Head nõuanded, kuidas vabastada end vastumeelsusest ja vihast

Kas sinu elus on praegu keegi selline, kelle käitumine on sind mõnda aega otsekui vangis hoidnud? Keegi, kes muudkui summutab seda vestlust, mida püüad oma südamega pidada? Kas praegu pole mitte täiuslik hetk vabastada end oma vihast ja vastumeelsusest? Siin toodud soovitused võivad sulle suuresti abiks olla.

Kellelegi andestamine on sinu otsustada. Võid teha valiku seda valu mitte taas läbi elada, vaid eluga edasi minna. Keegi teine ei või sinu eest seda valikut teha ja lõpuks ei saa mitte keegi sellest valikust rohkem kasu kui sina.

Teadvusta endale, kuidas sinu viha ja vastumeelsus su elu mõjutavad. Pea meeles, et see mõju on alati suurem kui see pöördumatu kogemus su minevikus.

Andestamise abil lubad sa endal taas õnnelikuks saada ja eluga edasi minna. Püüa südames kasvatada armastust ja kaastunnet ka teise inimese vastu.

Püüa näha olukorda teise inimese vaatenurgast, ükskõik kui raske see ka poleks. Sa ei püüa nõnda välja vabanda selle inimese käitumist, aga sarnaselt sinuga on ka tema siin planeedil elav hing.

Leia andestamiseks vajalik aeg. Sa ei pea tingimata kellelegi kohe täna andestama. Ka homme on päev. Andestamiseks pole kunagi liiga hilja.

Ära püsi minevikus, vaid püüa keskenduda eeskätt praegusele hetkele. Minevik on selja taga ja aega tagasi keerata pole võimalik.

Allikas: Baptist de Pape “Südame vägi“, kirjastus Pilgrim

Seotud