Hakka külvama seda, mida tahaksid lõigata ja andma seda, mida tahaksid saada ning sa näed imesid

Mida sa külvad, seda ka lõikad. Kui pole külvanud, pole võimalik ka saaki koristada ega tulemusi nautida. Sinu mõtted ja suhtumised on seemned ja neist oleneb, milline on sinu elu. Just selle pärast on ülimalt oluline oma mõtteid ja suhtumisi teadvustada, jälgida ja valida, vahendab Kristallikoda.ee.

Seda, mida oma mõtetega külvad, sa ka elult saad. Pole olulisemat oskust oma mõtete üle valitsemisest. Et oma mõtteid teadvustada, on vaja kõigepealt hakata ennast kõrvalt vaatama, oma peas toimuvat jälgima. Kõigepealt ilmneb siis, et mina ei ole minu mõtted. Mina olen see, kes jälgib, mis mu peas toimub. Sealt edasi algavad juba vabad valikud. Valik peatada oma mõtted ja hoida pea tühjana, valik katkestada oma mõttekäik ja muuta seda.

Mõtteradu, mida mõistus on teadvustamatult korranud ja sisse tallanud, on võimalik muuta ainult ise. Rajad sünnivad käies. Kui soovid oma elu muuta, harjuta oma mõtteid käima uusi radu. See vajab igapäevast harjutamist. Pärast mõningast harjutamist hakkavad tekkima uued rajad ja uued mustrid, vanad jäävad unarusse ja hääbuvad. Pole muud viisi oma elu muutmiseks, kui õppida iseseisvalt valima ja juhtima oma mõtteid ja sellest tulenevalt ka tundeid. Õppimise ja harjutamise käigus saad sa tunda, kuidas su keha hakkab end teisiti tundma. Endise pinged kaovad, kroonilised vaevused annavad järele, energiat tuleb juurde ja kasvab motivatsioon. Harjutades ja praktiseerides näed, et kasvatad elus seda, millest ja kuidas mõtled ja millel hoiad oma tähelepanu. Võttes vastutuse oma elu eest täies mahus endale, on sul võimalik teha muutusi sulle sobivas suunas.

Valikuid saad teha igal ajahetkel, iga hingetõmbega. Vastutusest loobumine ja valimata jätmine on samuti valik ning tulemused on siis ka vastavad, vanad mustrid jäävad kestma ja su elu ei pöördu sulle sobivamas suunas. Rahulolematus ja puudus peavad sel juhul edasi kestma, sest nende kogeja ei tee otsust muutuda. Teel iseseisva mõtte- ja tundeelu poole tuleb ületada hirmud. Neid on meie kõigi sees mitmeid ja enamus neist on alatedvuse pinedatesse salasoppidesse peidetud. Sealt sisemistest salaurgastest need hirmud siis mõjutavad oma varjatud olemasoluga meie mõtteid, tundeid ja suhtumisi, kuni otsustad julguse kokku võtta ning hirmuga silmitsi seista. Sageli piisab vaid teadvuse valgusesse toomisest, et hirm lahtuma hakkaks või koguni kaoks. Hirm ei saa sind hirmutada, kui sa ei jookse eest ära ega karda. Hirmul pole iseseisvat teadvust ega vaba valikut, aga sinul on. Sinul on võimalik valida põgenemise asemel paigale jääda ja silmitsi seista, teadvustada ja mõista ning muuta.

Sul on alati võimalik valida. Peale sinu enda ei saa sind keegi millekski sundida. Tee proovi ja sa veendud, et muutes ennast muutub maailm ning sa avastad end nii vaimselt kui ka füüsiliselt paikades ja seisunditest, milles tunned end aina paremini ja saad endaga aina paremini läbi. Hakka külvama seda, mida tahaksid lõigata, andma seda, mida tahaksid saada ja sa näed imesid.

Allikas: Oma elu loomine: kuidas saada seda, mida tahad

Mida sa tegelikult tahad? Tony Robbinsi nõuanded, kuidas saada seda, mida soovid

Külgetõmbeseadus toimib: 12 nippi, kuidas saada seda, mida soovid!

Seotud