GALERII: Merle Liivak esitles pöörast lasteraamatut!

Ajakirjanik ja kolme lapse ema Merle Liivak esitles oma pere pöörasel kogemusel põhineva looga lasteraamatut”Kukesupp”. Saalitäie väikeste ja suurte külalistega peeti baar-bistroos Kukeke maha lõbus kräu.

Meeleolukale peole andsid tooni raamatu joonistuste autori Moonika Maidre juhitud munadele joonistamine, viieaastase Jussi hoogne muusikavalik, mida vürtsitas vahetevahel lindilt kostuv kukekire ja legendaarse tordihaldja Nadežda Kaarma käe alt tulnud munadepühast inspireeritud tort.

“Kukesupp” on mõneti traagiline, mõneti lõbus ja kindlasti ka õpetlik lugu sellest, kuidas Merle pere võttis kaks aastat tagasi viis tibukest, kellest üks kasvas kurjaks kukeks. Kõigile ootamatult leidis riiukukk end lõpuks supipotist.

“See raamat on kui uksepaotaja teemade juurde nagu toiduahel, söögi päritolu ja sellega seotud tänutunne, mida igapäevaselt peres jutuks ei võeta,” räägib autor. “Tean, et paljud vanemad tunnevad ebamugavust selgitamaks väikesele lapsele, kust tuleb liha. See raamat annab neile hea võimaluse vastata paljudele põnevatele küsimustele, mida see lugu igas lapses tõstatab.”
Vaata “Kukesupi” esitluse lahedat peremöllu:

Merle Liivak “Kukesupp”

Loe ja joonista!
llustratsioonide autor ja kujundaja: Moonika Maidre

“Kukesupp” on hoogne ja humoorikas, kuid samas mõtlemapanev raamat lugemiseks ja joonistamiseks eelkooli- ja kooliealistele lastele. Raamatu üllatava ja ehk isegi raputava lõpuga loo tõttu sobib seda hästi uurida koos isa-emaga, andes hea võimaluse arutada toidu ahela, päritolu ja tänutunde üle.

See on tõestisündinud lugu sellest, kuidas linnapoiss Atsi perre võeti tibud. Atsi lemmiktibust kasvas kukk, kukest sai riiukukk ja kurjast kukest lõpuks… Kukerpall? Kukesupp? Vaata raamatust järele!

Uuri raamatu “Kukesupp” kohta lisa

Alkeemia galeriidel aitab teostuda Fotoluks – vaata fotomaailma võimalusi www.fotoluks.ee

Seotud