemise periood, jõudes tagasi Kuu loomise punkti. Punkti, kus Kuu ja Päike asuvad orbitaalselt samadel laiuskraadidel. Pūrṇimā puhul asuvad Päike ja Kuu vastamisi, illumineerides ja valgustades teine teist. Amāvasyā ajal pole Kuud näha.

Kumbha (sanskriti keelne termin) ehk Veevalaja on sodaagiringi üheteist kümnes märk, millega seostuvad kindlad märksõnad: võrk, igasugused võrgustikud (majanduslikud, emotsionaalsed, elektrilised, rahalised, sotsiaalsed, teaduslikud), süsteem, jaotusskeem, seotus, võimalus, sõprus, suured grupid, populism, eesmärgid, saavutused, kasum, käive, sissetulek, tunnustus, auhind, kommuun.

Purva Bhadrapada on nakshtra, mis asub 20°00´ Veevalajas kuni 3°20´ Kalades. Purva Bhadrapadat nimetatakse “Kahe näoga meheks”, millest üks vaatab minevikku ja teine tulevikku. Selline omadus annab oskuse vaadelda olukordi erinevatest perspektiividest lähtudes, olles justkui “+ ja – tabeli” elavaks kehastuseks. Purva Bhadrapada sümboliks on mõõk, mis viitab oskusele tungida läbi kõigest, et jõuda tõeni. Purva Bhadrapada koosneb kolmest tüvisõnast: purve, bhadra ja pada. Purve tähendab esimest, bhadra tähendab õnnistatud ja pada tähendab jalga. Selline seos annab emotsionaalse vajaduse liikuda edasi, kogeda ja näha esimesena.

Purva Bhadrapada jumalaks on Aja Ekapada. Aja Ekapada on tuledraakon, kelle najal ratsutab Tulejumal Agni (Krittika). Esoteeriliselt on tuli spirituaalselt puhastava toimega, eemaldades kõik, mis hääbub ja pole vajalik ning jättes alles kõik, mis on igavene – kõrgem teadvus ja hing. Kuu loomine Purva Bhadrapadas on vaimses mõttes väga oluline, sest sel ajal tärkav spirituaalne potentsiaal saab tulevikus meie tugevuseks. Mediteeri, visualiseeri ja kujutle oma tuleviku mina, vaatle mineviku mina ja ehita piltlikult öeldes nende vahele sild. Sild, mis seisab mineviku ja tuleviku vahel ning mida sammudes kaotad kõik, mida enam ei vaja. Purva Bhadrapada shaktiks on “Yajamana Udyamana Shakti” ehk “võimekus äratada inimeses spirituaalne tuli, leek”. Mis iganes frustratsioon ja viha meid valdab, kasuta seda emotsiooni põletina, et eemaldada ebavajalik ja kasutu. Põleta ja hävita need samad asjad selle leegiga, mis neid emotsioone algselt tekitas. Kasuta seda tuld, et põletada kõik, mis takistab sul silda ületamast.

Veenuse seotus toob pilti inimsuhted ja naudingute küsimuse. Suhe, eriti romantilist laadi kooslus, võib kogeda mingit laadi transformatsiooni. Söed, mis juba ammu on hõõgunud, paiskub nüüd ootamatult tulele, sest seesmine frustratsioon on muutunud talumatuks. See võib olla nii hea kui halb, sest ühtepidi võite teha nüüd asju, mida varasemalt ei ole teinud ning toimub suur samm edasi. Teisalt võite lõpetada asjade talumise, mida varasemalt talusite. Purva Bhadrapada spirituaalne tuli annab tohutu julguse muutuda, astuda samm edasi ja heita pilk teisele poole.

Purva Bhadrapada nakshatra – Veevalaja (75%) ja Kalade (25%) tähemärgis asuv üks kahekümne seitsmendik osa (1/27) Kuu orbiidil. Üks naksatra on 13°20´ lai ja igas tähemärgis asub 2.5 naksatrat. See on Sanskriti keelne tehniline termin, mida kasutatakse iidses geomeetrias, matemaatikas ja astronoomias.

Allikas: Kolm sodiaagimärki, keda ootab ees aastal 2021 keeruline aeg

Astronoomilise aasta viimane noorkuu toob kaasa võimaluse muuta oma elu selgemaks, lihtsamks ja teadlikumaks

Alexis Varnum: kõik tunded ja sisemised seisundid, mida hetkel kogeme, viivad meid lähemale valgusele ja arengule

Seotud