GALERII: Joogafestival tõi kokku toreda seltskonna enesearenguhuvilisi

Nädalavahetusel Haapsalus toimunud joogafestivalil väitsid mitmed kohalikud inimesed, et juba neljandat korda seal toimunud üritus jätab maha positiivse energia, mis mõjutab linna veel vähemalt nädala jagu. Alkeemia käis uudistamas, mida ja keda festivali rikkalikus menüüs pakuti, kuidas oli (hoolimata heitlikust ilmast) joogapealinna atmosfäär ning muidugi elasime kaasa Alkeemia Akadeemia menukale esinejale Lea Dali Lionile.

Üks korraldajatest Anne Kallas rääkis, et laias laastus käis festivalil umbes 1200 inimest, kui sinna arvata ka festivali tiimi inimesed ja basaaril osalenud müüjad. Oma osa festivali teadvustamisele andis kõigile eestlastele tuntud endine õiguskantsler ja praegune vandeadvokaat Allar Jõks, kes viis ellu oma varem antud lubaduse seista joogahuviliste ees pea peal.
Traditsiooniliselt toimus joogafestivalil Alkeemia Akadeemia, kus tänavu esines sõnas ja muusikas müstiline muusik Lea Dali Lion. Lea lahedad lood sellest, kuidas ta pendliga arvuti adapteri ära parandas, puude ja loomadega suhtleb, kuidas on teda muutnud läbi keerulise tervenemisprotsessi toimunud sügav vaimse ärkamise kogemus ning muidug hingestatud laulud rõõmustasid saalitäit publikut laupäeva õhtul.
Vanad ja uued joogahuvilised lõid kaasa paljudes põnevates üritustes, kuid nagu alati, oli ka neid üritusi, kuhu oli suurem tung ning üheks selliseks oli tantra naistele “Shakti äratamine”, mida viis läbi Shashi Solluna. Huvi pakkusid kõik tantraga seotud rituaalid, neid õpetanud Shashi Solluna ja Kiya Shanti olid festivali teistkordsed külalised.
Saali tõi täis ka Helena Lassi Jooga Nidra ehk sügav joogalik puhkus ning festivali üks “kompu” – Jocke Salokorpi mänguline ashtanga jooga koos Jagaspace Acoustic’ muusikaga. Enimtõmbavam nimi festivalil oli kahtlemata peaesineja Dr. Omanand Guruji, kes tutvustas teadvuse äratamise tehnikaid, viis läbi sisemise väe äratamise ja teeta ajulainete meditatsioonid ning joogateraapia levinumatele haigustele.
Korraldajate arvates jättis Haapsalu Joogafestival endast maha suurema hulga rahulolevamaid, positiivsemaid ja tasakaalu leidnud inimesi. Juubelinumbriga viies Haapsalu joogafestival toimub järgmisel suvel 23. ja 24. juulil, enne seda pakub joogaelamusi talvine festival Tallinna Kultuurikatlas 12. märtsil 2016.
Vaata ka kodulehekülge www.joogafestival.ee

Alkeemia pildigaleriidel aitab teostuda www.tehnikarent.ee

Seotud