USA patendi- ja kaubamärkide amet väljastas Google Glass.
Google’i mälestustesalvestaja puhul tekivad Google Glassiga sarnased probleemid: kui ohutu on salvestada ja internetis hoiustada oma isiklikku elu ning kui eetiline salvestada teiste tegemisi. Isegi kui seadme kasutajad saavad salvestaja seada filmima kas pidevalt, kindlal ajal või nupulevajutusega, kuidas ennetatakse olukorda, kus Google ise või häkkerid lülitavad kaamera tööle selle kandja teadmata?
Arvestades Google’i mainet ning minevikku inimeste privaatsusest mittehoolimisel ja valitsuse heaks nuhkimisel, on sellised küsimused igati õigustatud. Kõige talletamine võib olla ka psühholoogiliselt kahjulik: paranoilised inimesed võivad salvestisi üleanalüüsida ning iga väikest (ja ka kogemata) öeldud lauset võidakse jäädagi esile tooma.
Isegi kui Google’i elu filmimise seade ei saavuta kommertsedu, on neil käsil rohkelt teisi igapäevaelu muutvaid projekte. Näiteks näidati paari kuu eest üles huvi diivanipatjade vastu, mis suudaksid kaugjuhtimise abil kontrollida lampide lüliteid ja mobiiltelefone. Samuti uuritakse radari detektorit, mis lubaks inimestel kasutada arvuteid lihtsalt sõrmi nipsutades. Samuti töötab Google nägemist parandavate biooniliste kontaktläätsede valdkonnas nagu paljud teised ettevõtted.
Allikas: CNNi, Huffington Posti, Slate.com põhjal toimetanud Telegram.ee