Hiina meditsiini ekspert dr Rene Bürkland: need on kolm tarkusetera, millest võiks lähtuda oma tervise eest hoolitsemisel

Alkeemia taskuhäälingu kolmandas saates oli külas Eesti tuntuim hiina meditsiini ekspert dr Rene Bürkland. Siin on tema kolm tarkusetera eluks, mis aitavad hoida oma tervist.

Esimene tarkusetera on “ühe grammi reegel”. Sellise nime andis sellele üks minu õpetaja. Ta on ise tai chi‘ga tegelenud vist ligi kakskümmend aastat, aga ta on ikkagi Hiinas oma õpetaja juures, sest ta ütleb, et alati saab sealt mingi grammi tarkust juurde. Mina vaatan seda reeglit nii, et kui me iga päev kasvõi ühe minuti investeerime oma tervisesse, siis on juba hea. See tähendab seda, et kui me hommikul hõõrume käed soojaks, kui masseerime kõrvad soojaks, siis sellega me paneme kehas energia ja vere liikuma, mis on elu aluseks. See ei võta aega rohkem kui üks minut, aga pikas perspektiivis annab see suure efekti. Kui me teeme väikseid muutusi, siis nende mõju tulebki selle igapäevasest järgimisest. Kui ka vahel rajalt ära kukume, siis ei ole hullu, kui me tagasi tuleme. Aga pikk perspektiiv on see, mis annab efekti.

Teiseks on oluline ka oma seedimise tule toetamine ja jälgimine. Väga tähtis on kohalolek söömise ajal. Kui minna kusagile lõunasöögikohta, siis on väga tihti inimesel, kes üksi sööb, telefon ees. Inimesed ei ole kohal, nad lihtsalt laevad oma keha toitu täis, isegi aru saamata, kas see toit sobib nende kehale või mitte. See täidab kõhtu, aga see võib ka haigusi põhjustada, mitte tervendada.

Lisaks on väga oluline veel ka oskus puhata. Tuleb anda kehale võimalus ennast taastada ja nii jäävad meil paljud võimalikud probleemid ära.

Kuula harivat ja teadmisi laiendavat Alkeemia Podcast’i siit:

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.