Sündmustesarja VÄLK raames toimuvas vestlusringis võetakse vaatluse alla Viljandi pärimusmuusika festivali tänavune peateema – mäng. “Arutleme selle üle, kus algab ja lõpeb mäng, kes jagab mängu kutseid ja kehtestab reeglid ning miks me üldse mängime? Kõne alla tuleb ka mäng kui sotsiaalne fenomen ning mängu roll inimese elus – mida mäng meiega teeb? Ja muidugi tahaks jõuda ka ka kosmilisematesse dimensioonidesse ning püüda visioneerida, fantaseerida ja improviseerida ka natukene kõiksuse kosmilise mängu üle,” ütleb saatesarja “Hallo, Kosmos!” autor Ingrid Peek.
Mõttemängus osalev Anzori Barkalaja on folklorist ning Viljandi Kultuuriakadeemia direktor, kelle teadustegevuse põhisuunad on ühiskonnateadused ja kultuuriuuringud. Rahvaluuleteadlase doktorikraadi sai ta Tartu Ülikoolist, lisaks on ta end täiendanud ka Helsinki Ülikoolis. Barkalaja on ema poolt eestlane, isa poolt megrel ning uurinud Siberi šamanismi ja end ise naljatledes handihingeks nimetanud, ta on antropoloogiliste filmide “Nõiatrumm” ja “Pimi jõe handid: uus põlvkond?” autor. Valgetähe III klassi teenetemärki omanik on muide ka poeet ja džuudokas.
Elukutselist elu uurijat ja muinasjutuvestjat Erki Kaikkoneni on mäng kui sotsiaalne fenomen alati huvitanud. Eluaegne õppur tudeerib Tallinna Ülikoolis ühiskonnateadusi ning on end täiendanud end Tartu Ülikoolis ja Viljandi Kultuuriakadeemias, talle pakuvad huvi pedagoogika, antropoloogia, semiootika, kommunikatsioon. Ta õppis ka Taani kuninglikus mereväe allohvitseride koolis ning Rootsisintuitiivpedagoogikat ja mentorikoolitust. Koos mõttekaaslastega on ta vägivallatu suhtlemise maaletooja ja edendaja.
Antropoloog Marje Ermel oskab mänguteemasse sisse tuua ka põlisrahvaste tarkust. Hetkel on tal käsil doktorikraadi õpingud Eesti Humanitaarinstituudis, kus ta töötab ka sotsiaal- ja kultuuriantropoloogia lektorina. Kõrghariduse esimese astme omandas ta Viljandi Kultuuriakadeemias. Ta on end täiendanud Šotimaal Aberdeeni Ülikoolis ning Kanadas Regina Ülikoolis ja Kanada Põliselanike Ülikoolis, kus süvenes indiaanikultuuri olemusse. Oma magistritöö (mis pälvis humanitaarteaduskonna parima magistritöö tunnustuse) tegi ta hare krishna liikumisest Eestis ning jätkab selle teema uurimist Ida-Bengalis, Indias.
Raadio 2 saade “Hallo, Kosmos!” on silmaringi avardav audiorännak maailmavaadete äärealadele erinevate tunnetusakende kaudu. Põnevatele sise- ja väliskosmilistele teemadele keskendunud saade vaatleb elu ja inimest vaimsest ja maisest, müstilisest ja fantastilisest, teaduslikust ja metafüüsilisest vaatevinklist.
Raadio 2 saate “Hallo, Kosmos!” avalik salvestus teemal MÄNG
Reedel, 25. juulil kell 15 Koidu seltsimajas (Jakobsoni 18)
Kosmilisi mõttemänge mängivad:
Folklorist ANZORI BARKALAJA
Elu uurija ERKI KAIKONEN
Antropoloog MARJE ERMEL
Sündmus on kõigile tasuta!
Uuri kõikide saadete arhiivi