Google kuulutas välja futuristliku nano-osakeste projekti, mis võib tuvastada vähi olemasolu veres

Google töötab tehnoloogia kallal, mis võimaldaks nano-osakeste sisestamist vereringesse, et aidata kehas tuvastada selliste haiguste nagu vähi olemasolu.

Google avaldas paar päeva tagasi WSJD Live konverentsil futuristliku projekti: GoogleX labori bioteaduste osakonna juhi Andrew Conradi sõnul on projekti eesmärgiks luua süsteem, mida arstid võiksid kasutada kõigi patsientide peal tehtavate testide puhul. Nano-osakesed tuleks esmalt tableti kujul alla neelata ning osakesed seoksid end seejärel rakkudega inimese kehas, et kontrollida seal haigusnähtude olemasolu. Pärast seda oleks võimalik kaasaskantava seadmega koguda osakestelt andmeid ja edastada need oma arstile.

Kuigi ma olen vägagi põnevil võimaluse pärast, et seda tehnoloogiat saab kasutada vähi varajaseks tuvastamiseks, meenub mulle ühtlasi ka üks osa sarjast The Outer Limits“, kus nanorobotite kasutamise eksperiment läks kohe väga viltu. Google’i nano-osakesed pole kaugeltki sama asi nagu ulmevallast pärit mikroskoopilised isemõtlevad robotid, aga meil kui ühiskonnal tuleb kindlasti läbi mõelda suur hulk küsimusi, enne kui hakkame endale neid asju sisse süstima. Õnneks on meil piisavalt aega arutelu alustamiseks, sest projekti tutvustanud esindaja sõnul läheb selle turule viimisega veel vähemalt viis kuni seitse aastat.

Google’i kiituseks peab ütlema, et firma on lubanud nano-osakeste kogutud andmeid turunduse eesmärgil mitte kasutada. Tegelikult ütles Conrad ajalehele Wall Street Journal, et Google’il pole kavas kogutud andmeid talletada, vaid hoopis anda tehnoloogia litsents kasutamiseks teistele ettevõtetele.

Käesoleva aasta alguses jagas Google detaile ka kontaktläätsede projekti kohta, mille abil oleks võimalik mõõta diabeetikute veresuhkru taset. Juulis tegi Google teatavaks partnerluse Novartise firmaga, et muuta see uurimistöö ka tegelikuks tooteks.

Allikas: Thenextweb.com


Seotud