Haara elu oma kätesse!

Kui tunned, et sinu elus pole midagi, mis sära silmadesse tooks ja südamesse soojuse või tunned, et sa vajad muutust, siis riski. Visualiseeri ja meenuta endale, et sul on vaid üks elu. Elu seda täiel rinnal ja nautides.

Järjest rohkem satun kuulma inimesi, kes kurdavad, et nende elus on asjad valesti. Pole seda miskit müstilist, mis paneks hommikul ärkama ning tööle minema. Kadunud on isegi eesmärk suurt raha teenida. Üks inimene kirjeldas mulle seda tunnet justkui miskit seletamatut, mis on võtnud tema käest võime oma elu kontrollida. Elu liigub nagu kiirteel, kus tema ei saa valida rada, liikumiskiirust ning reisikaaslasi, keegi nagu otsustaks tema eest.

Kes sinu elus otsuseid teeb, sina või keegi teine?

Aeg on haarata elu oma kätesse!

Meie elu on meie peegel ja sinu valik on see, mida peegeldada.

Meil on kaks võimalust – me kas ootame ja loodame, et maailm annab meile kõike või hakkame ise maailmale andma. “Meie maailm on meie peegel” – on öelnud paljud vaimsed õpetajad. Seda aitab paremini mõista see, mis meile lapsest saati on räägitud: “Ära tee teisele seda, mida sa ei taha, et sulle tehakse.” Sama on maailmaga – teed maailmale halba, saad halva vastu. Ei anna maailmale midagi, ei saa ka vastu. Meist on rumal mõelda, et kui me aina ootame ja soovime ilma andmata, siis justkui saabuks roosa unistustelaev iseenesest ja meie soovid on täidetud. Meil on vaja midagi endast välja peegeldada, et saada vastupeegeldus. Ja mida me saame maailmale peegeldada?

Maailmast teevad maailma inimesed. Märka, kuidas sa suhtud enda ümber olevatesse inimestesse – kas sa hoolitsed nende eest nagu soovid, et nad sinust hooliksid? Kui tihti sa naeratad lihtsalt sellepärast, et panna keegi naeratama. Need lihtsad, kuid ometi olulised asjad annavad suure panuse selleks, et peegel peegeldaks sulle kõik selle headuse tagasi.

Maailmast teeb maailma meie ümber olev nn. eluta loodus. Ma kasutan väljendit nn. eluta loodus, sest ma ei ole kunagi uskunud, et meie ümber miski elutu oleks. Kui me alustame austamist kõigesse, mis meid ümbritseb, muutub kogu maailm. Kui me suhtume enda ümber olevasse keskkonda ning loodusse austusega, austab maailm ka meid. Peegel peegeldab meile kõik tagasi.

Seega, kui sind aitab lause: “Ära tee teisele seda, mida sa ei taha, et sulle tehakse”, siis võta see kasutusele ning vii see lause praktikasse.

Ära vali enda ellu seda, mida sa ei vääri

Kas oled vahel tundnud, et su elus on mõned inimesed, kes väsitavad sind, aga see ikkagi jätkub mingil põhjusel? Lugesin hiljuti ühte artiklit, kuidas inimesed teevad suure vea, otsides kellegi enda ellu ja lastes ta sinna, kui tegelikuses ise on inimene katkine ja poolik. Olles sellises seisus, tõmbad sa enda kõrvale alateadlikult samasuguse inimese. Teineteise puudujääke lappima hakates ei teki sellest armastust ega harmoonilist suhet. See ei kehti vaid suhete puhul. Samasugune olukord võib tekkida töö situatsioonis. Kui tunned, et teed täiesti valet tööd, siis tuleb peatuda ja jõuda endas selgusele – äkki on kuskil midagi paremat sind ootamas. Kui hetkel töötad kontoris ning ei ole sellega rahul, siis võib-olla oled hoopis loodud töötama vabas looduses loomadega. Olen kohanud palju inimesi, kes ütlevad, et vihkavad lausa oma tööd, nad teevad tööd vastu tahtmist ning neist ei kiirga grammigi sära. Miks sa seda teed endale, kallis inimene?

Kui tunned, et sinu elus pole midagi, mis sära silmi tooks ja südamesse soojuse või tunned, et sa vajad muutust, siis RISKI. VISUALISEERI JA MÕTLE hetkeks, et sul ongi vaid ÜKS elu. Kuidas sa tahad seda elada? Kui kassile on antud üheksa elu, siis meile vaid üks. Ega kassil suurt vahet polegi, ta magaks ja sööks need üheksa elu nagunii maha, kuid meile INIMESTELE on antud võime õppida, unistada, areneda, proovida, riskida, kaotada, võita, armastada, USKUDA – kas sa kasutad endas peituvaid võimeid ja oskusi?

Meil, inimestel on teadagi raske teatud olukordades peatuda ning mõelda sellele, et meil tõesti ongi vaid üks elu. Sellele aitab kaasa asjadesse meelerahuga suhtumine, aja võtmine ning otsuse üle järele mõtlemine. Ühiskond sunnib meid olema järjest kiirem, efektiivsem ja parem, kuid me ei pea seda olema. Me võime jääda oma liistude juurde ning teha ikka veel otsuseid kümme korda mõõtes ja kaaludes.

Usalda oma sisetunnet, sest ta on olemas ja liigu teed mööda, mis südame rõõmsaks teeb!

Autor: Tuuli Mäemat

Seotud