GALERII: Kahvliahvi kokakoolis valmis maailma pikim mustikametsarong!

Laupäeval Eesti Loodusmuuseumi hoovil aset leidnud Kahvliahvi kokakoolis valmistati ägedaid metsaande sisaldavaid peretoite ning kuulutati: laps vajab linna rohkem loodust! Naudi kaunist galeriist armsaid minikokkajaid ja rõõmsameelseid lapsevanemaid, kelle jaoks lapse kaasamine toidutegemisse on oluline.

Menukal Kahvliahvi kokakooli sündmusel kogunes enam kui sada inimest. Profikoka Toomas Läätse juhendamisel valmis maailma esimene ning pikim mustikametsarong, mille maitsvad rullbiskviidist vagunid veeresid õige pea pisikeste kokkajate suhu. Peagi eetrisse jõudva ETV saatesarja “Eesti parim koolikokk” saatejuhid Kaidor Kahar ning Eero Reinu õpetasid pärast sissejuhatavat metsakisa seente grillimist ja pohlamaiuse valmistamist. Võrumaalt kohale sõitnud Sänna Leiutajate külakooli õpilased näitasid, kuidas valmivad hapukoorevaba kartulisalat India pähkli kastmega ning hõrk seenehummus.

Sündmuse lõpetas põnev gerilja-aktsioon, mille käigus murdsid seened välja muuseumihoovist, et kuulutada: laps vajab linna rohkem loodust! EKA sisearhitektuuri tudengite Andrea Tamme ja Ann Pressi juhendamisel valmistasid osalejad Seene-Mikud ja Seene-Mannid, kellest moodustus muuseumiesisele tänavalõigule vahva skandeerijate kamp. Puravike jutumullidest võis lugeda “Soovin rohkem tänavatel joosta!”, “Mulle meeldiks linnas loomahääli kuulda”, “Tahan puu otsa ronida!” ning “Linnas võiks saada lilli korjata”.

Naudi galeriist südamliku sündmuse rõõmsaid hetki ja vaata kes veel tuntud tegelastest osalesid:

Seekordne kokakoolisündmus sai teoks tänu heale sõbrale ja partnerile RMK-le, ürituse toetajad olid ka Rimi, Electrolux, E-Lux, Apelsin ja kohvik Fellin.

Kahvliahvi kokakooli lipukiri kõlab: lase laps kööki! Kokakool julgustab lapsevanemaid kaasama lapsi toidu valmistamises juba maast madalast. Et väike inimene näeks ja mõistaks, millest toit koosneb, kuidas see valmib ning suudaks tänu sellele teha tervislikumaid toiduvalikuid. Lisaks usuvad kokakooli tegijad, et perega koostegemise rõõm on lapsele kõikse suurem rõõm!

Külasta Kahvliahvi kokakooli facebooki lehte ja tutvu auhindu võitnud Kahvliahvi kokaraamatuga kirjastuse Pilgrim kodulehel.

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.