“HALLO, KOSMOS!” tähistab sünnipäeva tulevikuvisioonidega!

Sel neljapäeval, 13. juunil kell 18 tähistab kinos Sõprus saatesari “Hallo, Kosmos!” kolme aastat audiorännakuid Raadio 2 eetris. Sünnipäevapeol kõlavad kõned oma ala ässadelt!

Saate avalikul salvestusel kõnelevad teemal “Kosmilised tulevikuvisioonid” mainekad sise- ja väliskosmiliste sfääride eksperdid: Ene Ergma, Mart Noorma, Igor Volke, Einar Laigna, Toomas Paul, Mari Metsallik, Ingvar Villido, Mai-Agate Väljataga, Tiina Tiitus ja Kristjan Port.

“Kui ei ole teisitmõtlejaid, ei ole progressi. Oleme väga pikalt jäänud ühe-kahe võimaliku tõestsenaariumi jurde. “Hallo, Kosmos!” on täiesti suurepärane, kui mitte öelda vajalik valgusallikas, et kasvõi korraks kaaluda teisi potentsiaalseid ja alternatiivseid võimalusi elu, olu ja tõe kohta. Skeptikutele võiks seda vajalikkust seletada analoogselt nagu seletaks matemaatika vajalikkust noorele õpilasele, kes küsib: “A miks mul seda koosinust ja siinust vaja on?” Võib olla ei olegi vaja, aga see treenib ja avardab mõtlemist. Tegelikult ei tea ju keegi meist, kus ja mis see tõde on,” kommenteerib Raadio 2 üht populaarseimat saadet peatoimetaja Henry Kõrvits.

“Pool aastat peale saatesarja starti pälvis “Hallo, Kosmos!” Raadio 2 Aasta Fenomeni tiitli. Midagi nii pöörast polnud ma näinud ega tea üldse, et oleks raadiomaastikul juhtunud, kus üks raadiosaade kogub lühikese hooaja jooksul fenomenaalsel hulgal kuulajaid, järelkuulajaid, tuliseid podcastijaid. Saate ümber kees ja kihas selle esimesest eetripäevast saati kuni tänaseni. Toona nii uuenduslikud teemavalikud, mida saate autor Ingrid Peek tõstatab ja käsitleb, on saanud tänaseks justkui tavaliseks elu normaalseks osaks, kus põimuvad erinevad maailmavaatelised tahud. Kõik see on teinud saatest omamoodi unikaalse nähtuse,” mõtiskleb selle fenomeni üle praegu lapsepuhkusel viibiv R2 juht Heidy Purga, kes andis saate eetrisseminekule rohelise tule sõnadega “Julgete päralt on maailm!”.

Neljapäeva õhtul kell 18 tähistab “Hallo, Kosmos!” kinos Sõprus sünnipäeva avaliku salvestusega, kus teemal “Kosmilised tulevikuvisioonid” kõnelevad Riigikogu esimees ja “kosmosemutt” Ene Ergma, kosmoseteadlane ja satelliidimeister Mart Noorma, anomaaliate ekspert Igor Volke, preestersõdalane Einar Laigna, hinnatud hingekarjane Toomas Paul, looduslaps ja metsahaldjas Mari Metsallik, vaimne õpetaja Ingvar Villido, õnnelike suhete ekspert Tiina Tiitus, Eesti esoteerika grand old lady Mai-Agate Väljataga ning futuroloogiliste visioonidega kostitab Kristjan Port.

“Saade “Hallo, Kosmos!” on audiorännak maailmavaadete äärealadele erinevate võimalike ja võimatute tunnetusakende kaudu, avardamaks meie arusaamist sellest kirevast, komplekssest ja põnevast maailmast, kus me elame. Eesmärk on mõista, mitte hukka mõista,” ütleb saate autor Ingrid Peek.

Kolme aasta jooksul on eetrisse jõudnud 133 saadet “Hallo, Kosmos!”, mis on kostitanud uudishimulikke kuulajaid rikkaliku saatekülaliste valikuga meilt ja mujalt, kus oma ilmavaateid on tutvustanud teadlased ja futuroloogid, nõiad ja võlurid, filosoofid ja usumehed, taimetargad ja terviseeksperdid, müstikud ja šamaanid, ufoloogid, vandenõude uurjad, esoteerikud ja tantristid, muusikud ja paljud teised. Lisaks Raadio 2 Aasta Fenomeni tiitlile (2010) pälvis saade ka Eesti Skeptikute auhinna Viltune Pendel (2011) ja Ulmefilmi auhinna (2013).

Pühapäeviti kell 14 Raadio 2 eetris kõlavas saates on käinud ka mitmed mainekad külalised välismaalt, tuntuimad neist Briti kaitseministeeriumi endine UFO-ekspert Nick Pope ja vandenõumaailma superstaar David Icke; oma ilmavaadet on tutvustanud ka mitmed auväärsed kodumaised legendid, näiteks astrofüüsik Jaan Einasto, teoloog Vello Salo, emeriitprofessor Kalle Kasemaa, ravitseja Vigala Sass, loodusemees Fred Jüssi ja paljud teised.

 

“Hallo, Kosmos!” sünnipäev

Kolm aastat kosmilisi audiorännakuid Raadio 2 eetris!

Neljapäeval, 13. juunil kell 18
Tallinnas, kinos Sõprus

Saate avalik salvestus teemal “Kosmilised tulevikuvisioonid”

Kõnelevad: Ene Ergma, Mart Noorma, Igor Volke, Einar Laigna, Toomas Paul, Tiina Tiitus, Ingvar Villido, Mari Metsallik, Mai-Agate Väljataga, Kristjan Port + üllatuskülalised

Müüki läheb vaid 100 piletit hinnaga 13 eurot.
Eelmüük alates teisipäevast kinos Sõprus, kassa avatakse tund enne esimest seanssi.

Jaga sündmust sõbradega facebookis!

Saate küberpesad:

Koduleht http://hallokosmos.ee

Saadete arhiiv ja foorum http://r2.ee/hallkosmos

Kosmonautide Klubi https://www.facebook.com/hallokosmos

Alkeemias http://alkeemia.ee/hallokosmos

Seotud