GALERII: kirjanduskonkursi “BestSeller 2017” võitja Kärt Kase esitles oma raamatut “Kuidas hoida armastust?”

6. aprillil toimus Viru keskuse Rahva Raamatus Kärt Kase raamatu “Kuidas hoida armastust?” esitlus. Vaata, kes käisid ja millised meeleolud valitsesid raamatu esitlusel.

6. aprillil esitles pikaaegne pereterapeut Kärt Kase oma uut raamatut “Kuidas hoida armastust?” See on sisukas ja põnev käsiraamat nii paaridele, kes soovivad leida uusi teeotsi raskustest väljatulekuks, terapeutidele kui ka kõigile neile, kes inimestega töötavad ja neid teraapiasse suunavad nagu sotsiaaltöötajad, kohtunikud, lepitajad jne. Lisaks lubab teos kiigata terapeuditöö telgitagustesse ja näha kogu nõustamisprotsessi tervikuna. Härmatanud servadega moon raamatu kaanel sümboliseerib autori sõnul armastust, mis on hakanud külmuma, aga pole siiski mitte veel nii katki, et armastust päästa ei annaks. “Kui mõlemal poolel on tõsine soov oma suhet päästa ja nad teineteist tõesti veel hoiavad, saab ka väga tõsistest kriisidest üle,” on kogenud terapeudi nägemus.

Esitlusel olid kohal ka Kärt Kase sõbrad-tuttavad ja raamatu teises pooles oma pikaaegset elu- ja paarisuhtekogemust jaganud inimesed. Poliitik Siiri Oviir usub, et nende suhtes on olulist rolli mänginud ühised teemad ning vee- ja tuleelement: kui leek ehk naistemperament läheb liiga kõrgeks, on olnud vesi ehk meespartner heaks kustutajaks. Legendaarne Heinz Valk tuletab meelde, et kõige parem on süda ja mõistus kooskõlla viia, sest ei üks ega teine üksi ei vea välja. Opereti- ja ooperisolist Väino Puura tuletab meelde teineteise austust ja seda, et emotsioonid on ühed ohtlikud tegelased, kui end nende meelevalda anda. Arvo ja Aiki Haug soovitavad olla teineteise vastu heatahtlikud ja abivalmid – siis paistab päike alati. Ajaloolane Jaak Juske ja tema abikaasa meelest on oluline mitte ainult rääkimine, vaid ka kuulamine ja teise päriselt kuulmine.

Kuigi igal paaril on omad teerajad, tõusud ja mõõnad, meeldivamad ja valusamad teemad, aga üks on Kärt Kase sõnul kindel: pikaaegne suhe saab kesta vaid siis, kui suhtes ei ole mürgistajaid. “Kooselu saab üles ehitada ainult vastastikusele usaldusele ja iga mürgitamine hävitab tükikese usaldust. Loodan, et see raamat julgustab paare tegelema oma probleemidega enne, ja võib-olla jõudma ka teraapiasse enne, kui usaldus veel päris kadunud pole. Õnneks on meie inimeste teadlikkus viimase kümnekonna aasta jooksul tublisti kasvanud ja nõustamisele tulek pole enam häbiasi.”

Vaata, kes käisid meeleolukal raamatuesitlusel:

Vaata lisa kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Kärt Kase raamatu “Kuidas hoida armastust?” kohta.

“Kuidas hoida armastust?” saavutas kirjanduskonkursil “BestSeller 2017” I koha aimekirjanduse kategoorias.

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.