Harjutus paaridele: nii suudad lahendada probleeme ja mõista paremini oma partnerit

Enamiku lähedaste suhete puhul oleks kasu sagedasemast ja selgemast kommunikatsioonist. Siin on lihtne, aga sügavamõtteline harjutus, millest on paljud paarid mõne mure lahendamisel või teineteise vajadustest rääkimisel abi saanud.

Harjutus paarile

Istuge teine teisel pool lauda. Sinu kaaslane saab 5–10 minutit, et tuua välja oma mured, vajadused ja soovid, räägib kõik hingelt ära.

Sina lihtsalt kuula, kui tema räägib.

Kuulanud ära oma kaaslase seisukoha, peegelda talle tagasi, mida kuulsid: too välja tema erinevad mured ja soovid nii, nagu sina temast aru saad. Tema aga ütleb sulle, kas said kõigest õigesti aru. Küsi vajadusel lisaks, et saaksid ta vaatenurka selgelt esitleda. Sa ei pea temaga nõus olema, aga pead leppima, et tema mured on kehtivad ning neid selliselt ka esitlema.

Kui ta tunneb, et oled asjast õigesti aru saanud, pane ta mõtted paberile punktidena kirja.

Vahetage rollid. Nüüd räägid sina, tema kuulab, peegeldab, vajadusel täpsustab ja paneb samale paberile sinu mured kirja.

Nüüd istuge kõrvuti, võtke paberil olev nimekiri ette ja leidke nendele muredele üheskoos lahendused, nagu need oleksid teie mõlema omad.

Mõtiskluskoht: Sina ja lähedased suhted

Kas sa pühendad piisavalt aega enda jaoks tähtsatele suhetele?

Kas sa väljendad suhtes oma vajadusi ja piire ning kas oled võimeline teise vajadusi kuulama ja kinnitama ning pidama tervisliku tasakaalu nimel läbirääkimisi?

Mida oled sa vältinud, millest oleks vaja rääkida?

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Duncan Coppocki raamatust „Avasta oma mina jõud“.

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.