Lõualuu leiti juba 2020. aastal Ida-Hiinas Hualongdongi koopas toimunud väljakaevamistel. Aasta varem oli sealtsamast päevavalgele tulnud kokku 16 erineva umbes 300 000 aasta eest elanud inimese jäänuseid. Toona leitud koljutükkide põhjal sai koobas teiste seas viimaseks puhkepaigaks ka ühele 12–13-aastase noorukile, kellele kuulub teadlaste sõnul nüüd kirjeldatud lõualuu.
Leid võimaldas Pekingis asuvas selgroogsete paleontoloogia ja -antropoloogia instituudi paleoantropoloogi Xiujie Wu sõnul täpsemalt välja selgitada, kuhu koopa kunagised elanikud inimeste sugupuus paigutuvad. Tähelepanuväärsena leidus lõualuul nii ürgsetele kui ka kaasaegsematele inimlastele iseloomulikke tunnuseid.
Näiteks oli lõuajoont ääristav luuosa sedavõrd paks, et see oleks võinud kuuluda juba vähemalt 1,5 miljoni aasta eest oma eelkäijatest eristunud Homo erectus‘ele, nn püstisele inimesele. Samuti pole sellel nüüdisinimestele iseloomulikku väljaulatuvat lõuga. Samas on alalõualuu selle otstes piisavalt õhuke, et selle saaks omistada ka nüüdisinimestele.